Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely

Ahojte poraďáci. Viem, že sa v jednoduchom účtovníctve neúčtujú kurz.rozdiely ale chcela by som vedieť ako sa to potom robí v uzávierkových operáciách. Mám všetky rozdiely vysčítať z faktúr a dať do nákladov alebo tržieb? Ako to má byť správne poraďte mi.Ďakujem.
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Fany Pozri príspevok
Spoločník poskytol svojej sro pôžičku v EUR. Za uvedené peniaze sa nakúpil hmotný majetok, takže vo valutovej pokladni už nič nieje. Je to iba vyjadrené v Sk na účte 365. Robia sa nejaké kurzové rozdiely na konci roka?
Áno, je to pôžička a k nej sa prepočítava kurzový rozdiel k 31.12. Iba ak by sa dohodlo, že pôžička sa splatí v Skk, nemusel by sa asi robiť kurzový rozdiel.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Áno vyplatí sa v Sk. Tak treba alebo nie urobiť nejaké kurzové rozdiely?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Fany Pozri príspevok
Áno vyplatí sa v Sk. Tak treba alebo nie urobiť nejaké kurzové rozdiely?
Podľa mňa by to malo byť ošetrené v zmluve, kde sa uvedie, že pôžička bude splatená v SKK a presná suma. Potom nevznikne kurzový rozdiel.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, viete mi prosim poradit ako mam toto zauctovat?????
Je to uctovane v jednoduchom uctovnictve /tu by vraj nemali v priebehu roka vznikat kurz. rozdiely/:

22 EUR sme v ceskej zmenarni menili za 75 PLN.

Doklad vystavila zmenaren takyto:

22 EUR zmenene kurzom 26,6 na 585,- Kč.

Za 75 PLN sme zaplatili zmenarni pri kurze 7,65 spolu 585 Kč, pricom medzitym stiahli cenu sluzby 11.25 Kč.

Pocula som, ze vraj to mam uctovat tak, ze si vlastne nevsimam ceske koruny a urobim len ubytok EUR a prirastok PLN vo valutovych pokladniciach. A hlavne neviem v akych kurzoch? /kazdy to robi inak, ale ja by som to najradsej urobila na 100% dobre, aby som sa nemusela bat, ze dostane pokuty/ - takychto blockov mam dost vela.
Kedy vsak zuctujem ten poplatok?

dakujeeem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať