Zavrieť

Porady

Pokladňa

Dobry den,

konateľ a zároveň pracovník si vyberá s pokladne peniaze na nákup materiálu na zákazky.
Vypíše výdavkový doklad napríklad na sumu 1800,- Sk. A na druhý den donesie bloky ktoré sú v tejto sume t.j. 1800,- Sk.

Ako to mám účtovať?

1/ výdavok peňazí konateľovi- pracovník 1800,- Sk 335/211
2/ Interný doklad ( bloky za materiál) 1800,- Sk 501/335


Ja by som ale bola najradšej keby som tie bloky dávala hned do pokladne a o výbere z pokladne konateľa len si bokom evidovala kolko mu bolo dané. Takto by som mala učtovanie len:

nákup materiálu 1800,- Sk 501/211


Dá sa to teda aj takto týmto spôsobom alebo musím to robiť tie bloky cez interný doklad?

Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja to robím tak, že len si do zošita poznačím, kedy, komu a koľko som vydala peňazí, + jeho podpis, keď donesie bloky, tak urobím len 501/211.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja to účtujem tiež hneď 501/211.Zamestnanci si robia žiadanky peňazí a tam si to evidujem.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Aj aj to robím ako Jana GT,na konci mesiaca prilepím na hromadný výdavkový dokad a účtujem na 501/211.

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    účtujem na 335/211 zálohu, na druhý deň donesie bloky, zruším zálohu 211/335 a nákup zaúčtujem ako treba,t.j. do spotreby, príp. do skladu t.j. 5 alebo 1. Keď na koci mesaica zúčtuje robím hromadný výdaj a rozúčtujem.

    stanca je offline (nepripojený) stanca

    stanca
    Ja to tiež robím tak, že si zapíšem do zošita koľko som dala komu peňazí a potom účtujem iba 501/211.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    Daniela
    účtujem na 335/211 zálohu, na druhý deň donesie bloky, zruším zálohu 211/335 a nákup zaúčtujem ako treba,t.j. do spotreby, príp. do skladu t.j. 5 alebo 1.
    my to účtujeme presne takisto

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Mimi, keď máš veľa zamestnancov učtuj tak ako píšeš, je to spravne, ale keď maš len par zamestnancov, ktorí si beru zalohy na drobný nákup, tak si len zapíš komu koľko si dala peňazí a na druhý deň, po predložení dokladov, si zučtuješ nákupy.

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    To ale nie je správne. Ako sa preukážeš pred kontrolou, keď ti ju má kto robiť???? Denné záznamy v pokladni a tak podobne??? Či len ja som taká zastaralá a robím to podľa predpisu???
    Ale mám já iný problém. Poraďte? ako odhlásiť ERP z DÚ. Končíme, resp. zlučujeme prevádzky, meníme názov, nebudeme predávať a tak pod. Poraďáci pomôžte, aby som nechodila ako bludná ovca. Veď je koniec roka a aj ja si chcem oddýchnuť. Nemusím hľadať zákon, veď vy pomôžete. Ď.
    Naposledy upravil Daniela : 16.12.04 at 09:44

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    stačí prísť na DU, vypíšeš tlačivo, že odhlasuješ kasu...pre istotu si zober aj knihu pokladne,

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    Vďaka, nemohla som sa ozvať včera, lebo sme už odchádzali na vianočne mecheche. Bolo super. Preto až dnes poďakovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.