Zavrieť

Porady

Nepečené dobroty

Môže mi niekto poradiť nejjaké fájne recepty na nepečené rýchle dobroty . Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Pekný deň.
    prispejem aj ja zo svojou troškou nepečených zákuskov.

    Guľky z BB pudingu- nepečené
    1celý balíček BB- pudingu, 18dkg práškového cukru, 10dkg masla, 1 celé vajce, 5 dkg sekaných (mletých) vlašských orechov (lieskových orieškov), 5 dkg sekaných hrozienok, trošku rumu,3 dkg kakaa. Všetko dobre premiešame a tvarujeme malé guľky, ktoré obaľujeme v kokose a ukladáme do papierových košíčkov.

    Hrozienkové guľky- nepečené
    15 dkg hrozienok namočených v 1 dl rume,(najlepšie cez noc), 15 dkg mletých orechov,15 dkg práškového cukru, cca 2 polievkové lyžice kakaa, alebo rozpustenej horkej čokolády, lyžica mlieka. Z prísad po dokonalom premiešaní tvarujeme malé guľky a obaľujeme v kokose.

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    Raffaello

    250g práškový cukor
    200g sušené plnotučné mlieko
    250g Cera
    200g strúhaný kokos
    200g kokos na obaľovanie
    100ml vlažna voda
    1 vanilkový cukor

    Ceru rozpustíme a necháme mierne vychladnúť. Pridáme práškový cukor, vanilkový cukor a premiešame. potom pridáme vlažnú vodu, sušené mlieko a kokosovú múčku. Vypracujeme z toho hmotu, ktorú formujeme do guliek a obaľujeme v kokose. Vložíme do papierových košíčkov a môžme poliať roztopenou čokoládou.


    Tie moje sú také trošička krivoľaké.
    Naposledy upravil betka631 : 15.11.10 at 19:05
    IMG_1021.jpg  

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Zvalik, zdenka131, ondrejvla, lavanda, truch, Lenka1979, Marína
    7

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    betka631 Pozri príspevok
    Raffaello

    250g práškový cukor
    200g sušené plnotučné mlieko
    250g Cera
    200g strúhaný kokos
    200g kokos na obaľovanie
    100ml vlažna voda
    1 vanilkový cukor

    Ceru rozpustíme a necháme mierne vychladnúť. Pridáme práškový cukor, vanilkový cukor a premiešame. potom pridáme vlažnú vodu, sušené mlieko a kokosovú múčku. Vypracujeme z toho hmotu, ktorú formujeme do guliek a obaľujeme v kokose. Vložíme do papierových košíčkov a môžme poliať roztopenou čokoládou.


    Tie moje sú také trošička krivoľaké.
    Ja dávam do vnútra aj mandl'u alebo lieskový orech.

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    Raffaello

    125 ml vody
    200g kr. cukor
    125g palmarín
    150g kokos
    200g suš. mlieko, može byt' aj sojove
    2 vanilkové cukry
    50 ks mandlí alebo lieskovce
    kokos na obalenie

    Vodu varit' s cukrom 5-6 minút. Pridat' palmarín a miešat', kým sa nerozpustí. Odložit' zo sporáka a pridat' kokos mlieko a van. cukor. Zmiešat' a dat' na 1 hodinu do chladničky.
    Mandle olúpat', lieskovce opražit' na suchom plechu. Vytvarovat' gul'ky a obalit' v kokose.
    Chutia skoro ako originál.

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    Karamelové oblátky.
    1 Salko
    150 g nadrobno nasekaných orechov
    1 PL rumu
    125 g masla
    1 balík tortových oblátok

    Salko variť v plechovke 1,5-2 hodiny. Do uvareného a vychladnutého zamiešať orechy, rum, maslo. Dobre vymiešať, ponatierať postupne na oblátky (mne to vyjde tak na 4-5 vrstiev), zaťažiť, nechať do druhého dňa postáť.


    Burizonové guľky.
    300 g kryštálového cukru
    1 Cera
    1 Salko
    2 balíky burizonov
    Z cukru upálime karamel, po kúskoch pridáme Ceru a Salko. Vzniknutú sklovitú zrazeninu rozpustíme a vlažnú zmes nalejeme na burizony. Premiešame a formujeme guľky.
    babka - ježibabka
    Pre inšpiráciu. Receptov mám stiahnutých z internetu nekonečno aj s obrázkami. Snáď si niečo vyberiete. Ak bude záujem ostatné nabudúce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pridám aj ja jeden nepečený

    SANDOKANOVE OČI

    1 BB puding
    1 stužený tuk IVA
    26 dg práškového cukru
    2 lyžice kakaa
    2 lyžice Zlatý klas

    Postup :
    Ivu rozpustíme nad parou, pridáme BB puding, práškový cukor, kakao a zlatý klas. Všetko spolu zmiešame.
    Do plástovej formy od vajíčok dáme 1 lyžicu kakaovej hmoty, pridáme plnku, po jednej višni namočenej v šťave s rumom. Navrch dáme zase kakaovú hmotu.
    Formu pred naplnením opláchneme studenou vodou, necháme stuhnúť v chladničke.

    Plnka :
    10 dg orechov
    1 vanilkový cukor
    trochu prášk. cukru

    Orechy pomelieme, polejeme šťavou s rumom (v ktorej sme namáčali višne).

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Zdravá maškrta, bez pečenia.
    Hrozienka namočené v rume, mletý mak, mleté orechy, med a na jemno postrúhané biele tofu. Všetky suroviny zmiešame a okoštujeme, podľa chuti pridáme ešte nejaké ingrediencie.
    Nakoniec tvarujeme malé guličky, ktoré obalíme v kokose.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Naši 3 maškrtníci milujú sladké, či už pečené doma, kúpené, len nech je toho veľa ... Keď už vyjedia všetko "popečené i pokúpené", preňúrajú každú jednu moju "tajnú" skrýšu, tak im urobím obyčajný karamel :

    V hrnci rozpustím kr. cukor, pridám posekané orechy, nalejem do menších formičiek, vložím kúsok špajle, nechám vychladiť - majú lízatko, bez Éčiek a ja mám zase na chvíľku pokoj od otázok : "nemáme niečo sladké"

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Zdravá maškrta, bez pečenia.
    Hrozienka namočené v rume, mletý mak, mleté orechy, med a na jemno postrúhané biele tofu. Všetky suroviny zmiešame a okoštujeme, podľa chuti pridáme ešte nejaké ingrediencie.
    Nakoniec tvarujeme malé guličky, ktoré obalíme v kokose.
    Tak toto je druhý môj bod, ale namiesto tofu dám slaninu.
    Naposledy upravil erzet : 19.11.10 at 12:17

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    potrebujes:
    balik detskych piskot
    banany, jablka, hrusky, pomarance alebo ine ovocie co sa da krajat
    mlieko
    cokoladovu polevu a stuzeny tuk
    sparadla

    nakrajas si ovocie na kusky, tak aby sa zmestili medzi 2 piskoty...spojis sparadlom...polevu s tukom rozpustis podla navodu..pripravene jednohubky namocis kratko do mlieka a potom do polevy....polozit na papier na plechu a dat schladit do chladnicky...vyborne na navstevu, alebo ku caju/kave/tv...

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    alebo si urob domacu chalvu, na ktoru potrebujes:
    1 salku sezamovych semiacok - mozno nahradit vylupanou slnecnicou, 3 polievkove lyzice domaceho medu - nie ten cinsky bordel z obchodu, dalej kandizovane ovocie, orechy - rozne druhy a drobno sekane, kakao, susene mlieko

    sezam alebo slnecnicu nasucho oprazit do hneda, pockat kym vychladne, potom rozmixovat (kavovy mlyncek alebo zomliet na klasickom mlynceku najemno), vznikne pasta, ku ktorej pridame med a spracujeme stierkou v miske aby sme dosiahli konzistenciu tukoveho cesta.... k tomuto zakladu podla chuti mozeme pridat orechy, kandizovane ovocie, ci susene mlieko, kakao, nescafe... miesame lahko...po premiesani mozeme vytvarovat rozne gulicky, tycinku, alebo pouzit formicky na pecivo a dame schladit na cca hodinu do chladnciky.
    babka - ježibabka
    Zewa Pozri príspevok
    potrebujes:
    balik detskych piskot
    banany, jablka, hrusky, pomarance alebo ine ovocie co sa da krajat
    mlieko
    cokoladovu polevu a stuzeny tuk
    sparadla

    nakrajas si ovocie na kusky, tak aby sa zmestili medzi 2 piskoty...spojis sparadlom...polevu s tukom rozpustis podla navodu..pripravene jednohubky namocis kratko do mlieka a potom do polevy....polozit na papier na plechu a dat schladit do chladnicky...vyborne na navstevu, alebo ku caju/kave/tv...
    Niečo podobné som robila, keď som pomáhala švagrinej s pečením na svadbu. Tam samozrejme pozostáva všeličo. Tak na piškótu som dala krém, banán a šup do čokolády. Ďalšie sladké bolo, čo pozostávalo - odkrojky, zákusky, ktoré sa nevydarily, zbytky krémov a čo ja viem čo ešte (švagriná, vtedy ešte pomerne mladá gazdiná chcela dať všetko sliepkam) išlo do jednej misy, pridal sa rum kokos, orechy a narobili sme guľky. A jej deti ma vychvaľovali, aké dobré zákusky im ujčinka narobila. Ďaľšie taktiež vymýšľané som robila šuhajdy, keď mala krstná dcéra bábätko. Tiež sa mi čosi nepodarilo, tak som zmiešala čo mala, to dala a urobila som plnku do šuhajd. Potom pýtala krstná dcéra recept. Niekedy zas, keď mi zostal krém, urobila som metrový rez z hnedých a bledých keksov. Striedavo zlepiť s krémom, poliať čokoládou sa môžu aj nemusia. Skrátka deti to milujú.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Zmrzlinky - často som ich robila, keď boli deti malé.

    1/ 1 maslo, 20 dkg prášk. cukru a 1 vanilka sa vymiešajú
    2/ 2 dcl mlieka, 2,5 lyžice hladkej múky uvaríme kašu a do horúceho
    primiešame 4 žltky a necháme vychladnúť
    3/ 4 bielky a 6 lyžíc kryšt. cukru vymiešame nad parou do husta a
    necháme vychladnúť

    Do vychladnutého krému 3 postupne pomaly vmiešame krém 1 a potom krém 2. Plnili sme to do kormútok s tortových oplatiek/deti to hneď jedli/. Keď boli staršie tak len som natrela na oplatky plnku, navrch dala druhú oplatku a šupla som asi na 1hod. do mrazničky, aby sa to potom dalo krájať.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.