Zavrieť

Porady

Antibiotika a mliecne vyrobky

Zdravim,

dnes som sa dopocula ze vraj ked sa uzivaju antibiotika tak popri tom sa mozu papat jogurtiky a take tie veci co obsahuju probioticku kulturu, napriklad acidofilne mlieko,... doteraz som bola v tom ze ak sa uzivaju antibiotika tak sa nesmie nic papat mliecne, napriklad minule som vyskusala kakao a cela som sa vysypala, takze som nevedela ze mlieko nie ale jogurty ano, ake mate s tym skusenosti?
Strasne mam rada jogurty a ked ich nemozem som chora, takze by to bolo fajn ak by sa k liekom mohli papat jogurty a take tie veci,
dakujem vam velmi pekne za rady a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    treba si prečítať príbalový leták k jednotlivým tabletám
    na niektoré antibiotiká sa nesmú užívať žiadne mliečne výrobky
    pri niektorých nie je problém

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Pri liečbe problémov s dýchacími cestami by som ani nedoporučovala, mliečne výrobky ešte viac zahlieňujú. Ináč tak ako Silvia uviedla.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Súhlasím s vyššie uvedeným a naozaj sú typy ATB , pri ktorých je žiadúce mliečne výrobky požívať, nakoľko môžu spôsobovať vyššiu kyslosť, event. dráždiť žalúdok - takže mliečne výrobky to eliminujú. S tým zahlieňovaním plne súhlasím- veľmi dobre to poznám ako chr. bronchitička, ale napr. najviac zkazy to narobí ráno a neskoro večer- inak je to znesiteľné.

    Antibiotika a mliecne vyrobky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.