Zavrieť

Porady

SzČO a materska

Ahojte, pomaličky uvažujem o materskej, ale najskôr by som si chcela zistiť pár informácii, ako to funguje, čo musím všetko spraviť. Som SZČO a platím si minimalne odvody, ale chcem si začať dobrovolne platiť len nemocenske poistenie maximum. Dá sa to?
:p
1. Ako sa vypočítava materska?
2. Môžem podnikať popri materskej?
3. Koľko je najvyšia materska?
4. Musím platiť odvody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

    d0d0
    Ahojte poradcovia, všeličo sa tu už popísalo o materských, ale zaujíma ma skutočnosť, že ak si SZČO platí odvody z min. mzdy, aké má možnosti, aby si ako SZČO mohol spraviť RO aj z maximálneho VZ z DNP ?
    Konkrétne ma zaujíma možnosť dostávať materské z min. VZ ako SZČO a z max. VZ ako DNP.
    Napadá ma len prerušenie živnosti, aby sa neprekrývali obdobia s platením. Alebo sú aj iné možnosti ?
    Ďakujem vám za názory.

    d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

    d0d0
    d0d0
    Ahojte poradcovia, všeličo sa tu už popísalo o materských, ale zaujíma ma skutočnosť, že ak si SZČO platí odvody z min. mzdy, aké má možnosti, aby si ako SZČO mohol spraviť RO aj z maximálneho VZ z DNP ?
    Konkrétne ma zaujíma možnosť dostávať materské z min. VZ ako SZČO a z max. VZ ako DNP.
    Napadá ma len prerušenie živnosti, aby sa neprekrývali obdobia s platením. Alebo sú aj iné možnosti ?
    Ďakujem vám za názory.
    Posúvam, nikto nevie čo s tým ?
    Prosím

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    d0d0, krásna téma, ktorú ste otvorili, čo najskôr sa k tomu vyjadrím (a poteším, existuje "špekulatívne" riešenie), ale z vážnych rodinných dôvodov (výjazd do AUPARKU) momentálne nestíham.

    d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

    d0d0
    Pán Mihál ďakujem, dúfam že sa už na to pripravujete ako z toho korektne vykorčuľovať. A určite to bude zaujímať celý raz SZČO budúcich mamičiek.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Riešenie nájdete v DRAKovi, vzhľadom na to, že ešte 3 týždne je do DRAKa voľný vstup, citovať to tu nebudem.

    http://www.porada.sk/t39229-povinne-...poistenie.html

    Lenny1 je offline (nepripojený) Lenny1

    Lenny1
    Dobry den, som zivnostnikom, pocas materskej by som nadalej chcela pracovat s domu, teda budem mat nadalej prijem zo zivnosti. Odvody na socialku a povinne zdravotne poistenie si platim aj nadalej sama?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.