Zavrieť

Porady

NOTEBOOK ALEBO PC ?

mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vlastný PC alebo notebook pre každého člena rodiny by mal byť v dnešných časoch samozrejmosťou.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Jozef Mihál
Vlastný PC alebo notebook pre každého člena rodiny by mal byť v dnešných časoch samozrejmosťou.
Súhlasím. Ale ešte stále nie je a asi ani ešte dlho nebude...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

bjjoba
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.
S podobnou požiadavkou sa na mňa pred vianocami obrátil kamarát - živnostník. Že chce kúpiť notebook do 30.000 na domáce použitie, multimediálny, trochu aj na hry a hlavne aby mal nainštalovaný OS.

Tak ako pri všetkých tovaroch (autá, elektronika, ...) aj u PC sú značky a "značky". Niektoré značkové stoja viac (HP, Compaq), iné sú cenovo výhodnejšie. S tou kazovosťou by som to nebral až tak tragicky (ako tu uvádzajú, že Acery sú najviac reklamované). Myslím, že je to relatívne, pretože asi sa aj v najväčšom množstve predávajú - najmä pre domácnosti. V percentách na počet predaných kusov by možno tá chybovosť bola priemerná.

Kto však má na lepšiu značku, nech si ju kúpi. Iní radšej siahnu po lacnejších značkách. Preto najlepšie, čo som pre neho našiel v pomere cena/výkon bol ACER: http://www.notebookshop.sk/inshop/sc...D=4928&level=5
Zo všetkých NB do 30.000 má najvýkonnejšiu graf. kartu v kombinácii s procesorom a pamäťou a navyše má Win. XP multimedia, vstavané repráky a kameru. Širokouhlý 15" display využije pri pozeraní filmov. Od predajcu dostal ešte free soft Open Office takže to má kompletné - nemusí nič dokupovať.

Tá graf. karta síce neutiahne náročnejšie hry, ale na to má doma stolný PC. V tejto cenovej kategórii lepší výkon nedostane.

Takže ak chceš NB do 20-25.000, nečakaj nič valného, značkové už vôbec nie. Buď budeš musieť investovať do softvéru, alebo v prípade predinštalovaného softu bude hardvér na spodnej hranici výkonnosti.

Naopak, za túto cenu poskladáš stredne dobrý stolný PC. Ja práve dávam dohromady pre syna nový komp, komponenty nakúpim budúci mesiac. Vyjde to do 30.000 a bude to celkom pecka, ktorá utiahne v pohode všetky najnovšie hry na celkom solídnych detailoch. Pri hernom PC by som uprednostnil "skladačku" než kupovanú zostavu, lebo hypermarkety tam zvyknú "ohúriť" inými nepodstatnými parametrami, než tým, čo je naozaj dôležité - grafická karta, na ktorej šetria. Dajú tam kartu za 2-3 tisícky, pričom výkonnejšie stoja najmenej 2x toľko.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef Mihál
Vlastný PC alebo notebook pre každého člena rodiny by mal byť v dnešných časoch samozrejmosťou.
To sa Ti Jozef podarilo
0 0
DonRoberto DonRoberto

DonRoberto je offline (nepripojený) DonRoberto

ivako
Poraďte mi skúsenejší odborníci na notebooky. Potrebujem pre dcéru na písačky na VŠ notebook. Kolega mi núka HP 4-ročný, pamäť 10 GB, 120 MB RAM, 900 Hz frekvencia, cena 10-12 tis. Nie je to vysoká cena?
Ten pocitac je velmi predrazeny (za ten notebook by som dal maximalne 5 tisic). Za priblizne taku cenu kupite novy s lepsimi parametrami, napriklad:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8783226
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

DonRoberto
Ten pocitac je velmi predrazeny (za ten notebook by som dal maximalne 5 tisic). Za priblizne taku cenu kupite novy s lepsimi parametrami, napriklad:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8783226
Tak cena to vôbec nie je približná. Ten v odkaze stojí 17.280,- bez DPH a bez OS. Ak k tomu pripočítam DPH, tak bude cena 20.563,-. Ak ešte započítam Windows, MS Office, tak to vyjde hodne cez 25.000. To je ako provnať jazdenú Felíciu za 150.000 vo výbave so základnou verziou novej Fábie za 300.000,-.

Pre Ivako:

Treba sipozrieť iné ponuky v inzertných médiách a potom porovnať ceny. Napr. v Avíze je tento inzerát za 12.900,- :
http://www.avizo.sk/rubriky/pc/pocit...6F7465626F6F6B

alebo za 13.800 tento:
http://www.avizo.sk/rubriky/pc/pocit...6F7465626F6F6B

prípadne Dell za 11.000,-:
http://www.avizo.sk/rubriky/pc/pocit...6F7465626F6F6B

Takže skôr by som tlačil cenu k tým 10.000 SKK.

V prípade nového NB treba rátať s cenou zhruba na úrovni 20.000,- SKK. Alebo zobrať ten za 16.990,- a nainštalovať do neho Linux a Open Office.
0 0
DON DON

DON je offline (nepripojený) DON

bjjoba
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.
Ja by som sa rozhodol pre PC!!! Síce je neprenosny a velky no za 25 000 by sa dal kupit pomerne slusne vybaveny!!! Ale chcel by som vediet ci sa do tych 25 000 chces vmestit aj s tym multifunkcnym zariadenim!!!
0 0
BMGinvest BMGinvest

BMGinvest je offline (nepripojený) BMGinvest

Chobot
Od predajcu dostal ešte free soft Open Office.
To neni ziadny vyhra
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

BMGinvest
To neni ziadny vyhra
Ja viem, ale on je v tom lama, sám by si to nevedel zaobstarať (stiahnuť ani naištalovať) a kúpiť kanc. balík by pre neho bolo zbytočne drahé.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ivako Pozri príspevok
Poraďte mi skúsenejší odborníci na notebooky. Potrebujem pre dcéru na písačky na VŠ notebook. Kolega mi núka HP 4-ročný, pamäť 10 GB, 120 MB RAM, 900 Hz frekvencia, cena 10-12 tis. Nie je to vysoká cena?
A ako si sa nakoniec teda rozhodla? Čo si kúpila?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Nakoniec sme kúpili nový Acer za 24 000,-, ale čo všetko má to si už nepamätám. Dcéra je zatiaľ spokojná a aj notebook zatiaľ /rýchlo klopem na drevo/
bez poruchy.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Rozhodujem o kúpe nového pc. Momentálne mám stolový spoľahlivý. Teraz zvažujem notebook viacmenej na príležitostné účtovanie. Pozerala som ponuky aj ostatné témy ohladbe ntb v porade. MSI majú plnohodnotné klávesnice. Pracujem s Alfou. Viete niekto porovnať prácu na riadnom PC a na MSI v súvislosti s využívaným softom?
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Zuziana Pozri príspevok
Rozhodujem o kúpe nového pc. Momentálne mám stolový spoľahlivý. Teraz zvažujem notebook viacmenej na príležitostné účtovanie. Pozerala som ponuky aj ostatné témy ohladbe ntb v porade. MSI majú plnohodnotné klávesnice. Pracujem s Alfou. Viete niekto porovnať prácu na riadnom PC a na MSI v súvislosti s využívaným softom?
Áno, niektoré notebooky MSI majú plnohodnotnú klávesnicu (t.j. vrátane oddelenej numerickej časti). Pre prácu s určitým programom nie je značka počítača alebo notebooku podstatná - t.j. Alfa bude pracovať aj na notebooku Acer aj na MSI (dôležitejší je operačný systém, aký je na notebooku nainštalovaný).

A čo sa týka porovnania práce, tak jediný rozdiel medzi prácou s Alfou na stolovom PC a notebookom bude v tom, že notebook si ľahšie zoberiete domov alebo ku klientovi.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

chlap Pozri príspevok
Eeehhmmm, no ak si si ho kúpil v polovici decembra a na jeho konci konštatuješ, že si s ním spokojný, tak to je asi to isté, ako keď si panna po dvojtýždňovej známosti vezme za manžela svojho priateľa a ráno po svadobnej noci infomuje svoju matku, že jej nový manžel je pozorný muž, so zmyslom pre domácnosť a fantastický milenec.
Krasna odpoved

a ako hovorime mi co sme uz prisli s acermi do kontaktu na tie problemy si este 2 3 mesiace pockaj

A dilema Desk vs Note je len jedno spravne riesenie
Desk ako hlavnu stanicu a Note ako prenosnu

Desktop nikdy nebudes moct pouzit ako mobilne riesenie a notas zasa ako primarny komp uz len z dovodu vykonu (aj ked v dnesnej dobe uz je to celkom solidne aj za mensie peniaze) ale aj kvoli modifikacii , vydrzi, pracovnemu pohodliu a v neposlednej rade v pripade nejakej nehody systemu pripade zavade je desktop ovela flexibilnejsi a pre pracu istejsim krokom
0 0
katmen katmen

katmen je offline (nepripojený) katmen

chlap Pozri príspevok
Áno, niektoré notebooky MSI majú plnohodnotnú klávesnicu (t.j. vrátane oddelenej numerickej časti). Pre prácu s určitým programom nie je značka počítača alebo notebooku podstatná - t.j. Alfa bude pracovať aj na notebooku Acer aj na MSI (dôležitejší je operačný systém, aký je na notebooku nainštalovaný).

A čo sa týka porovnania práce, tak jediný rozdiel medzi prácou s Alfou na stolovom PC a notebookom bude v tom, že notebook si ľahšie zoberiete domov alebo ku klientovi.
ja doplnim ntb ma mensiu spotrebu ako velke pc, a da sa snim pracovat v prijemnejsom prostredi napr v zahrade
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

hej notebook zvadza k praci mimo vhodneho ergonomickeho pracoviska co kazdy casom positi na chrbte kolenach ...

toto minus som ani nechcel pisat kedze mnohy pride malicherne ale ked uz si to nacal
a nehovoriac ze prostredie dokaze riadne rozptylovat
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať