Zavrieť

Porady

Usporiadat
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

Dobrý deň,

prosím o radu, ako správne zaúčtovať nasledovné: organizovali sme 3-dňový seminár (je to súčasť našej hlavnej činnosti), na ktorom sa zúčastnilo cca 50 ľudí, od ktorých sme (okrem prednášajúcich) vopred vyzbierali peniaze na ubytovanie a stravu. Ubytovacie zariadenie nám vystavilo faktúru, na úhradu ktorej sme použili aj peniaze z asignovaných 2% (na úhradu ubytovania a stravy za prednášajúcich).

1. Príjem od účastníka seminára - brať to ako príspevok od FO a teda účtovať ako 211/663 alebo sa na príjem pozerať ako na tržby z predaja služieb a účtovať 211/602?
2. Faktúra za ubytovanie: 518/321
3. Úhrada faktúry: 321/211
4. Použitie 2% - podchytáva sa to niekde účtovnícky alebo sa len sleduje čerpanie pre určenie prípadných výnosov budúcich období na konci roka v prípade nevyužitia celej sumy?

Vopred ďakujem.
Naposledy upravil lu_lu : 31.03.10 at 12:51 Dôvod: doplnenie čísiel účtov
0 0
Maureen Maureen

Maureen je offline (nepripojený) Maureen

Odpoveď je označená červenou farbou:
Príjem od účastníka seminára - brať to ako príspevok od FO a teda účtovať ako 211/663 alebo sa na príjem pozerať ako na tržby z predaja služieb a účtovať 211/602? - určite nie, účet 602 by som v tomto prípade nepoužila

2. Faktúra za ubytovanie: 518/321 - správne, alebo ak je to v rámci nejakého projektu volila by som účet 547 (osobitné náklady § 57 ods7 postupov účtovania

3. Úhrada faktúry: 321/211 OK

4. Použitie 2% - podchytáva sa to niekde účtovnícky alebo sa len sleduje čerpanie pre určenie prípadných výnosov budúcich období na konci roka v prípade nevyužitia celej sumy? áno
prijatý podiel 221/665xxx - volim analytiku
preúčtovanie na konci roka nevyčerpaný podiel 665xxx/384
použitie v nasledujúcom roku 5xx/384
zaúčtovnie sumy do výnosov 384/665xxx
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Dobrý deň prajem všetkým

Chcela by som sa spýtať účtujem prvý krát občianske združenie futbalový klub. Združenie má príjmy z dotácií z obce a mesta a taktiež z inzercie v bulletine. Túto činnosť teda inzerciu majú aj uvedenú v stanovách. Chcem sa spýtať lebo ja som tento klub prebrala po druhej účtovníčke podľa môjho názoru (keď som si prečítala zákon) príjem z inzercie je nezdaniteľný príjem, ale v predchádzajúcich rokoch si tento príjem normálne zdaňovali. Budem postupovať správne ak tento príjem nezdaním?
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Ešte by som doplnila, že v stanovách združenia je uvedené, že môže vykonávať okrem hlavných činností (organizovanie športových podujatí...) aj podnikateľskú činnosť kde je uvedená reklamná činnosť, ale tieto prostriedky musia byt vynaložené len na činnosť združenia. (kupovala za za tie prostriedky výstroj pre hráčov, platili sa rozhodcovia, cestovné..) Takže ja si myslím, že spĺňajú podmienky, že táto činnosť by sa nemala zdaňovať, ale potrebovala by som si to ešte odobriť.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Neporadíte mi s tým niekto kto máte viacej skúseností?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Dobrý večer,
dostala som do rúk účtovníctvo NO - sú to lektori z ameriky, ktorí tu vyučujú AJ.
Pozerám doklady z min. roku - ešte som NO neúčtovala , ale možno blbá otázka - ked platia napr. telefony, inkasá - nemala by byt na týchto dokladoch adresa, teda názov tejto NO? Je tam totiž uvedený jeden z tých lektorov - štatutárny zástupca neziskovky, adresa súhlasí len tam nie je názov NO ale meno.
Je to v poriadku?
Ďakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tanti Pozri príspevok
Dobrý deň prajem všetkým

Chcela by som sa spýtať účtujem prvý krát občianske združenie futbalový klub. Združenie má príjmy z dotácií z obce a mesta a taktiež z inzercie v bulletine. Túto činnosť teda inzerciu majú aj uvedenú v stanovách. Chcem sa spýtať lebo ja som tento klub prebrala po druhej účtovníčke podľa môjho názoru (keď som si prečítala zákon) príjem z inzercie je nezdaniteľný príjem, ale v predchádzajúcich rokoch si tento príjem normálne zdaňovali. Budem postupovať správne ak tento príjem nezdaním?
A v akom zákone si to čítala?

Zákon o dani z príjmov.
TRETIA ČASŤ
DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY

§ 12 Predmet dane

(1) Predmetom dane daňovníka, ktorý je

a) správcovskou spoločnosťou a vytvára podielové fondy, 66) sú len príjmy správcovskej spoločnosti,
b) doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou a vytvára doplnkové dôchodkové fondy, 35) sú len príjmy doplnkovej dôchodkovej spoločnosti,
c) dôchodkovou správcovskou spoločnosťou a vytvára a spravuje dôchodkové fondy, 40a) sú len príjmy dôchodkovej správcovskej spoločnosti.

(2) Predmetom dane daňovníkov, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) sú príjmy z činností, ktorými dosahujú zisk alebo ktorými sa dá zisk dosiahnuť, a to vrátane príjmov z predaja majetku, príjmov z nájomného, príjmov z reklám, príjmov z členských príspevkov a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.

(3) Daňovníkmi podľa odseku 2 sú záujmové združenia právnických osôb, profesijné komory, občianske združenia vrátane odborových organizácií, politické strany a politické hnutia, štátom uznané cirkvi a náboženské spoločnosti, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, obce, vyššie územné celky, 68) rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie, štátne fondy, 69) vysoké školy, 70) Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Sociálna poisťovňa, Národný úrad práce, Fond ochrany vkladov, Slovenská kancelária poisťovateľov, Slovenský pozemkový fond, Slovenský rozhlas, Slovenská televízia, Fond na podporu zahraničného obchodu, Garančný fond investícií59) neinvestičné fondy, nadácie, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, organizácie, ktorých nezisková činnosť vyplýva z osobitného predpisu, na základe ktorého vznikli; za daňovníkov, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, sa na účely tohto zákona nepovažujú obchodné spoločnosti nezaložené na účel podnikania.
2 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Vypĺňam DP PO - neziskovka.
Tu je pár info:

r.100 - HV z predvahy /pred zdanením/
r. 130 - výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane /všetky výdavky, na ktoré bola poskytnutá dotácia + daň z KR úroku/ + sem dávam aj výdavky, ktoré nie sú daňovými /náklady pripočítateľné k ZD, napr. výdavok z BÚ, ku ktorému nemám doklad, alebo výdavok, ktorý sa týka iného roka a nebola na neho tvorená rezerva/
r. 230 - všetky dotácie prijaté /účet 691/
r. 240 - KR úroky
tabuľka C1 - HV z r. 100 sa delí na HV z podnikania a HV z nezdaňovanej činnosti
tabuľka F - nevypĺňa sa!
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Prikladám pomôcku:
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka Pozri príspevok
Dobrý večer,
dostala som do rúk účtovníctvo NO - sú to lektori z ameriky, ktorí tu vyučujú AJ.
Pozerám doklady z min. roku - ešte som NO neúčtovala , ale možno blbá otázka - ked platia napr. telefony, inkasá - nemala by byt na týchto dokladoch adresa, teda názov tejto NO? Je tam totiž uvedený jeden z tých lektorov - štatutárny zástupca neziskovky, adresa súhlasí len tam nie je názov NO ale meno.
Je to v poriadku?
Ďakujem
poradí niekto?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, obraciam sa na poraďákov, ktorí sú zorientovaní v problematike neziskovky, naša n.o. vykázala za rok 2009 vysokú stratu. Teraz riešime problém, čo s touto stratou. Je možné aby neziskovka vykázala zisk, ktorý potom použije na úhradu uvedenej straty? S kolegyňami z iných neziskoviek sa nevieme dohodnúť, podľa nich, akonáhle dosiahneme zisk, budeme musieť túto čiastku vrátiť do štátneho rozpočtu ( n.o. je financovaná dotáciou zo štátneho rozpočtu a potom príspevkami rodičov ).
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Dobrý večer,
dostala som do rúk účtovníctvo NO - sú to lektori z ameriky, ktorí tu vyučujú AJ.
Pozerám doklady z min. roku - ešte som NO neúčtovala , ale možno blbá otázka - ked platia napr. telefony, inkasá - nemala by byt na týchto dokladoch adresa, teda názov tejto NO? Je tam totiž uvedený jeden z tých lektorov - štatutárny zástupca neziskovky, adresa súhlasí len tam nie je názov NO ale meno.
Je to v poriadku?
Ďakujem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,
potrebovala by som pomoct, co vsetko - ake zakonne fondy, prípadne rezervy moze tvorit n.o., nakolko im vysiel velmi vysoky zisk, viem, ze na mzdy a kedze ide o SBD tak ostatne asi neprichádzajú do uvahy,vsak?
Dakujem za pomoc.
Naposledy upravil VieraPopluharova : 04.03.11 at 15:33
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Neviete mi poradit, musi mat Nadacia urobeny za rok 2010 audit povinne? Menili sa podmienky auditu ale nie som si ista, ci sa to tyka aj nadacie. Dakujem
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

myslim, ze nadacia musi mat audit povinny aj pre rok 2010, teda aspon ja mam taku info...ale keby sa menili podmienky, tak by to bolo super...)))
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,
potrebovala by som pomoct, co vsetko - ake zakonne fondy, prípadne rezervy moze tvorit n.o., nakolko im vysiel velmi vysoky zisk, viem, ze na mzdy a kedze ide o SBD tak ostatne asi neprichádzajú do uvahy,vsak?
Dakujem za pomoc.

Prosim !!!!!
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Vierka, ja chodim cerpat info sem, odporucam tuto stranku

http://www.1snsc.sk/index.php?search...&action=module
1 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Dobrý deň prajem, viem že som sa zamiešala viac menej do témy a som ale hladáme niekoho kto má skúsenosti s účtovaním N.O. sme združenie ,účtovanie : zdaňová a nezdaňovaná činnosť, 1/4 platcovia DPH v Bratislave.
Ďakujem....
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás, je združenie právnických osôb neziskovou organizáciou? Nemá živnostenský list, len rozhodnutie obvodného úradu o založení.
0 0
erika cvc erika cvc

erika cvc je offline (nepripojený) erika cvc

Ahoj , môžem poprosiť o DP pre neziskovku? Robim to druhy krat, ale mam tam problemy, HV mám +16200,-€ (kvoli oslobodenej zbierke, ale prijem to je) a neviem, co s tym, pretoze min. rok sme mali stratu. Neviem ako zaradit prijmy, este plati tych 300 tis. Sk ? Potom mam uz len 150 € zdaň. prijem za najom priestorov

Dakujem :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať