Zavrieť

Porady

odchod zamestnanca

ahojte zamestnanec bol zamestnany od 28.8.2006 vypoved bola k 16.11 2006 mal narok na nejaku dovolenku za toto obdobie ci mu mam nejaku preplatit alebo nie a kolko dni dakujem krasne..a preplatim mu ju tak ze ju dam do kolonky dovolenka tak ako keby ju normalne cerpal alebo ako..
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

klaudia
... ked pocitam kolko mal odpracovanych dni od 11/06 - 12/06 - pocitam tam len odpracovane dni alebo aj sviatok?
Tweety
Ak vo sviatok nepracoval, tak nie.
Hm, mne to vychádza takto:
Ak vo sviatok nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, tak sa sviatok započítava do odpracovaných dní pre účely výpočtu nároku na dovolenku.
Nie je rozhodujúce to, či za sviatok mal / nemal mzdu alebo mal / nemal náhradu mzdy ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

endrju
Hm, mne to vychádza takto:
Ak vo sviatok nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, tak sa sviatok započítava do odpracovaných dní pre účely výpočtu nároku na dovolenku.
Nie je rozhodujúce to, či za sviatok dostal alebo nedostal mzdu alebo dostal nedostal náhradu mzdy ...
Hm, no dobre, dám sa presvedčiť. Idem opraviť. ALe ja tak zamestnancovi nevyjde nárok na dovolenku, pretože odpracoval menej ako 22 dní.
0 0
klaudia klaudia

klaudia je offline (nepripojený) klaudia

vsak to neviem, ci sa zahrna alebo nie.. v mojom pripade ako pise tweety je to jedno.. ale je to niekde napisane ze do odpracovanych dni sa zahrna aj sviatok? v zakone alebo ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

klaudia
vsak to neviem, ci sa zahrna alebo nie.. v mojom pripade ako pise tweety je to jedno.. ale je to niekde napisane ze do odpracovanych dni sa zahrna aj sviatok? v zakone alebo ?
Zákonník práce § 144 odst. 3 písm d)
- sviatok sa posudzuje ako výkon práce.
0 0