Zavrieť

Porady

zmluva na svadobné šaty

ahojte, túlam sa po témach už dlhšiu dobu, ale nepodarilo sa mi nájsť nič o zmluve na zapožičanie svadobných a spoločenských šiat. prosím nemáte zmluvu k dispozícii? podarilo sa mi jednu so salónu získať, ale je úplne nemožná. vôbec v nej nie sú uvedené žiadne paragrafy ani nič čo by chránilo zákazníka aj mňa v prípade problémov. v novembri mám v pláne otvoriť požičovňu šiat a z tej zmluvy som dosť nešťastná. prosím o pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Boneta je offline (nepripojený) Boneta

    Boneta
    Nedali by sa použiť niektoré § Občianskeho zákonníka? § 657 Zmluva o pôžičke, § 659 Zmluva o výpožičke, prípadne § 663 Nájomná zmluva...

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ja som sa zhodou okolností nedávno vydávala takže doma nejakú mám zajtra ti ju pošlem.
    Ďakujeeeeeem, to budem veľmi rada.
    Neviem či sa dajú použiť aj iné zmluvy. Je to trochu problém. Je v tom veľa vecí, ktoré treba ošetriť. Ak sú šaty poškodené a nedajú sa opraviť, ak sú poškodené, ale dajú sa opraviť, záloha - vrátiť či nevrátiť a v akom prípade, doplnky, atď...

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    tak takto nejako vyzerá dohoda ktorú som dostala ja, samozrejme upravená na A4 formáte, dúfam, že Ti pomôže:

    Požičovňa svadobných šiat (sídlo firmy) a zákazníčka (trvalé bydlisko, č. OP, č. tel.:
    uzatvárajú túto:
    Dohodu o prepožičaní svadobných šiat a svadobných doplnkov

    Záväzne si u vás objednávam na deň:...
    svadobné šaty č.....
    požičovné:....,- Sk
    záloha:.....,- Sk
    doplatok:....,- Sk

    Podpisom potvrdzujem a beriem na vedomie, že:
    - v prípade poškodenia budem nútená spôsobenú škodu nahradiť v plnej výške,
    - neopraviteľné poškodenie šiat, resp. celkové zničenie nahradím v plnej výške, čím sa šaty stanú mojím majetkom,
    - podobne aj iné požičané doplnky,
    - požičané veci vrátim bezpodmienečne v prvý pracovný deň po mojej svadbe (ak nie je inak dohodnuté) a v prípade oneskoreného vrátenia uhradím 100,- Sk za každý deň omeškania.
    ŠATY NEPERTE A NEČISTITE!!!
    Prehlasujem, že na uvedené záväzné podmienky som bola výslovne upozornená.
    Táto dohoda je vyhotovená v dvoch vyhotoveniach z ktorých jedno vyhotovenie bolo odovzdané objednávajúcej.

    Vyplatená záloha:..... Sk V Bratislave dňa:..........
    ______________ _________________
    za požičovňu zákazníčka

    Šaty prevzala dňa:......... podpis:...............


    Otvorené: po-pia: 9-12, 13-17 hod
    so: 9-12 hod
    Ďakujeme za Vašu priazeň.

    Ľubenka je offline (nepripojený) Ľubenka

    Ľubenka
    Ďakujem, ďakujem, super, už to idem písať a upraviť, aby to aj slušne vyyzeralo.
    Ospravedlňujem sa, som prihlásená pod iným menom. Dlhšiu dobu som nebola pod starým menom prihlásená a vypadlo mi z hlavy heslo. Musím nejak kontaktovať admina aby jedno moje prihlasovacie meno zrušil. Nechcem nikoho zavádzať a fungovať pod dvomi menami.
    A môžem sa ešte opýtať, zálohu Ti vrátili, keď si vrátila šaty? Znamená to, že si zaplatila o zálohu viac? Mám nejasnú predstavu o zálohe. Zaplatíš zálohu, potom prídeš pre šaty, doplatíš ostatok a koniec? A keď by si šaty poškodila potom by od Teba vymáhali "pokutu"? Nechcem s tým mať opletačky. Viem, že potom je už ťažko od niekoho vymámiť peniaze.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    som rada že som pomohla.
    požičanie šiat stálo 5 500,- Sk, zaplatila som zálohu 1 000,- Sk a pri vrátení šiat po svadbe som doplatila 4 500,- Sk. Funguje to tak všade aj u aranžérky, fotografa, kamere, obrúčkach všade sme nechávali zálohy.

    Ľubenka je offline (nepripojený) Ľubenka

    Ľubenka
    To je zaujímavé, že si doplatila zvyšok až pri vrátení šiat. Neviem či to tak urobím, čo keby niekto šaty nevrátil? Ja asi budem chcieť zálohu pri objednávaní a doplatok pri preberaní v piatok. V zmluve je bydlisko aj OP, ale to by muselo ísť cez políciu a súd a to je u nás na dlhé lakte.
    Môžem Ťa ešte trochu otravovať? Mohla by si mi prezradiť nejaké info o cenách? Platila si zvlášť doplnky (pelerínku, rukavičky, závoj, šperky,...) ? A koľko? A šaty Ti aj upravili na postavu? A v akom okrese, aby som nebola veľmi dotieravá. Ďakujem za každé info. Stále nie som pri niektorých veciach pevne rozhodnutá, ako ich "spoplatniť". Či ako jednotlivé kusy za nejakú cenu, alebo ako "zadarmo k šatom".

    zmluva na svadobné šaty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.