Zavrieť

Porady

pamiatka zosnulých

ahoj poradaci.

kto poradi ako vyrobit peknú kyticu zo živej čečiny a kvetín na pamiatku zosnulých? idem robit prvýkrat a pár dobrých rád by sa zišlo.
vopred dakujem
Usporiadat
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

dievcata, je to nadherne, sme jednoducho sikulky : )
len o to je to horsie, ze mne uz aj moje pracne vytvorene dielko ukradli,
co ma neskutocne zlosti, ze este existuju ludia co to ukradnu
do slova a do pismena z hrobu

je tu plno dalsich novych napadov, urcite ich aj ja este pouzijem
Naposledy upravil camelfly : 23.10.06 at 08:16
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podla tychto navodov sa to skutocne zda byt jednoduche. Ale omyl-presvedcila som sa, ze ak to ma byt pekne, musi k tomu byt aj kus talentu. Ja som sa po niekolkych pokusoch rozhodla radsej kupit peknu kyticu a vencek od ludi, ktori to vedia spravit. Ved aj deti kvetinarov a aranzerov potrebuju jest.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Talent by aj bol , ale nie sú kvietky a polystyrénové vence u nás občas lietajú .
Mne sa páčia také slamienkové, jarabinové, šiškové, viac druhov čečiny, je s tým robota. Ako základ sa mi páči lieskový prút stočený do väčšieho kolesa, alebo malé koliesko a na ňom ešte dva prúty do kríža.
Moja švagriná vyrobí veľký kôš a okrem kvetov a čečiny dáva doňho aj všelijaké ozdoby, ktoré dostať v "suchých" kvetinárstvach.
Najkrajšie sú aj tak chryzantémy, lenže u nás hneď zmrznú.
Naposledy upravil kukučka : 19.10.06 at 15:42
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som minuly rok obalila zive chryzantemy do celofanu a vydrzali dost dlho pekne. Ale aj pocasie bolo vlani velmi prijemne.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Plne súhlasím so Sysulou, tak sme to roky robievali u nás v rodine robievali roky, kruh bol so slamy "okrášlený" krepovým papierom do ktorého sa vpichovali vetvičky, tie však museli byť jedľové. Takýchto vencov sme robievali aj 20 ks lebo na dedine bola niekedy veľmi rozvetvená rodina a každý musel urobiť veniec aj pre širšiu rodinu. Bola to pracná ale krásna, pomerne dlhá, ale "voňava" robota. Škoda že dnes pre zosnulých kupujeme "umeláky" po 100 Sk od "umelcov" z Poľska. Držím Ti palce, aby sa Ti prírodný veniec pre zosnulých podarilo urobiť k spokojností a verím, že sa pri ňom zastavia aj iní návštevníci cintorína.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Využijem uvedené dobré nápady, lebo aj ja robím každý rok kytice a venčeky. A jeden pridávam - ak vám venček na hrobe lieta a bojíte sa, že ho odfúkne, kúpte si prísavkové vešiačiky (voľakedy sme ich mali aj v kuchyni na servítky), tie priviažte o venček a pritlačte - prisajte o hrob. Je to skryté a dobre to drží na skle a na na vyleštenom náhrobnom kameni. Ak je vrch hrobu drsný kameň podkladám kocku skla alebo obkladačku, prípadne vešiačik prilepím sekundovým lepidlom. Takto nemusim zaťažovať kameňmi a mám pokoj aj keď fúka silný vietor. A keď robím kytice z čerstvej čečiny napichávam ich do zelenej kvetinárskej hmoty (piaflora?). Keď sa napije vodou a dá do nádobky, čečina a iná zeleň dlho vydrží čerstvá a môžem ju dať na hrob oveľa skôr. Pekný deň a teším sa na ďalšie nápady.
Naposledy upravil Mackovka : 31.10.06 at 08:52
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Pripajam aj ja svoje vytvory. Je to vsetko cisto prirodny material, ktory najdete vsade v lese alebo v kazdej zahrade, domacnosti. Zaklad venceka je robeny zo skrutenych divych vinicov alebo ludovo nazyvanych lian. Potom je tam aranzerskou pistolkou a tekutymi naplnami nalepene aj jablcok, orechov, zaludov, sipok, kostok vsetko co vas napadne. Omotat sa to da este brectanom, mahoniou, kruspanom. :-)
Pa240018.jpg  
Pa250001.jpg  
1/1
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zitulda-nem tudom...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať