Zavrieť

Porady

faktúra za telefon

Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

Ahojte,
chcem poprosiť o radu, ide o to že známy robý živnostníka na jednoduché učtovníctvo, ma živnosť na zapájanie elektrických rozvodov, a chce si dať telefon na paušál, potrebovali by sme vedieť ako to potom bude s faktúrami ak ich chce použiť na výdavky do učta. Počula som niečo že sa dava tak 70% zo sumy faktury, ale teraz zas niekto povedal môjmu známenu, že výška percent z faktúry sa dáva podla toho aj akú má živnosť. Ako to vlastne je, poradte prosím? !!!!!
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

joiner Pozri príspevok
Prosim Vas,
chcel som zadat novu temu, ale kedze tato je aktualna mam otazku:
Ja mam ICO a som platca DPH. Podnikam doma ( robim IT poradcu ) a teda k praci nevyhnutne potrebujem internet. Kedze mam ORANGe, dal som si aj FIBERNET. No a tu je kamen urazu:

Vyhodnejsie mi bolo zobrat FIBERNET aj S FIBER TV, teda aj s televiziou. Avsak mam teraz problem. Urcite sluzby nemozem vyuzivat, kedze som fyzicka osoba a ORANGE nevie rozdelit sluzby tak, ze mi bude chodit FA na internet na ICO a na telku na RC. Jedina sanca je, ze si dam prehodit FA na RC.

No a teraz otazka: Je sanca nejakym sposobom dostat FA ktora nebude na ICo, ale na RC do uctovnictva? Z ktoreho uctu ju mam potom platit z podnikatelskeho, ci sukromneho?

Prosim poradte, lebo normalne lutujem, ze som si tu telku aktivoval :-(
Ak si chceš uplatňovať internet v nákladoch, tak musí byť faktúra na IČO, ak sa dajú služby za TV oddeliť, tak nie je problém, tú časť treba dať ako nedaňový náklad a uhrádzať faktúru z podnikateľského účtu
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
posúvam
*20
Naposledy upravil Misicka21 : 08.04.10 at 07:33
0 0
joiner joiner

joiner je offline (nepripojený) joiner

Chapem,

ale tym ze som fyzicka osoba nie je to jedno?
ICO ci RC, nechapem, preco s tym danovaci maju problem.

Podla mna musi existovat nejaky sposob ako to obist....
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

joiner Pozri príspevok
Chapem,

ale tym ze som fyzicka osoba nie je to jedno?
ICO ci RC, nechapem, preco s tym danovaci maju problem.

Podla mna musi existovat nejaky sposob ako to obist....
Neviem čo chceš obchádzať, si SZČO a platiteľ DPH, tak doklady, ktoré si chceš uplatňovať vo výdavkoch a uplatňovať DPH, nemôžu byť vystavené na rodné číslo. Ešte k uplatneniu DPH, tú treba pri uplatnení krátiť o časť, ktorá prináleží k nákladu za TV
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Misicka21 Pozri príspevok
Ja mám zase takýto problém, že zamestnancom sme dali firemné mobily s voľným volaním vo firme a 70 minút na volanie pre firmu na firemné účely, všetci to pochopili a nevolajú súkromne,ale jedna zamestnankyňa volala "mesačne" 6 hodín vrátane 70 min. a z toho 4 hodiny súkromne, viem jej to oficiálne stiahnúť z platu?? alebo čo s tým, za pol roka to robí 200€ (len súkromné čísla)
Dajte tip ako by ste to riešili.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Misicka21 Pozri príspevok
Dajte tip ako by ste to riešili.
Ak jej to viete z výpisu preukázať, že sú to súkromné hovory, tak to treba riešiť s ňou. Myslím že to netreba strhnúť z výplaty, peniaze môže vložiť po dohode aj do pokladne. Hovoríš že je to vec stará pol roka, a čo ste robili s DPH? predpokladám že ste si ju uplatňovali celú, čo nebolo v tomto prípade správne
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Na základe výpisu to s ňou riešime, je to od septembra do marca 2010, suma je bez DPH, ktorú jej chceme dať zaplatiť, ale viem, že bude skákať a plakať,
a zase keď by sa chcela obrátiť na právnika, nech to je nejak právne správne, ako najjednoduchšie by bolo jej to dať zaplatiť, pretože podpísala preberací na mt, dám jej dohodu o vrátení sumy do pokladne?? alebo??
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Misicka21 Pozri príspevok
Na základe výpisu to s ňou riešime, je to od septembra do marca 2010, suma je bez DPH, ktorú jej chceme dať zaplatiť, ale viem, že bude skákať a plakať,
a zase keď by sa chcela obrátiť na právnika, nech to je nejak právne správne, ako najjednoduchšie by bolo jej to dať zaplatiť, pretože podpísala preberací na mt, dám jej dohodu o vrátení sumy do pokladne?? alebo??
prečo jej to chcete dať zaplatiť bez DPH? vy by ste tú DPH mali vrátiť, nemáte nárok na odpočet keďže tieto uskutočnené hovory boli súkromné
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
tak sme sa rozhodli, DPH už neriešim, jedná sa mi o druhú vec
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Misicka21 Pozri príspevok
tak sme sa rozhodli, DPH už neriešim, jedná sa mi o druhú vec
Ak podpíše, že hovory boli súkromné a vráti peniaze do pokladne, tak sa hádam nebude obracať na právnika.
K tej DPH, keďže budete mať vrátené peniaze v pokladni, tak ju treba riešiť, to je môj názor
Odpočítanie dane
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom

ods.(5)Ak platiteľ použije prijaté služby a nadobudnutý hmotný majetok iný ako hmotný majetok, ktorý je podľa osobitného predpisu odpisovaným majetkom, 26) na účely svojho podnikania, ako aj na iný účel ako na podnikanie, odpočíta daň len v pomere zodpovedajúcom rozsahu použitia na podnikanie k celkovému rozsahu použitia. Ustanovenie odseku 4 týmto nie je dotknuté
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať