Zavrieť

Porady

škody spôsobené dodávateľom

Sme SVB v Bratislave. Na 7 poschodovom panelovom dome nám opravujú, resp. izolujú a zateplujú strechu. Včera pršalo. Zatieklo do min. 2 bytov na siedmom poschodí, tak mohutne že voda pretiekla a vytopila aj byt na šiestom poschodí. Okolo polnoci som volala dodávatelskú firmu, resp. ich konateľa, ktorý poslal pracovníkov aby "dieru" zakryli. Byty bude treba minimálne vymalovať. Presný rozsah škody zatial nieje určený. Aký je postup v podobnom prípade? Predpokladám že poistná udalosť to nie je, lebo nebola živelná pohroma, len pracovníci na streche.
Ďakujem za každú pomoc.
Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Stavebná firma by mala byť pre také prípady poistená. Túto škodu spôsobila ona.
    Elena Navrátilová
    Záleží aj od poistky obytného domu, poistky bytu vlastníkom. Treba pozrieť poistné zmluvy.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Elena Navrátilová
    Záleží aj od poistky obytného domu, poistky bytu vlastníkom. Treba pozrieť poistné zmluvy.
    a aj zmluvu s firmou o zateplovaní strechy

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja potrebujem pomoc v podobnom prípade: Stavebná firma má poistku a spôsobila škodu. Poisťovňa zaplatila poškodenej na účet a stavebná firma má zaplatiť spoluúčasť 10.000. Tých 10.000 mám dať do VOZD?
    Elena Navrátilová
    Pri podpisovaní zmluvy o dielo by mala byť aj formulka ohľadom plnenia v prípade havárií, zodpovednosti za spôsobenú škodu... treba to pozrieť.

    škody spôsobené dodávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.