Zavrieť

Porady

aká je najlepšia možnosť založenia firmy pre 2 spoločníkov?

Ja som podnikatel SZCO a spolu so svagrinou chceme zaloziť spoločnu firmu (ona momentalne nema žiadnu pod. cinnost). Aka je najlepsia možnosť založenia firmy bez toho aby sme do toho vlozili nejake imanie. Je potrebne aby si aj ona zalozila ZL? a ak zalozime nejaku spolocnost musim zrusit moj ZL, alebo si ho mozem ponechat a prijmy v ramci zalozenej spolocnosti si budem odvadzat do mojho ZL? Prosim poradte mi lebo sa asi zblaznim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Majka23
    Ja som podnikatel SZCO a spolu so svagrinou chceme zaloziť spoločnu firmu (ona momentalne nema žiadnu pod. cinnost). Aka je najlepsia možnosť založenia firmy bez toho aby sme do toho vlozili nejake imanie. Je potrebne aby si aj ona zalozila ZL? a ak zalozime nejaku spolocnost musim zrusit moj ZL, alebo si ho mozem ponechat a prijmy v ramci zalozenej spolocnosti si budem odvadzat do mojho ZL? Prosim poradte mi lebo sa asi zblaznim
    No zblázniť sa nemusíš. Možnosti:

    urobiť si združenie SZČO, v tomto prípade musí mať ŽL aj švagrina
    založenie sro - skus pohladať je to tu rozoberané podrobne. Založenie stojí mininálne 20 tisíc, ale aj viac. Podľa toho čo všetko ste schopné sami urobiť, a čo si dáte urobiť.

    Ak založíte obchodnú spoločnosť ešte nemusíš zrušiť živnosť, len musíš dávať pozor na zákaz konkurencie. Pri sro príjmy nebudeš odvádzať na svoju živnosť ale na konci roka ak bude mať sro zisk rozdelíte si to podľa spoločenskej zmluvy.

    aká je najlepšia možnosť založenia firmy pre 2 spoločníkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.