Zavrieť

Porady

kontrola súvahy

Ahojte, neviem si poradiť so súvahou, môžte mi poradiť ako ju skontrolovať?
Robím ju prvý krát kvôli úveru, to je aspon precvičenie na konci roka to aspon budem mať ľahšie. Ale vychádzajú mi tam nejaké bludy, A by sa mali rovnať P?
ČO tam mám ešte dohodiť? Aj výkaz ziskov a strát potrebujem skontrolovať, poradí mi niekto? díky moc
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Soft ti neurobí výkazy?
Použila som vyhľadávač "kontrola súvahy," dúfam, že ti to pomôže
http://www.porada.sk/search.php?searchid=1574187
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nič sa mi na tom linku neotvára. Ale potrebujem poradiť, keď k úveru pýtajú súvahu a účet ziskov a strát, čo tam skontrolovať a čo tam doúčtovať, aby to bolo dobre, poradí mi niekto?
Súčet A a súčet P by sa mali rovnať, že? Ale mne sa nerovnajú..
Naposledy upravil sybila3 : 21.11.06 at 07:59
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Skús sa "zahrať" na daňovú kontrolu a skontroluj, či máš všetky doklady zaúčtované správne. Inak poradiť neviem. Niekedy môže ísť o preklep, napr. namiesto 200,- zaúčtuješ 2.000,- a hneď Ti vyskočí "blud"
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Doklady mám zaúčtované všetky správne kontrolovala som ich od začiatku roka už 1000krát, ale neviem, či tam mám ešte niečo preúčtovať, aby mi to sedelo. Nemám si zobrať výkaz ziskov a strát a z neho preúčtovať HV-zisk, ručne sme to robievali, ale neviem v tomto softe? dík
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Ahoj.

1. "A" a "P" sa musia rovnať
2. hospod. výsledok v súvahe a vo výsledovke sa musia rovnat

Ak ti nesedia "A" a "P" možno:
- nemáš správne nahodené počiatočné stavy
- si nepreúčtovala hosp. výslekok minulého roka
- nemáš správne definované riadky súvahy pri jednotlivých účtoch
- máš v súvahe súčtovú chybu (mne sa to už stalo - chyba software)

Nič iné ma momentálne nenapadá. Skús zobrať originál tlačivo súvahy, hlavnú knihu a prejdi, či máš pri všetkých účtoch zadef. správny riadok. Ahoj.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3
Doklady mám zaúčtované všetky správne kontrolovala som ich od začiatku roka už 1000krát, ale neviem, či tam mám ešte niečo preúčtovať, aby mi to sedelo. Nemám si zobrať výkaz ziskov a strát a z neho preúčtovať HV-zisk, ručne sme to robievali, ale neviem v tomto softe? dík
HV z minulého obdobia, ak nemáš preúčtovaný, tak ho preúčtuj na 431.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Díky, idem si tú súvahu urobiť ručne, uvidím kde je chyba, lebo v softe som to ešte nerobila, díky
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Skús účto - tlač. zostavy - súvaha a výsledovka (nie účtovné výkazy). Ak tu nemáš rovnaký HV, tak je problém v počiatočných stavoch.
Ak tu máš rovnaký HV, tak by som prešla z týchto zostáv jednotlivé účty - či sa nachádzajú v tej súvahe a výsledovke, ktoré Ti nesedia (účtovných výkazoch).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No, môžem kontrolovať, ked neviem čo tam má byť. Takže išla som po stopách súvahy lebo sa mi tam niečo nepáčilo. Zobrala som si prvú súvahu z r. 2004. Na konci roka rozumiem po 411,vrátane. Potom tam má účet 710, čo by mal byť HV r.2004-je pri ňom len popis účet ziskov a strát. Tým pádom súvaha sedí: A=P. Potom som pozrela súvahu r. 2005 tá suma zo 710 bola preúčtovaná na 431 a na 710 bol aktuálny HV na rok 2005? Prosím Vás môžete mi to vysvetliť? Aby som to dobre urobila a ako to mám urobiť v MS3?
A ešte tam nie je tvorený zákonný rezervný fond? Čo s tým? ďakujem moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nevie mi nikto poradiť ako sa preúčtovavá v MS3 hosp.výsledok, či v ID alebo ako, prosím, dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ľubi si tu? Môžeš mi prosím Ťa s tým poradiť, už som to skúšala v demo verzii, keď som si zadala uzávierka roku, samé mi to preúčtovalo na 710, 702. Ale ked si pozerám súvahu a výsledovku, tam sa mi to nezobrazuje.
Potrebovala by som vedieť, od rána sa tým zaoberám: HV napríklad 38.000,- sa v uzávierkových operáciách preúčtuje na 710/702. Potom na začiatku roka ho treba preúčtovať na 701/431, ale ako ho dostanem zo 702? Možno hlúpa otázka. A keď som našla v zmluve, že zisk zostáva v spoločnosti bez rozdelenia, čo s ním ako ho dostanem z 431? Lebo čo robím po predchodkyni stále mi tam figuruje zisk z r. 2004? Prosím o pomoc a vysvetlenie ako to mám urobiť v MS? ďakujem moc.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

sybila3
Ľubi si tu? Môžeš mi prosím Ťa s tým poradiť, už som to skúšala v demo verzii, keď som si zadala uzávierka roku, samé mi to preúčtovalo na 710, 702. Ale ked si pozerám súvahu a výsledovku, tam sa mi to nezobrazuje.
Potrebovala by som vedieť, od rána sa tým zaoberám: HV napríklad 38.000,- sa v uzávierkových operáciách preúčtuje na 710/702. Potom na začiatku roka ho treba preúčtovať na 701/431, ale ako ho dostanem zo 702? Možno hlúpa otázka. A keď som našla v zmluve, že zisk zostáva v spoločnosti bez rozdelenia, čo s ním ako ho dostanem z 431? Lebo čo robím po predchodkyni stále mi tam figuruje zisk z r. 2004? Prosím o pomoc a vysvetlenie ako to mám urobiť v MS? ďakujem moc.
702 je konečný účet súvahový, účtuješ na ňom iba pri uzatvorení účtovných kníh.
Na otvorenie je účet 701.
Ak si našla zápis VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka, že zisk sa nebude rozdeľovať, preúčtuješ ho na účet 428 - Nerozdelený zisk minulých rokov. 431/428.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

To preúčtovanie zo 431/428 som našla od Cenigovej, ale potom mi zostane trčať na 428? Snažím sa urobiť súvahu k 30.6.2006 kvôli úveru, ale musím to urobiť ručne, lebo nemôžem teraz zadať uzávierkové operácie, bojím sa aby sa mi tam niečo v programe nepokazilo.
Takže účty napr.702/221, na zač roka 221/701, HV-zisk 710/702, na zač.roka 701/431 a potom keď sa na VZ dohodli, že sa nebude rozdeľovať tak 431/428? A môže sa použiť na hocičo, napríklad nákup materiálu? To mi nie je jasné .
Takže moja predchodkyna urobila chybu lebo jej na 431 trčí zisk z roku 2004.
Ale neviem kde v MS3 sa mi to má zobrazovať, lebo v súvahe to nemám ani vo výsledovke? dík
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Účet 431 na konci roku by nemal vykazovať zostatok.

Pri uzávierkových operáciách sa v Money automaticky prenesie zostatok na účte 710 na účet 431 v novom roku, takže žiadne ID netreba robiť. Mám taký silný dojem, že účet 431 sa v klasickej súvahe ani nevyskytuje - treba jeho zostatok previesť na nerozdelený zisk, alebo stratu, alebo záväzok voči spoločníkom, ak sa ho rozhodli rozdeliť. V priebehu roka sa na účtoch 701, 702, 710 neúčtuje.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Viem, že sa neúčtuje, ale potrebujem zostaviť súvahu k 30.6.2006. Mám súvahu z r. 2005 od mojej predchodkynez ktorej som nahadzovala PS do r. 2006. A/701, 701/P po 411 mi to bolo jasné podtým bol účet 431=suma,ktorá bola zisk z r. 2006 a pod tým 710=kde bol zisk z r. 2005. Takže som nahodila PS r. 2006 701/431 a zrátala obidve sumy a potom som zaúčtovala 431/428.
Na VZ sa rozhodli, ža zisk sa nebude rozdeľovať. Ale potom mi bude stále visieť na 428?
Do kedy treba zvolať valné zhromaždenie a zaslať zápisnicu na súd? Myslela som, že to urobila moja predchodkyňa, ale jak sa hrabem v tých papieroch, nikde to nevidím.
Naposledy upravil sybila3 : 23.11.06 at 08:46
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

sybila3
Viem, že sa neúčtuje, ale potrebujem zostaviť súvahu k 30.6.2006. Mám súvahu z r. 2005 od mojej predchodkynez ktorej som nahadzovala PS do r. 2006. A/701, 701/P po 411 mi to bolo jasné podtým bol účet 431=suma,ktorá bola zisk z r. 2006 a pod tým 710=kde bol zisk z r. 2005. Takže som nahodila PS r. 2006 701/431 a zrátala obidve sumy a potom som zaúčtovala 431/428.
Na VZ sa rozhodli, ža zisk sa nebude rozdeľovať. Ale potom mi bude stále visieť na 428?
... šak nech visí ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Šak mne nevadí, ale keby ho chceli mínať, neovlyvní mi to nič?. No horkoťažko som zostavila výkaz ziskov a strát, prvýkrát, aj ručne aj pozerám v počítači, sedí mi to, ale mám tam vyčíslený zisk, ale neviem, či tam mám vyrátať dan k 31.6. na r.54, ked ju budem účtovať až na konci roka? Alebo pre účely úveru stačí len HV, neviem, či tam mám uviesť aj bezprostredne predch.obd.? dík
Ešte som zabudla a to účtovanie bolo dobré?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Daň tam nemusíš rátať, ani minulé obdobia.
K účtovaniu - ak máš záznam z VZ aj z r.2006, kde sa rozhodli nemíňať, tak áno.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No práveže som zistila, že záznam nie, až sa mi žalúdok pretočil, ja som myslela(moja chyba), že to urobila moja predchodkyna, lebo ešte teraz opravujem chyby po nej, čo si všetko prácne musím zisťovať a už nevládzem, ale aspon to budem mať na konci roka ľahšie. Takže asi bude prúser, ked sa to neodovzdalo na súd, že? čo s tým?
No a teraz idem zostaviť súvahu, ale ešte mi tam vysí-už som to niekde písala-preddavok dane 379/341, ktorý bol hradený z NO 343500/343100 a neviem ako to mám zaúčtovať, suma preddavku, je suma dph, čo mi tam visí, ked som zaúčtujem, malo by sa to vynulovať.
A dan z príjmu za rok 2004 mi tam visí, neviem, prečo, ale to opravím asi až, keď skontrolujem celé účto od r.2004 a podám opravné dp. Ale prosím ťa môžeš mi pomôcť s tým, čo som rozpísala, aby som dokončila tú súvahu, taký kamen mi padne zo srdca, ale další sa vyskytol, že sa neodovzdala zápisnica z VZ. Ale ked sa ten zisk nerozdelí-oni si nedávajú ani odmeny- tak sa tam bude nabalovať každý rok? díky moc
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Už som Ti odpovedala v inom príspevku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať