Zavrieť

Porady

Espressovar

Ahojte všetci,
plánujem kúpiť do daru espressovar a neviem sa vysomáriť z informácií na internete. Obdarovaná je kávičkárka a tak chcem kúpiť niečo, čo sa podobá profi prístroju. Neviem napr. koľko barov by mal prístroj mať, aby vyprodukoval skutočne kvalitné espresso . Môj finančný limit je do 20.000,- (lepšie 15). V elektropredajni som tu na východe vhodný prístroj nevidela. Budem vďačná za vaše rady a konkrétne skúsenosti. :p
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
My sme kupovali svokrovcom v LIDLI stroj za 1.999,-Sk, tusim v novembri to mali. Kavička je vyborna, žiadny profi borec, každá dávka rovná sa nová náplň pomletej kávy, tlak 15 barov.
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Ja na prípravu kapucina pouzivam plnotucne mlieko a musi byt dobre vychladene. Kavovar si necham nahriat a potom pením asi tak, ze trisku pomali ponáram a vynáram , a tak dokola az je mlieko spenené.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Lenka1979 Pozri príspevok
mamminta, naozaj sa do tohto typu kávovaru musí kupovať len káva zn.dolce gusto? Obyčajná sa tam nedá pripraviť? Tiež mi mal "Ježiško" priniesť taký kávovar, ale keď som sa dozvedela, ako to je, tak som radšej Ježiškovi povedala, nech donesie niečo iné
ono je to vlastne Nestlé
a dávajú sa tam len tie "kapsule"
krabica, kde sú len kávové stojí cca 150 a je ich 16ks
tie, kde sa ku káve pridáva aj mlieko vyjdu drahšie, pretože ich je 8+8
ale nemenila by som
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

enagem Pozri príspevok
Ahoj, aj ja som sa rozhodol pre kúpu kávovaru - Saeco Talea Ring Plus. Mám veľmi rád capuccino, tešil som sa, že si ho budem robievať doma. Kávovar funguje perfektne, jediné čo mi "nejde" je správne napenenie mlieka. Máte radu/návod ako na to? Na internete je plno videí (napr. youtube.com) o perfektne napenenom mlieku, mne to však akosi nejde. Skúšal som rôzne mlieka, raz sa mi to ako-tak podarilo s mliekom v igelitovom sáčku z Lidlu, ale potom už nie. Uvažujem o dokúpení doplnku tzv. Milk Island. Má to zmysel? Kde robím chybu?
Milk Island je podľa mňa úplne zbytočný, dobrú penu vyšľaháš jedine vtedy, ak je nádoba, v ktorej mlieko šľaháš, z nerezu. Tiež máme nové Saeco Talea bez Milk Islandu, mlieko šľahám v nerezovom hlbokom pohári (z iného mixéru) a pena je fakt perfektná... a káva tiež. Mlieko by malo byť minimálne polotučné a tak ako písali predo mnou, pri napeňovaní pohybovať nádobou smerom hore a dolu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, prosila by som o radu niekoho kto má automatické espresso Saeco Odea Go, už som písala, že asi ho pôjdeme reklamovať, že namelie kávu, ale nenadávkuje a prestane robiť, to som vyriešila tým, že som z toho piesta ktorý dávkuje-nasype kávu vyškrabala zaseknutú kávu a fungoval ďalej, urobil aj 20-30 káv, ale dnes sa zas zasekol, namlel kávu, ale už neurobil, tak som chcela vyčistiť centrálnu jednotku, ale nejde mi vybrať, lebo ten valec, ktorý nasype kávu na stlačenie zostal z vrchu v tej jednotke, nejdem mi ani rukami posunúť, ale kávu začal robiť normálne, len ho nemôžem vyčistiť, keby mi niekto poradil , či nemá podobný problém. ďakujem veľmi pekne.,
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nikto asi nemá taký problém, tak som nakoniec volala, čo mi odporučili v nayku-záručný servis v Blave, tam mi taký milý pánko ochotne radil, ale nakoniec sme došli k tomu, že nech ho zabalím a pošlem k nim,tak ho idem umyť a zabaliť.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ahojte

my sme sa s manzelkou toho roku obdarili plnoautomatickym digitalnym kavovarom De Longhi ESAM 4500 Magnifica s automatickym robenim kapucina a latte, zatial funguje bezproblemovo a automaticke urobenie kapucina alebo latte je u nas teraz hitom, krasna pena alebo dobre sparene mlieko bez roboty, nastavim silu kavy a jednym tlacidlom mam kapucinko alebo latte, vela moznosti nastaveni - da sa to nasit presne na uzivatela, momentalne testujeme niekolko druhov kav, nez sa rozhodneme pre tu najadekvatnejsiu cene a kvalite ...
pri nasej spotrebe sa pol kilove balenie minie za dva tyzdne, kazde tri tyzdne pristroj potrebuje odkalenie/odvapnenie ...
aj ked pociatocna investicia je vysoka, zatial spokojnost po vsetych strankach
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ja som ho poslala na opravu, už je tam mesiac, volala som im 3x a len mi vždy povedia, že ešte ho nerobili, moje nervy. V pondelok tam idem volať, dúfam, že to bude hotové, kúpim si novú vec a potom je mesiac v oprave.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

ROMBOR Pozri príspevok
ahojte

my sme sa s manzelkou toho roku obdarili plnoautomatickym digitalnym kavovarom De Longhi ESAM 4500 Magnifica s automatickym robenim kapucina a latte, zatial funguje bezproblemovo a automaticke urobenie kapucina alebo latte je u nas teraz hitom, krasna pena alebo dobre sparene mlieko bez roboty, nastavim silu kavy a jednym tlacidlom mam kapucinko alebo latte, vela moznosti nastaveni - da sa to nasit presne na uzivatela, momentalne testujeme niekolko druhov kav, nez sa rozhodneme pre tu najadekvatnejsiu cene a kvalite ...
pri nasej spotrebe sa pol kilove balenie minie za dva tyzdne, kazde tri tyzdne pristroj potrebuje odkalenie/odvapnenie ...
aj ked pociatocna investicia je vysoka, zatial spokojnost po vsetych strankach
máte ešte niekto skúsenosti s týmto tipom o kt. píše Rombor?
Ešte ma zaujal KRUPS 8050 PE

A totálka:
Pozerala som AEG CG 6400, nezaújimal ma nejako, ale vypálilo mi oči. Cena sa pohybuje, a to je strašné rozmedzie: od 499-977 (to drahé je Dat...), skoro 100%

No, a prečo sa potom v SR nenakupuje, pretože si rypnu stovku navyše.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Oživujem tému a chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s plnoautomatom KRUPS EA8050PE?
Ďakujem za Vaše názory
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Beata Pozri príspevok
Oživujem tému a chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s plnoautomatom KRUPS EA8050PE?
Ďakujem za Vaše názory
Posúvam...
0 0
dagjanik dagjanik

dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

Takže najprv si upresni či chceš automat na ktorom slačíš gombík a mašina ti urobí kávu, alebo pákový kde si kávu dáš do páky a spustíš čerpadlo a urobíš si ju sama.
Výhoda automatov komfort užívania to je strosi kávu sám melie v závislosti od modelu sa sám čistí a odvápňuje a musíš len stlačiť gombík a raz denne doliať vodu, doplniť kávu, a vysypať sedlinové briketky, raz za čas odvápniť a prečistit (deje sa automaticky le treba dodať príslušnú chémiu a stlačiť správny gombik).
Výhoda pákových je stopercentná kontrola na procesom "výroby" nápoja teda kávu si umelieš ako chceš, páku si natlačíš ako chceš atď.
Čo sa tlaku týka štandart je 15 bar, teplota vody 90°C a káva umletá stredne jemne (svetlejšie pražená jemnejšie, tmavšie hrubšie), opt. doba prípravy je 30 sec..
osobne som vyskúšal asi 50 pákových a 20 automatických kávovarov, moje odporúčanie je ak pákový tak GAGGIA BABY alebo GAGGIA esspreso, ak automat tak JURA ENA 5 alebo ak chceš ušetriť, DeLonghi ESAM 3000 pripadne GAGGIA platinum.
tieto robia výbornú kávu.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

dagjanik, veľmi pekne Ti ďakujem za rady!
0 0
dagjanik dagjanik

dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

Rado sa stalo:-)
0 0
centauri centauri

centauri je offline (nepripojený) centauri

Ahojte.. Chcem si kupit plnoautomaticky kávovar, len musi byt co najmensi.. Pozeral som Krups, údajne sú dost kazivé, tak neviem..hm Páci sa mi podla parametrov aj Solac espression supremma, len nikde neviem nájst jeho rozmery. Poradte mi, dik..
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Ahoj, centauri. Ja som kúpila ten Krups, o ktorom píšem vyššie. Neviem si ho vynachváliť (klop-klop-klop). Nie je veľký, nastavíš si ako chceš zomlieť kávu - jemno, stredne, hrubo, nastavíš teplotu kávy, šteluješ si koľko kávy chceš urobiť, akú chceš, či kávu, či espresso, alebo dvojitú kávu, či silné espresso, jednu šálku, alebo dve šálky... máš tam trysku na spenenie mlieka a prídavnú nádobu na mlieko, s automatickým latte, alebo capuccino. Automat Ti sám oznámi, kedy treba čistiť, odvápniť, či vymeniť filter. Dokonca sa dá nastaviť automatické zapnutie a vypnutie stroja. Kávička má peknú penu. Keď si ráno začneme variť kávu, rozvoniava to tu ako v cukrárni. Naozaj sa tešíme z nášho pressostroja, kiež by fungoval čo najdlhšie! (ja ho aj pohladkám, som doňho zamilovaná )
0 0
centauri centauri

centauri je offline (nepripojený) centauri

Beata, dakujem za Tvoje skusenosti, ktoré si mi napisala. Cakal som, ze este tu budu dalsi, ktori mi poradia, ale nic.. Zabudol som, ze je kriza, ludia piju málo kávy..
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
SMAKRIK EM
Zabud. prístroj na espresso z Ikei.
Poprosím o skúsenosti a ohodnotenie toho, kto ho má, ďakujem.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

doma fungujeme na GAGGIA colour dobra masina, asi najlacnejsia z tych dobrych, na dobru kavu treba mat doma mlyncek, penu na kapucino robime z mieka z mliekovych automatov, to mieko sa nam osvedcilo najlepsie
plnoautomaticke stroje nejde pouzit na niektore druhy kav napr Vienna Melange (ma povlak z cukru a moze pokazit mlyncek v stroji) inak dobra alternativa pre toho komu sa nechce hrat s nastavovanim mlynceka a podobne, len netreba zabudat ho poriadne cistit
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Dík za reakciu, ale ten tvoj sa mi absolútne vizážovo nehodí, pozrela som si ho na googli...zaujal ma ten z Ikea, preto by som bola vďačná aspoň za 1 recenziu naň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať