Zavrieť

Porady

Likvidácia a následný zánik SVB

Dobrý deň, zhromaždenie sa na schôdzi dohodlo, že zrušia SVB, pretože sa nenašiel nik na post predsedu, keďže doterajší predseda túto funkciu už nechce vykonávať zo zdravotných dôvodov. Ako postupovať pri likvidácii SVB, kto musí byť likvidátor? Nevieme sa rozbehnúť. Ďakujem za radu.
Usporiadat
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Zdravim poradaci,

ohladom likvidacie SVB. Volala som na Krajsky urad kde mi pan oznamil ze treba sa rozhodnut ci chceme ist znova pod spravcovsku spol. to uz vieme-chceme lebo to nechce nikto robit ale problem je v tom, povedal ze treba urcit likvidatora ktory zlikviduje resp. ukonci SVB, viete mi poradit? Chcu uctovnu uzavierku a oficialne zrusit svb ma niekto s tym skusenosti?

dakujem
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danka ale veď vy môžete ostať SVB, len uzavriete s novým správcom zmluvu. Mandátnu.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Danus

nechce to nikto robiť ? jasné je to nepopulárne.
Ale vaše požiadavky budete musieť prenášať na správcovskú spoločnosť, kto to bude robiť? alebo nebudú žiadne?
Schôdze bude kto organizovať - môže správcovská spoločnosť, ale budú s vami mávať ako budú chcieť.
Zídete sa na schodzi vôbec? asi nie ...
Budete potrebovať pôžičku bude sa to robiť na správcovskú spoločnosť?
je tu ešte viac otázok ktoré by mi nedali spať.
Ver, že si zdôvodnia všetko, čo budú potrebovať.

No je to na vás.

prepáč že to píšem tak ako to píšem, ale .....
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Miro, veľmi dobre si to napísal.
Presne toto sú veci, ktoré aj mňa držia pri predsedovaní, aj keď mám niekedy sto chutí sa na to vykašlať (napr. teraz, keď sa babrem s účtovníctvom)
Ako poznám ostatných vlastníkov bytov, keby som to nerobil ja, nerobil by to nikto, hoc by im dom padol aj na hlavu...

Danka a nebolo by riešením skúsiť potenciálnemu kandidátovi na predsedu spomedzi vlastníkov bytov ponúknuť slušnú odmenu? Neviem ako to máte zariadené, ale možno je tá neochota angažovať sa len otázkou zlého pomeru námaha/odmena
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja si pamätám Dankine vstupy už z minulosti a viem, že to chcela robiť tak, aby fungovali lepšie ako pod správou nejakej správcovskej spoločnosti. Danka, však tak? Ale viem aj koľko je za tým slovom povinností. Už vtedy Danka konštatovala, že to tam nemá kto robiť. Jasné tu všetci prítomní sme jej radili, že najlepšie keď to budú robiť sami. Takže viem, že to dobre prehodnotila z každej strany a ak to skutočne nemá kto robiť, je to horšie ako keď to nerobí nikto /síce je to relatívne, lebo tak ako sa to dá robiť lepšie ešte sa to dá robiť aj horšie/. Ale ja osobne Danka, skúste správcu, ktorý nie je družstvo atď. Isto doporučujem ostať ako SVB.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Ja viem vsetci hovorite ze je lepsie byt svb, ale robim to sama nestiham chodim do prace domov chodim o 18.00 hod. viem aj Vy ostatni ale nestiham a nikto to nechce. Ponukame 10.000,- Sk mesacne co beriem a nikto sa nechytil, chcem svb ale ked som na to sama urcite nie, radsej pojdem pod spravu.

Teraz az vidim aka je to praca spravovat svb. Vzdy som si myslela ved beries peniaze spravis raz za mesiac uctovnictvo a tym to zhaslo...... atd.

To urcite....

Pekny den vsetkym
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Milá Danus, aj my všetci už vieme, čo to všetko obnáša a vieme aj to, že musime byt technikmi, právnikmi aj ekonomi v jednej osobe. A to nehovorím o psychologii a pracou s ludmi...aj ja mám veľakrát pocit, že potrebujem psychiatra ....a potom sa otrasiem, vydolujem energiu hlboko z mojho vnutra a idem ďalej. A takto to tu robi mnoho z nás a aj vdaka tejto super stranke a ludom ktorí vedia o čo ide sa tá energia vždy niekde zazrakom nájde. Prajem slniečko v duši všetkým...
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Náhodou som sa dostal na stránku ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja a tam som našiel aj takúto peknú vec, ktorú sme tu riešili.
Je to priručka pre SVB.

http://www.build.gov.sk/povodne/inde...prirucka-uprav

z toho vyberám:

Správa domu

Dňom predaja bytov, t. j. prijatím vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností, vzniká nájomcovi vlastníctvo k bytu, prípadne k nebytovému priestoru a tiež spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach, spoločných zariadeniach, pozemku a na príslušenstve domu. Práva a povinnosti vyplývajúce z vlastníctva bytu a nebytového priestoru v dome prechádzajú na nového vlastníka.
Zákon č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov určuje, že dom nemôže byť bez správcu domu a zároveň určuje, že pre jeden dom môže byť len jedna forma správy. Z toho dôvodu sa zriaďuje pre výkon správy buď spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov ako
právnická osoba zapísaná v registri združení, alebo vlastníci bytov a nebytových priestorov uzavrú zmluvu o výkone správy s inou právnickou alebo fyzickou osobou alebo družstvom. Aj spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov (ďalej len spoločenstvo) môže zmluvne zabezpečiť buď výkon celej správy domu, alebo len niektoré služby, ktoré nie je schopné samo zabezpečovať.
Naposledy upravil Jozef I : 19.10.06 at 09:18
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tuto príručku mám už celú dávno vytlačenu a celkom dobre sa číta, je tam vela praktických rád. Ma 79 strán a su tam pekne state, napr." Čo robiť a nerobiť pre pokoj, poriadok a dobré spolunaživanie v bytovom dome" atď. , ešte som to všetko nestihla prečítať, ale keby som mala všetko podla nej dodržat tak som dnes v blazinci nie na porade :p
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

Prosím Vás, je tu niekto kto úspešne absolvoval likvidáciu SVB? Mám to teraz na stole :-) Potrebovala by som nejaké rady od porady :-)
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

workerka - bude problém Ti poradiť, pretože všetci zakladajú SVB a nie ich rušia, dohodnite sa aby ste nemuseli rušiť SVB....nikto sa nenájde...tu na porade si nič nenašla, základy postupu sú v zákone...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Skúste to ešte raz, je to lepšie mať svoje spoločenstvo a dá sa zmluvne zveriť správu správcovskej spoločnosti alebo inej osobe.
Teraz môže byť predseda aj osoba, ktorá nevlastní v dome byt, skúste sa poobzerať a popýtať druhých predsedov.
Zástupca vlastníkov bytov to má síce ľahšie, lebo nie je štatutár.
Ak sa však rozhodnete pre zrušenie spoločenstva tak :
- potrebné uznesenie 2/3 hlasov
- zabezpečenie správy domu
- nahlásenie zrušenia spoločenstva na registráciu
- zvolenie zástupcu vlastníkov bytov
- odovzdanie potrebnej dokumentácie správcovi.
- zrušenie všetkých zmlúv uzatvorených spoločenstvom

Myslím si, že správca, ktorého si vyberiete Vám určite najlepšie poradí, čo je treba, prípadne ešte doplní ako postupovať,
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať