Zavrieť

Porady

samozdanenie

Prosím o radu,stále mám chaos vo faktúrach z EÚ od plátcov DPH,tiež sme plátcovia. Môžete mi poradiť akými kurzami mám robiť samozdanenie? Ide o tieto prípady:

1. tovar.fa vyst.3.10.06, tovar sme dostali 6.10.
2. tovar. fa vyst. 30.9., tovar sme dostali 4.10.
3. tovar. fa vyst.3 10.,tovar sme dostali 3.10.
4. Máme účtovný program kúpený od českej firmy,ktorá nám niekedy fakturuje softv.služby/ide o rôzne opravy chýb,ktoré sa nám podaria urobiť/. Tieto opravy nám robia u nich v Česku,pričom sa pripoja na náš softvér. Fa je vyst.30.9.,dátum dodania sl. 29.9.
Usporiadat
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Najka
vďaka za ten pokyn, takže daň na vstupe aj výstupe uplatním v DPH za december s kurzom 15.12. a do účtovníctva dám kurz vystavenia faktúry 26.10 alebo dodania 09.11
Poprosím ešte raz, ako to zaúčtovať v PÚ. Faktúra mi došla faxom 26.10.2006 a uhradila som ju 27.10.2006. Tovar došiel 09.11. Mám ju dať do novembra alebo októbra?
0 0
Eva Hodásová Eva Hodásová

Eva Hodásová je offline (nepripojený) Eva Hodásová

Treba učtovať kurzom v deň vystavenia faktúry a týmto dňom aj samozdaniť.
Úhrada nie je v tomto prípade dôležitá. Ahoj
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Eva Hodásová
Treba učtovať kurzom v deň vystavenia faktúry a týmto dňom aj samozdaniť.
Úhrada nie je v tomto prípade dôležitá. Ahoj
S týmto nesúhlasím.
Ak bola faktúra dodávateľom vystavená pred dodaním tovaru, daňová povinnosť vznikne podľa § 20 ods. 1 písm. a) ZDPH 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru. Takže kurz z 15.12.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, kurz mi je už jasný, zaujíma ma hlavne účtovanie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Najka
Ahojte, kurz mi je už jasný, zaujíma ma hlavne účtovanie.
Soft. služby: 518AE/321AE. samozdanenie 343AE/343AE.Tovar:131AE/321AE. Samozdanenie detto ako u softu.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Najka
Poprosím ešte raz, ako to zaúčtovať v PÚ. Faktúra mi došla faxom 26.10.2006 a uhradila som ju 27.10.2006. Tovar došiel 09.11. Mám ju dať do novembra alebo októbra?
Ide mi hlavne o to, že prepočet by som mala robiť k dátumu dodania t.j.09.11
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Poradí niekto, ako by som mala postupovať?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Fakt nikto?
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Najka
Poprosím ešte raz, ako to zaúčtovať v PÚ. Faktúra mi došla faxom 26.10.2006 a uhradila som ju 27.10.2006. Tovar došiel 09.11. Mám ju dať do novembra alebo októbra?

Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).


Zabudla si napísať ešte dátum vystavenia faktúry, takže Ti môžu nastať dva prípady:
- faktúra je vystavená pred 15. 12. v tomto prípade to bude deň vystavenia faktúry (ak to bolo v októbri, tak október)
- faktúra je vystavená po 15. 12., v tomto prípade to bude deň 15.12, takže december

0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

Najka
Fakt nikto?
tiež sa s tým teraz trápim,skús pozrieť toto:
použitie kurzu pri dodavky tovaru zo zahraničia
neviem vkladať linky, tak si to daj do vyhľadávača, ak si si už medzitým sama neporadila
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať