Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a daňový bonus

Dobrý deň,pani ktorá nemala žiadne zdaniteľné príjmy, ( Je na RD , ma dve deti a len jedno je jej druha) druh, ktorý ma dostačujúci prijem si však nemôžeme uplatniť danovy bonus na obe deti. Tým že uvedie prijem druha k uplatnenie DB a tak ziska DB na obe deti? Keď som jej chcela daňový bonus takto uplatnit tak mi vo formulári vyhodilo chybu, že pani nemá žiadne zdaniteľné príjmy a tak si nemôže uplatniť DB. Keď som jej tam dala len 1,00 euro tak mi to v poriadku prebehlo.. je to len chyba, ktorá súvisí so všeobecným nastavením elektronického formulára? Alebo je nutné, aby pani mala aspoň nejaký zdaniteľny príjem ako podmienku naroku DB? Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Druh je otcom obidvoch deti?
Tweety Veď píše,že jeho je len jedno dieťa.
veronikasad Jedno je len jej druha môžem chápať aj ako, že to nie je ich spoločné dieťa
suma Len jedno je jeho.
veronikasad Ako postupovať som uviedla v odpovedi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Druh si nemôže uplatnit DB na dieťa, ktorého nie je otcom. Táto výnimka platí len u manželov.
    Druh si uplatní DB na dieťa, ktorého je otcom vo svojom DP. Bohužiaľ, nárok na DB na druhé dieťa nevznikne, keďže matka žiadny zdaniteľný príjem nema
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    suma Ja som to pochopila tak ze podla paragrafu 33 ods. 8 slss môže doplniť prijem druhej oprávnenej osoby pokiaľ nemám dostačujúci zdaniteľny príjem...
    veronikasad Môže, ale nie na dieťa, ktorého nie je otcom. To platí len u manželov. Oveľa jednoduchší spôsob je ak poda DP druh
    suma OK. Ďakujem.
      zbaliť

    Rodičovská dovolenka a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.