Zavrieť

Porady

zakonne rezervy

Ahojte, chcela by som vytvorit rezervy na audit za tento rok 2006, podla mna ide o zakonne rezervy, takze by sa to malo povazovat za danove naklady. Na zaklade info od auditorky by mal audit stat od 40-50 tis.SK. Vytvorila by som rezervu na 50 tis.SK Potrebujem nejaky pisomny podklad aby som mohla vytvorit tuto rezervu?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina_j
Ahojte, chcela by som vytvorit rezervy na audit za tento rok 2006, podla mna ide o zakonne rezervy, takze by sa to malo povazovat za danove naklady. Na zaklade info od auditorky by mal audit stat od 40-50 tis.SK. Vytvorila by som rezervu na 50 tis.SK Potrebujem nejaky pisomny podklad aby som mohla vytvorit tuto rezervu?
Je to zákonná rezerva podľa §20 Zákon o dani z príjmu,doklad potrebuješ, môže to byť zmluva....
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

A urobil by som aj rezervu na nevyčerpané dovolenky
0 0
martina_j martina_j

martina_j je offline (nepripojený) martina_j

a ked nemam zmluvu? postaci email dohovor? asi nie, ze?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina_j
a ked nemam zmluvu? postaci email dohovor? asi nie, ze?
NA auditovanie je potrebné mať podpísanú zmluvu.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
martina_j
Ahojte, chcela by som vytvorit rezervy na audit za tento rok 2006, podla mna ide o zakonne rezervy, takze by sa to malo povazovat za danove naklady. Na zaklade info od auditorky by mal audit stat od 40-50 tis.SK. Vytvorila by som rezervu na 50 tis.SK Potrebujem nejaky pisomny podklad aby som mohla vytvorit tuto rezervu?
Rezerva sa tvorí na základe zásady opatrnosti. Oceniť ju môžeš odhadom ( v prípade, že ešte nemáš uzatvorenú zmluvu s auditorom a teda nepoznáš presnú výšku)
0 0
martina_j martina_j

martina_j je offline (nepripojený) martina_j

takze zauctujem 50.000,- na 552/ 451 ??
moze niekto namietat ze som si to zle odhadla?

v paragrafe 20, zdp, ods 9 su vymenovane iba zakonne rezervy ze?

459 sú ostatné rezervy - tie nie su danovým výdavkom, ze?

dik
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
martina_j
takze zauctujem 50.000,- na 552/ 451 ??
moze niekto namietat ze som si to zle odhadla?

v paragrafe 20, zdp, ods 9 su vymenovane iba zakonne rezervy ze?

459 sú ostatné rezervy - tie nie su danovým výdavkom, ze?

dik
Rezerva na audit je krátkodobá: 552/323
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

Prosím a ak vytváram rezervu na dobropis, tak sumu mínusom (napr: -1500,-Sk) účtujem 323/6xx ?
Dakujem
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

brikina Pozri príspevok
Prosím a ak vytváram rezervu na dobropis, tak sumu mínusom (napr: -1500,-Sk) účtujem 323/6xx ?
Dakujem
....................................
0 0
martinez martinez

martinez je offline (nepripojený) martinez

brikina Pozri príspevok
Prosím a ak vytváram rezervu na dobropis, tak sumu mínusom (napr: -1500,-Sk) účtujem 323/6xx ?
Dakujem
Podla mna nie. Ak uctujes o dodavatelskom dobropise, ja by som uctoval 323/552(554).
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

martinez Pozri príspevok
Podla mna nie. Ak uctujes o dodavatelskom dobropise, ja by som uctoval 323/552(554).
ale ja uctujem svoj dobropis, mnou vydaný.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Z toho novoročného zhonu som už mimo. Je tvorba rezerv bonusy pre odberateľa, ktorý nám on fakturuje daňovo uznaným ako nevyfakturované dodávky a služby alebo sú to nedaňové náklady. Prosím súrne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
Z toho novoročného zhonu som už mimo. Je tvorba rezerv bonusy pre odberateľa, ktorý nám on fakturuje daňovo uznaným ako nevyfakturované dodávky a služby alebo sú to nedaňové náklady. Prosím súrne
Sú to zákonné rezervy.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
benka Pozri príspevok
Rezerva na audit je krátkodobá: 552/323
takže ak som v roku 2005 vytvoril rezervu na audit 552/323
a prišla mi fa za audit 518/321
uhradím ju 321/221
rozpusím rezervu 323/652

je to tak správne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

plavčík Pozri príspevok
takže ak som v roku 2005 vytvoril rezervu na audit 552/323
a prišla mi fa za audit 518/321
uhradím ju 321/221
rozpusím rezervu 323/652

je to tak správne
Nie som Milan, ale odpoviem, je to správne, pre rok 2006 túto R ešte rozpúšťame cez výnosy.
0 0
twins twins

twins je offline (nepripojený) twins

ahojky prosím ťa aj rezerva na nevyfakt. dodávky ktoré budú spravené v roku 2007 ale zmluva je podpísaná v roku 2006 a aj je všetko vyfakturované takže platí ako píšeš aj pre teno prípad: 552/ 323 v roku 2006 a v roku 2007 323/652 = ID a ked faktura tak normál naklad zas?? 518 800/321 ???
pochopila som to OKY ci nie, díky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

twins Pozri príspevok
ahojky prosím ťa aj rezerva na nevyfakt. dodávky ktoré budú spravené v roku 2007 ale zmluva je podpísaná v roku 2006 a aj je všetko vyfakturované takže platí ako píšeš aj pre teno prípad: 552/ 323 v roku 2006 a v roku 2007 323/652 = ID a ked faktura tak normál naklad zas?? 518 800/321 ???
pochopila som to OKY ci nie, díky
R na nevyfakturované dodávky roku 2006 účtujeme priamo na náklady, ktorých sa týka, oproti účtu 326. Príklad 518AE/326 .V roku 2007 rozpustenie R už neúčtujeme cez 652.( Nové postupy účtovania rezerv). V roku 07 bude účtovanie fa 326/321.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Sú rezervy vytvorené na záručné opravy (na 3 roky rozdelené po rokoch) zákonné rezervy podľa zákona o dani z príjmov alebo sú daňovo neuznané náklady?
Prosím súrne. Ď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
Sú rezervy vytvorené na záručné opravy (na 3 roky rozdelené po rokoch) zákonné rezervy podľa zákona o dani z príjmov alebo sú daňovo neuznané náklady?
Prosím súrne. Ď
Nie sú uznaným výdavkom podľa § 20 Zákona o dani z príjmov.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Firma A má spísanú zmluvu o dlhodobej spolupráci s firmou B. Firma A mala platiť od 10/06 firme B sumu 10000 EUR, ale z dôvodu platobnej neschopnosti nezaplatila za rok 2006 nič. Môžem vytvoriť rezervu na základe uvedenej zmluvy pre firmu A? Bude daňovo uznaná?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať