Zavrieť

Porady

Odchodne

Ahojte Poradaci, prosim o pomoc. So zamestnancom sme skoncili prac. pomer dohodou 20.7.2006. 21.7.2006 si on podal ziadost o predcasny starobny dochodok, v te den mu teda vznikol narok a dochodok mu aj priznali. 1.8.2006 sme ho znova zamestnali. Prosim, ma narok na odchodne vo vyske 1 mesacneho platu? Neviem sa z toho zakonnika vysomarit. Pri prvom skonceni prac. pomeru po nadobudnuti naroku na predcasny dochodok, mu patri odchodne. Lenze on mal narok az po skonceni prac. pomeru. Zavadza ma posledna veta, ak poziada o poskytnutie dochodku pred skoncenim prac. pomeru alebo bezprostredne po jeho skonceni.
Usporiadat
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Dobrý deň, tiež sme dali k 30.11.06 výpoveď zamestnancovi z dôvodu nadbytočnosti a vyplatili odstupné vo vyške 3 mesačných platov. Tento zamestnanec hneď na druhý deň /1.12.2006/ požiadal o predčasný starobný dôchodok, ktorý je t.č. v stave riešenia /resp.priznania/. Ak mal pracovník
normálne vyplatené odstupné, tak mu nepatrí odchodné do dôchodku, pravda?
Ďakujem za pomoc a pripadné odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sokrateska
Dobrý deň, tiež sme dali k 30.11.06 výpoveď zamestnancovi z dôvodu nadbytočnosti a vyplatili odstupné vo vyške 3 mesačných platov. Tento zamestnanec hneď na druhý deň /1.12.2006/ požiadal o predčasný starobný dôchodok, ktorý je t.č. v stave riešenia /resp.priznania/. Ak mal pracovník
normálne vyplatené odstupné, tak mu nepatrí odchodné do dôchodku, pravda?
Ďakujem za pomoc a pripadné odpovede.
Sú to samostatné plnenia, ktoré sa navzájom nevylučujú.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Áaaaaaaach jaj, a ako teraz z toho von?! Pre soc.poistovňu a náväzne úrad práce potreboval čo najskôr uzavrieť mzdový list a keďže už čerpal dovolenku,
urobila som mu dopredu výplatu, odstupné, končila ELDZ /či čo to teraz exituje/ odhlásila ho z poisťovní. Nebude mu to treba doplniť do ELDZ?
Prepáčte, prosím, že sa javím ako totálny blbec a viem toho tak málo, ale ako
"holka pro všechno" nestíham pri ničom ísť do hĺbky a veci študujem a hľadám, až keď ma okolnosti prinútia.
Má nárok na vyplatenie nejakej /?/ sumy aj zo sociálneho fondu?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
sokrateska
Áaaaaaaach jaj, a ako teraz z toho von?! Pre soc.poistovňu a náväzne úrad práce potreboval čo najskôr uzavrieť mzdový list a keďže už čerpal dovolenku,
urobila som mu dopredu výplatu, odstupné, končila ELDZ /či čo to teraz exituje/ odhlásila ho z poisťovní. Nebude mu to treba doplniť do ELDZ?
Prepáčte, prosím, že sa javím ako totálny blbec a viem toho tak málo, ale ako
"holka pro všechno" nestíham pri ničom ísť do hĺbky a veci študujem a hľadám, až keď ma okolnosti prinútia.
Má nárok na vyplatenie nejakej /?/ sumy aj zo sociálneho fondu?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
odstupné a odchodné sa na evidenčný list nepíše!!!
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Ďakujem pekne Barbarka a s tym soc.fondom nevieš ako to je? Má sa pri odchode niečo pracovníkovi dať? Platí z toho daň? Ale, ak by si nemala už
čas na moje /pravdepodobne "základné" otázky/, nikde si to už naštudujem.
Len je to taký zicher, keď Ti to ešte niekdo potvrdi...
V každom prípade díky.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
sokrateska
Ďakujem pekne Barbarka a s tym soc.fondom nevieš ako to je? Má sa pri odchode niečo pracovníkovi dať? Platí z toho daň? Ale, ak by si nemala už
čas na moje /pravdepodobne "základné" otázky/, nikde si to už naštudujem.
Len je to taký zicher, keď Ti to ešte niekdo potvrdi...
V každom prípade díky.
necem trepať hlúposti, tak skús tutok:

[SEARCH]sociálny fond[/SEARCH]

ale si myslím, že keď mu chcete dať niečo z SF tak neni problem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať