Zavrieť

Porady

MRP-zblbol mi peňažný denník v MS-DOS

Ahojte, asi sa mi zbláznil program. V peňažnom denníku aj v knihe daň.dokl. sa mi začali zjavovať okrem normálnych údajov aj rôzne hatlaniny. Písmená, čísla, bodky a rôzne znaky. Ešte sa mi také niečo nestalo a som zúfalá. Ak sa Vám už niečo podobné vyskytlo, prosím upokojte ma, že to nič vážne nebude ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Renka,kedysi som robila v programe jednej brnenskej firmy,ani na meno tomu programu neviem prísť. Vianoce v jednom roku pre mňa neexistovali,lebo som kvoli podobným hatlaninám nahadzovala celý PD a aby toho nebolo málo na Silvestra som si to zopakovala. Šťastie ,že vtedy som účto robila iba manželovi ,ale položiek mal 3600.
    Držím , aby v Tvojom prípade neboli moje vianoce.

    Renka je offline (nepripojený) Renka

    Renka
    no Vianoce sa blížia, ale snáď to nebudú tie Tvoje.. aj si prišla na to, čo sa v ňom pomiatlo?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja som vtedy /a aj teraz/ počítačom rozumela ,ako hus pivu. A nepamätám veru,aký dôvod mi uviedol priateľ,od ktorého som v normálnom obchode ,úplne legálne kúpila soft aj počítač.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    V prvom rade zálohovať všetky súbory, ktoré sa nachádzajú v MRP podadresári a maju príponu *.dbf. Potom by som doporučoval reštartovať počítač a spustiť MRP. Preindexovať súbory. Presne neviem kde sa to nachádza, ale je to tam vo voľbách.
    Ak to nepomôže, tak potom už len oprava súborov s príponou *.dbf v inom programe - Foxpro. K poškodeniu súborov došlo prerušením programu MRP buď výpadkom prúdu, vypnutím počítača bez ukončenia programu alebo nejakým iným vplyvom, ktorý nevie nikto popísať. Pravdepodobne nejaká veta v denníku alebo inom dbf súbore nemá ukončený riadok, preto program vypisuje blbosti. Nemuselo dôjsť ku strate údajov, len sú porušené indexové súbory, alebo vety v databáze.
    Prosím napíšte, či sa Vám problém podarilo odstrániť.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zálohy si nerobila? Možno by sa dali aktualizovať údaje. Skús porozmýšlať, čo si robila predtým ako sa to "pomiatlo". V niektorých programoch existuje reindexácia údajov tuším v tom Tvojom cez "špeciálne funkcie - reindexácia".

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    - ak nepomôže indexácia, a obnova údajov zo zálohy, tak ešte je možnosť preinštalácie programu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    - ak nepomôže indexácia, a obnova údajov zo zálohy, tak ešte je možnosť preinštalácie programu.
    Určite si pravidelne zálohuješ dáta, ak ich máš na disku, daj si obnovu z disku, ak ich máš na diskete - nemal by byť problém. Súhlasím s Lenkou - preinštalovať program.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zálohu z diskety radšej napáliť na CD, resp. nahrať na USB, aby nedošlo pri diskete k strate zálohovaným údajom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Zálohu z diskety radšej napáliť na CD, resp. nahrať na USB, aby nedošlo pri diskete k strate zálohovaným údajom.
    Lenka - to je DOS verzia, dá sa nahrávať na USB kľúči? Mne povedal môj technik, že pre mňa je zbytočný v prípade DOS verzie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zálohu si nahráš na disketu a z diskety na iné médium, trebárs usb, alebo cd, lebo keď sa Ti disketa pokašle, tak odkiaľ si zoberieš zálohu. Z poškodenej diskety asi ťažko. Ja by som si rada pokecala s tým tvojim technikom. Ja som si prenášala takto z Dos verzie údaje a dobre som urobila, dokonca som si celé Dosovské mrp nahrala na cd. Aj s firmami aj s údajmi - komplet.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Zálohu si nahráš na disketu a z diskety na iné médium, trebárs usb, alebo cd, lebo keď sa Ti disketa pokašle, tak odkiaľ si zoberieš zálohu. Z poškodenej diskety asi ťažko. Ja by som si rada pokecala s tým tvojim technikom. Ja som si prenášala takto z Dos verzie údaje a dobre som urobila, dokonca som si celé Dosovské mrp nahrala na cd. Aj s firmami aj s údajmi - komplet.
    Lenka na CD to mám, o USB kľúči pokecáme cez SS - dala si mi dobrý tip, ďakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Priemerná dĺžka "života" CD je 2 roky - aj nepoužívaného. Môže sa stať, že zrazu sa data nenačítajú. Toto je odborne dokázané. Nekupovať lacné CD na zálohy. Zálohovať aspoň na zn. Verbat......Mimochodom v PC mám 2 HD.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ekopo - nie si sám. Dokonca mám zálohu na dvoch rôznych PC. Zn. kvalita. A CD je furt lepšie ako disketa.
    Vlasta - OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.