Zavrieť

Porady

ALFA a DPH /dodávateľské FA

Ahojte,neviem si radu s dodávate+skými faktúrami,keď nahrávam záväzky a zadám faktúra -rozpis základ + 19% DPH -týmto sa mi to dostane do evidencie DPH odpočítaie dane.
Ale neviem čo robím zle, lebo potom pri úhrade záväzku cez účet v banke, dám vybrať záväzok a potvrdím úhradu, tak v evidencii DPH sa mi to objaví znova a potom to mám odpočítané 2x
Usporiadat
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Ale ten ID dam len na sumu DPH, a zauctujem to ako aký prijem? A pri tom majetku, znížim hodnotu ZC, nakoľko keď som nebola platca,tak cela cena mi vstupovala do obst. ceny a ponizim to cez oprav, alebo cez interny doklad a tu DPH,dam prijem neovpl.ZD?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
keď chceš odpočítať cez ID iba DPH tak dáš výdaj NOZD, lebo si vlastne nič nevydala iba odpočituješ DPH, a pri majetku urob tak isto.a odvolaj sa na pôvodnú faktúru a na registr.DPH.Ja neviem či som to dobre napísalala, zrozumiteľne.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Porzi tému registrácia za platcu DPH! je tak veľa!!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Ďakujem za pomoc, je mi to jasné. Ešte raz dík.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

marcik
r.25 je oprava základu danu, to je dobropis!To daňové vyzerá dobre.A majetok?máš odpočítanu DPH,a a to je pre teba vstupná cena na odpisovanie,zaradíš do odpis.skupiny a odpisuješ. V alfe máš dlhodobý majetok a alfa ti ponúka odpisový plán tak si tam zaradíš.A je tam aj krátkodobý majetok ja tam osobne zapisujem také drobné zariadenie kancelárie,napr.také ktoré hoci je jednorázove odpísané potrebuje ešte stále náklady na réžiu.napr.kalukulačka ktorá potrebuje pásku,ktorú kupujem stále, a tak ma nemôžu daňováci hrešiť že načo tolko pásky.Alebo mám tam aj mobil.telef.Lebo občas kúpim k nemu obal,baterku a tak.A teraz k DPH, nadmer.odopčet zatiať v peň.denníku neúčtuješ, to máš zapísané v DPH a keď budeš mať nasledujúcu DPH tak tam ju použiješ,a ak aj tak budeš mať odpočet, vystavíš pohľadávku voči daň.úradu,a DÚ ti ju uhradí na účet.Dúfam že som odpovedala zrozumiteľne.
Takže, ten nadmerný odpočet som použila pri daň. priznaní za 11/2006 ale ešte stále mám preplatok 9440 Sk. Takže si utvorím pohľadávku voči DÚ - typ dokladu -iná a pri úhrade z DÚ na bankový účet potom dám možnosť Prijatá DPH? Bude to tak správne potom v peňažnom denníku? Ďík za odpoveď.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ano je to pohľadávka voči DÚ.ano a prijatá DPH!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ĎAKUJEM ZA RADU.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať