Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke

Dobrý deň,

prosím ak 5.8.2024 dosiahne dieťa tri roky , žena poberá rodičovský príspevok za celý august a je aj celý agust poistencom štátu(ZP).? Ak jej skončí pracovný pomer 5.8.2024 a od 1.9. pôjde na úrad práce,bude poberať podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov,? ak by šla na úrad práce 6.8.2024 bude to znamenať že sa jej davka v nezamestnanosti skráti o obdobie 6.8.2024-31.8.2024 alebo jej bude vyplácaná nasledovne 6 mesiacov. Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Poistencom statu prestane byt z dovodu rodicovskej 5.8. Ma ale moznost sa prihlasit v ZP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, opat ako poistenec statu.
  Ak by sa na UP evidovala 6.8. a ma narok na podporu, narok je 6 mesiacov, teda do 5.2.25.

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Sarlotka, podporné obdobie pre dávku v nezamestnanosti trvá 6 mesiacov a môže začať aj v priebehu kal.mesiaca. Ak sa zaeviduje na UP od 6.8., poistencom štátu z tohto titulu bude od 6.8. ako uchádzač o zamestnanie.
  V prípade, že dieťa nenavštevuje predškolské zariadenie, od 6.8.-31.8.2024 môže byť poistencom štátu z titulu starostlivosti o dieťa ...

  Možno o tom vieš, napriek tomu pripomeniem - nekonči pracovný pomer posledným dňom rodičovskej dovolenky, mesiac vopred oznám písomne zamestnávatelovi ukončenie rodičovskej dovolenky a požiadaj o čerpanie jedného dňa dovolenky (zbytok ti zamestnávatel preplatí. Vzhľadom na víkend, požiadaj o ukončenie RD k 5.8., čerpanie dovolenky 6.8. a týmto dňom aj ukončenie pracovného pomeru.
  Ak by mal zamestnávatel prolém s ukončením 6.8., tak RD ukonči 4.8. a čerpanie dovolenky a ukončenie prac.pomeru 5.8.
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Sarlotka Dakujem pekne Veronika, skôr mi ide o to, že ak sa zaeviduje od 1.9.2024 lebo sa jej skôr nedá, či jej to neuškodí, lebo za august jej aj tak pôjde rodičák , takže dávku v nezamestnanosti nedostane.
  Sarlotka alebo sa mýlim, tak viem, že súbeh dvoch dávok nie je
  veronikasad Ak sa zaeviduje až od 1.9., musí riešiť zdravotné poistenie ako som písala vyššie.
  Rodičovský príspevok sa vypláca za celý mesiac, osobnú skúsenosť nemám, ale nevidím dôvod prečo by ju nezaevidovali hneď po skončení pracovného pomeru.
  Negoce nemusí riešiť zdravotné poistenie, prečo? štát prispieva na zdravotné poistenie pre osobu staroajúcu sa o dieťa do 3/6 rokov veku mesačnými platbami (do 31 08 2024)
  ....... Šarlota o nič nčprídeš, rovnako dostaneš PvN od x/8/2024 alebo od 01 09 2024....neprepočítavala som kal. dni poberania dávky (max. 2 či 3 dni)
  veronikasad Netvrdím ze neplatí, len to musí ísť nahlásiť do ZP.
  Sarlotka dakujem Vam toto som potrebovala, je tam problem ist hned na urad práce(odcestovaná za rodinou v zahranici) a nie je obciansky s cipom , tak preto som sa pytala, či sa nezmeni davka ak pôjde až od 1.9. dakujem všetky, ste superske ))
  veronikasad nebude problém s dávkou v nezam., len si treba poriešiť zdr.poistenie za chýbajúce obdobie - platitelom bude štát.
  Sarlotka dakujem pekne ♥
    zbaliť

  Dávka v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.