Zavrieť

Porady

Semináre Jozefa Mihála: program na január - marec 2007

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi v tejto téme pozvať všetkých záujemcov na semináre organizované spoločnosťou RELIA s.r.o v Bratislave, Trnave, Nitre, Žiline a v Banskej Bystrici.

Téma:

Ročné zúčtovanie dane a daňové priznanie FO závislá činnosť za rok 2006 + novely zákonov k 1.1.2007

Lektor: Jozef Mihál

Prečo by ste mali navštíviť práve náš seminár?

- vypočujete si komplexný výklad zmien vo všetkých súvislostiach,
- dozviete sa aj to, čo je v zákonoch ukryté "medzi riadkami",
- neunikne vám žiadna novinka,
- na seminári dostanete 80 - stranovú príručku k zmenám a ročnému zúčtovaniu dane,
- vďaka sponzorovi dostanete CD s ďalšími materiálmi, príkladmi atď.,
- možno bude i občerstvenie,
- a to všetko za cenu už od 588 Sk bez DPH.

Ak sa chcete za jediný deň na jedinom mieste dozvedieť všetko, čo potrebujete vedieť v mzdovej účtárni po 1.1.2007, ste u nás úprimne vítaní.

Program:

1. Ročné zúčtovanie dane a daňové priznanie FO závislá činnosť za rok 2006
- Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti
- Ročné zúčtovanie dane – postup zamestnávateľa
- Daňové priznanie typ A (závislá činnosť)

2. Daň z príjmov fyzických osôb v roku 2007 (zmeny k 1.1.2007)
- Zmena filozofie nezdaniteľných čiastok
- Zmena zohľadňovania preplatkov z ročného zúčtovania poistného na zdravotné poistenie
- Zmeny vykazovania atď.

3. Sociálne poistenie v roku 2007
- Zmeny k 1.1.2007
- Rekapitulácia najdôležitejších ustanovení zákona
- Tipy a triky k sociálnemu poisteniu v r.2007

4. Zdravotné poistenie v roku 2007
- Zmeny k 1.1.2007, preddavky (SZČO, zamestnanci, samoplatitelia) v roku 2007
- Rekapitulácia najdôležitejších ustanovení zákona
- Tipy a triky k zdravotnému poisteniu v r.2007
- Príprava na ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2006

5. Ďalšie aktuálne problémy mzdového účtovníctva, diskusia.


Termíny a miesta konania:

16.1.2007 Banská Bystrica, hotel Dixon (hlavný organizátor p.Beáta Kalinová)
17.1.2007 Bratislava, budova SZVD Mliekarenská 10
18.1.2007 Žilina, Dom odborov
26.1.2007 Bratislava, budova SZVD Mliekarenská 10
30.1.2007 Nitra, Agroinštitút, Akademická 4
1.2.2007 Bratislava, budova SZVD Mliekarenská 10
2.2.2007 Trnava, U mäsiarov, Ľ. Podjavorinskej/Kollárova
8.2.2007 Bratislava, budova SZVD Mliekarenská 10
1.3.2007 Bratislava, budova SZVD Mliekarenská 10

Účastnícky poplatok (okrem Banskej Bystrice):

700 Sk (25 €) s DPH (588,20 Sk bez DPH) zľavnený poplatok pre predplatiteľov Elektronickej encyklopédie mzdárov drak.porada.sk, V.I.P. členov a dobrovoľných sponzorov stránky www.porada.sk

900 Sk (32 €) s DPH (756,30 Sk bez DPH) pri platbe bezhotovostne pred termínom konania príslušnej akcie

1000 Sk (35 €) s DPH (840,30 Sk bez DPH) pri platbe v hotovosti na mieste konania seminára

Ďalšie informácie nájdete v prílohe tohto príspevku, spolu s návratkou - stiahnite si priložený súbor pozvanka_BA_TT_NR_ZA.doc.

Prihlášku na seminár do Banskej Bystrice nájdete v prílohe - stiahnite si priložený súbor pozvanka_BB_160107.doc.

Ak nie ste registrovaným členom stránky Porada.sk, vyžiadajte si prihlášku e-mailom na adrese relia@post.sk.

Informujte prosím o našich seminároch aj vašich známych, životné prostredie šetríme a nízku cenu za seminár dosahujeme okrem iného aj tým, že nerozosielame po svete letáčiky.

Ak máte záujem zúčastniť sa niektorého zo seminárov, prosíme o zaslanie návratky a to čím skôr. Návratku prosím zašlite e-mailom, ak to nie je možné tak faxom alebo poštou na adresu:

RELIA spoločnosť s ručením obmedzeným
Trnavská 80, 821 02 Bratislava

Fax: (02) 443 735 20

E-mail: relia@post.sk

Tel. (T-Mobile) 0911 233 878, (Orange) 0915 036 244

IČO 31369308
IČ DPH SK2020315506
Reg.: OS BA I., Oddiel Sro., Vložka č.6724/B

....
Prihlášku na seminár v Banskej Bystrici zašlite na adresu pani Beáty Kalinovej.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 12.01.07 at 22:28
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

Asi ani v PB nieje možna zľava pre predplatiteľov DRAKA???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V Považskej Bystrici si môžu predplatitelia DRAKa uplatniť zľavu 200 Sk.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
AdaG Pozri príspevok
K príspev ku č. 5 - môžem počkať na školenie vo VT - aj tam si môžem uplatniť zľavu, alebo len v KE? Ďakujem
S ľútosťou oznamujem, že seminár plánovaný na 15.2.2007 vo Vranove n.T. sa z dôvodu nízkeho počtu nahlásených účastníkov ruší.

mysimis Pozri príspevok
p. Mihál, prečo chodíte len do tých veľkých miest?
Ja by som chodil aj do menších miest...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pre tých, čo váhajú - toto všetko sa dozviete na seminári:

Prvá časť: Novely a zmeny

- novela zákona o sociálnom poistení účinná od 1.1.2007
- diskusia k zákonu o sociálnom poistení, tipy a triky
- novela zákona o zdravotnom poistení účinná od 1.1.2007
- ďalšia novela zákona o zdravotnom poistení v pripomienkovom konaní - zmeny v ročnom zúčtovaní, na čo sa môžu tešiť študenti a dôchodcovia
- ako sa bude robiť ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2006, čo bude jednoduchšie, prečo a pre koho
- zmeny v zdravotnom poistení vyplývajúce automaticky z toho, že je tu rok 2007 - minimálne základy, maximálny základ, minimálne preddavky SZČO a samoplatiteľov
- diskusia k zákonu o zdravotnom poistení, tipy a triky
- novela zákona o dani z príjmov (preplatky z ročného zúčtovania poistného, nová filozofia nezdaniteľných čiastok, stravné SZČO, náklady firmy na živ.poistenie zamestnancov, venovanie 2%, zmena výšky daňového bonusu v roku 2007, zmena vykazovania zrážkovej dane atď.)

Druhá časť: Povinnosti mzdovej účtovníčky pri uzatvorení roka 2006 podľa zákona o dani z príjmov - závislá činnosť

- chronológia povinností
- "Vyhlásenie" - komu, kedy a ako ho vyplniť, ako zapisovať zmeny
- rekapitulácia ustanovení zákona k daňovému bonusu
- rekapitulácia ustanovení zákona k nezd.časti na daňovníka (problém dôchodcov)
- ako postupovať pri uplatňovaní nezd.čiastky na daňovníka od 1.1.2007 v prípade nadštandardne zarábajúcich zamestnancov
- "Potvrdenie" - komu a kedy ho vydať, ako ho vyplniť, rozdiely medzi preddavkovo zdaňovaným príjmom a zrážkou zdaňovaným príjmom, preplatky z ročného zúčtovania poistného, ako do "Potvrdenia" správne zapísať príspevky zamestnanca na DDS a ako zapísať príspevky zamestnávateľa atď.
- "Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania" - kto môže požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, kto naopak nesmie, ako vyplniť "Žiadosť", či a ako zohľadniť poistné, ktoré si zamestnanec zaplatil sám, čo s preplatkom z ročného zúčtovania poistného, ktoré si zamestnanec sám podal atď. Ako požiadať a ako dokladovať príspevky zamestnanca na životné poistenie atď. Ako postupovať, ak zamestnanec zrušil životné poistenie, na ktoré si v minulosti uplatnil "odpočet", atď.
- ročné zúčtovanie dane - ako správne vyplniť tlačivo, čo v prípade, ak mal zamestnanec príjmy zdanené zrážkovou daňou (u nás, u cudzieho zamestnávateľa), ako sa má správne určiť nárok na daňový bonus v prípade nízkeho príjmu zamestnanca atď.
- finančné vysporiadanie preplatkov a nedoplatkov z ročného zúčtovania

Tretia časť: Daňové priznanie FO typ A, typ B

- kto musí podať daňové priznanie
- ako vyplniť jednotlivé položky
- kto nemusí podať daňové priznanie ale oplatí sa mu podať ho "dobrovoľne"
- kedy a prečo sa oplatí "dodaniť" príjmy zdanené zrážkovou daňou (zo závislej činnosti, z úrokov atď.)
- dôchodca a daňové priznanie - ako získať naspäť čo najviac zo zaplatenej dane
- študent a daňové priznanie
- dieťa a daňové priznanie

Štvrtá časť: Diskusia

- príkazné zmluvy a iné zmluvy podľa Občianskeho zákonníka z pohľadu zdanenia príjmu
- príjem zo zahraničia
- príjem z prenájmu
- pripravovaná novela Zákonníka práce s účinnosťou od 1.7.2007
- atď.

Skrátka všetko čo potrebuje mzdová účtovníčka vedieť teraz a k tomu informácie o tom, čo ju čaká v blízkej budúcnosti.

Ak Vás to zaujalo, prídite ZAJTRA 16.2.2007 do POPRADU, hotel TATRA (neďaleko železničnej stanice). Začiatok 8:30. Vstupné 1000 Sk, predplatiteľ DRAK-a 800 Sk, sumy sú uvedené s DPH.

Neváhajte a doprajte si najlepšie školenie, na akom ste kedy boli.

Od 12.januára do 14.februára navštívilo moje prednášky približne 1300 spokojných účastníkov. Ďakujem Vám.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prídeme. 2 kusy zatiaľ.

Ostatní z RBK nepridáte sa?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Školenie bolo výborné....vďaka Jozef. Len škoda, že sa s nami aj popradské nicky nezoznámili.....
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja by som sa rada spytala, do akej miery sa bude na seminari venovat pozornost problematike danoveho priznania typu B? Dakujem za odpoved.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozornosť sa nebude venovať uzávierke, výkazom, nebudeme si rozoberať čo si môže dať podnikateľ do nákladov a čo nemôže, nebudeme sa venovať účtovaniu.

Pozornosť sa bude venovať samotnému vyplneniu daňového priznania typu B. Ak viem, aké som mal príjmy, ak viem, aké som mal výdavky - dozviem sa na seminári, čo kde vyplním. Kedy si môžem nárokovať daňový bonus. Ako dôchodca čo môžem, čo nemôžem. Čo podnikne študent, čo dieťa. Ako vyplniť oddiely VII. a VIII. Aký význam má riadok 67 a aký riadok 91. Atď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pretože sa pomaly ale isto blíži aj termín podanie ročného zúčtovania poistného na zdravotné poistenie za rok 2006 (30.6.2007, "mäkký štart" už 15.5.2007 - dovtedy môžu zamestnanci požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania), dovolím si Vám predstaviť prebežný plán seminárov k ročnému zúčtovaniu poistného (do konca mája):

16.4.2007, ZA, org.RELIA s.r.o. (tz. moja spoločnosť)
17.4.2007, TO, p.Lauková
18.4.2007, KE, p.Kováčik
19.4.2007, BB, p.Kalinová
20.4.2007, ZV, Akademiaplus

23.4.2007, NR, RELIA
24.4.2007, BA, KONZEK
25.4.2007, BA, RELIA
26.4.2007, ZA, RELIA
27.4.2007, PP, SOPK

2.5.2007, TT RELIA
3.5.2007, BA, RELIA
4.5.2007, PN, Martsis

9.5.2007, BA, KONZEK
10.5.2007, PB, p. Mancová
11.5.2007, DK?, p.Záňová

14.5.2007, TN, Ria
15.5.2007, KE, Tempo
16.5.2007, BA, Tempo
17.5.2007, BA, KONZEK
18.5.2007, BA, RELIA

21.5.2007, BA, SOPK
24.5.2007, KE, p.Kováčik (rezervovaný termín v prípade záujmu)

28.5.2007, BA, RELIA

Na semináre, organizované spoločnosťou RELIA garantujem predplatiteľom Elektronickej encyklopédie mzdárov www.drak.porada.sk a V.I.P. členom www.porada.sk zachovanie vložného vo výške 700 Sk (25 €) vr. DPH (588,20 Sk bez DPH).
Naposledy upravil Jozef Mihál : 05.03.07 at 12:01
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prajem pekný deň,
akosi som nenašla termín za RZZP na ďalekom východe vo Vranove n.T. Alebo som prehľadla?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prepáčte, pán Mihál, asi ste prehliadli moju otázočku. Plánujete školenie ohľadom RZZP aj vo Vranove n.T.? Radšej sa pýtam skôr, lebo ja som už bolo po školení ohľadom roč.zúčtovania dane, keď som zistila, že práve Vy budete mať školenie u nás na východe. Teraz by som to nerada prepásť. Díky za info.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vranov, Vranov...

Bol v pláne aj na RZZP, ale odtiaľ vypadol...Rád Vás uvidím 18.4. v Košiciach...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Hm,hm....To je škoda. Pre mňa budú bližšie buď Michalovce, alebo Prešov.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovolím si ešte raz pripomenúť termín konania môjho posledného seminára s témou ročné zúčtovanie dane/daňové priznanie:

Už vo štvrtok 1.3.2007 Bratislava, budova SZVD Mliekarenská 10 (na rohu ulíc Mliekarenská - Bajkalská, oproti na Bajkalskej je pumpa ESSO), začiatok 9:00.

Prihlášku nájdete v prílohe tohto príspevku. Vítaní sú aj neprihlásení náhodní okoloidúci.

Okrem programu avizovanému v prihláške sa dosýta budeme venovať populárnemu zdaneniu príjmov zo zahraničia, každý účastník bude vo štvrtok 1.3.2007 o 14:00 vedieť, či je daňový rezident na Slovensku alebo nie.

Nezaváhajte - je to posledný seminár s témou ročných zúčtovaní dane a daňových priznaní za rok 2006.

A možno Vás (alebo vaše SW firmy) zaujíma, ako budú vyzerať nové tlačivá na RZZP. Kto ich chce vidieť - dovidenia 1.3.2007 na Mliekarenskej 10...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
I dnes si dovolím cteným Poraďákom a váženým hosťom pripomenúť, že zajtra sa koná posledný seminár s témami ročné zúčtovanie dane + daňové priznanie FO + zdanenie príjmov zo zahraničia + info o nových tlačivách na RZZP 2006.

Viac informácií nájdete v predošlom príspevku.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý den. Neviem, či som dobre umiestnila svoj dotaz.

Som SZCO ale mzdy nerobím. Cítala som o drakovi a chcela by som sa spýtať, či sa tam rozoberajú len mzdy, alebo tam nájdem aj užitočné veci pre živnostníkov. Myslím že 1000,- na rok nie je veľa a ak to funguje tak ako na porade, stojí to za to. Zaujímalo by ma: občas sa stane, že mam nejaky problem, napisem do porady a nikto mi neodpovie. Môžem v takomto prípade svoj dotaz dat na draka? Dostanem odpoved, aj ked to nebude suvisiet so mzdami? Tiez by ma zaujímalo, prečo nerobite školenia v Prešove. To je tu taky maly záujem?

Ďakujem za odpoved
Naposledy upravil Tinika : 28.02.07 at 21:57
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovolím si cteným Poraďákom a váženým hosťom pripomenúť, že o 40 minút sa začína posledný seminár s témami ročné zúčtovanie dane + daňové priznanie FO + zdanenie príjmov zo zahraničia + info o nových tlačivách na RZZP 2006.

Viac informácií nájdete v príspevku 115.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

.......ako dopadlo posledné školenie?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Poplakali sme si...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
Poplakali sme si...
Čo Vás dojalo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať