Zavrieť

Porady

Nespokojnost s internetom

Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...

dakujem za rady
Usporiadat
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Poraďte mi prosím,čo mám urobiť,keď nemôžem cez internet poslať súbor,stále mi nahadzuje Nie je možné nájsť hostiteľa POP3,overte či ste správne zadali názov servera.Konto:POP3,server POP3,protokol POP3,PORT:110,Zabezpečenie SSL : NIE.Už dlhšiu dobu sa mi nedarí skontaktovať s niekym,kto by ma usmernil.Emailovu poštu posielam cez @ zoznam.sk.Veľmi,veľmi pekne ďakujem.
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

Charon
Madam Kurie - tu sa nejedná o spyware... tak enormné zníženie rýchlosti spyware nemôže spôsobiť, lebo by bol proti sám sebe. Ak mám negarantovanú rýchlosť 2MB/s tak spyware menôže ukrojiť 1,9 MB/s a viac. Je to problém s agregáciou, ktorá je v mnohých prípadoch nekontrolovateľná...
ale moze, problem je ten ze merania rychlosti na dsl.sk a pod. su meranim len toho konkretneho spojenia so serverom dsl.sk
Cize ak spyware posiela sam seba a zaberie z 1 mb/s linky 90% tak dsl.sk ukaze 100 kb/s (cisla su zaokruhlene pre lepsiu prehladnost)
cize spyware nejde proti sebe, svoje potreby si naplni
suma sumarum: ten vysledok merania nemusi znamenat ze internet ide pomaly, ale aj ze vacsia cast linky je zahltena virusom, spywarom...
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

Maňuša
Poraďte mi prosím,čo mám urobiť,keď nemôžem cez internet poslať súbor,stále mi nahadzuje Nie je možné nájsť hostiteľa POP3,overte či ste správne zadali názov servera.Konto:POP3,server POP3,protokol POP3,PORT:110,Zabezpečenie SSL : NIE.Už dlhšiu dobu sa mi nedarí skontaktovať s niekym,kto by ma usmernil.Emailovu poštu posielam cez @ zoznam.sk.Veľmi,veľmi pekne ďakujem.
a aky POP3 mas zadany vo svojom emailovom klientovi?
mala by si mat pop.zoznam.sk
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
LubosP
ale moze, problem je ten ze merania rychlosti na dsl.sk a pod. su meranim len toho konkretneho spojenia so serverom dsl.sk
Cize ak spyware posiela sam seba a zaberie z 1 mb/s linky 90% tak dsl.sk ukaze 100 kb/s (cisla su zaokruhlene pre lepsiu prehladnost)
cize spyware nejde proti sebe, svoje potreby si naplni
suma sumarum: ten vysledok merania nemusi znamenat ze internet ide pomaly, ale aj ze vacsia cast linky je zahltena virusom, spywarom...
Počítač mám na 99.99% čistý. Mám kvalitný firewall a vidím, čo sa pripája na internet. Na to slúžia aj iné programy, ktoré sledujú ktorý program, aplikácia sa na net pripája. Teda nemáš pravdu. Aspoň nie v mojom prípade. Kto by chcel poradiť ako odsledovať čo a ako sa pripája a nadväzuje kontakt z interntetom a konkrétne s akou adresou, môže sa ozvať, poradím. Ale to nepatrí sem.

Problém je v tom, že spoločnosť T-mobile predala viac zariadení - modemov - ako je schopná sieť obslúžiť. To je akoby pekár prijal viac objednávok ako zvládne jeho pec. To nie je problém môj, ale pekára.

Ak spyware zaberie väčšinu šírky pásma, tak na seba upozorní. On sa zo zásady správa ako cudzopasník - nemôže zabiť hostiteľa...
Naposledy upravil Charon : 27.01.07 at 17:19 Dôvod: Doplnenie
0 0
empty empty

empty je offline (nepripojený) empty

ja to silim na DSL ku uz 2 roky najprv bola cena 1000 mesacne traz je 1300 ale pravda je aj to ze som si kupoval 512 a same sa to zdvihlo na 1024 a stale mam rychlost cez 1000bits takze v pohode, este to nejaky mesiac potiahnem a mozno sa dockam na orange.

konecne budu optokable a rychlosti sa budu merat z 10kach Mbitoch a cena bude ako DSL ) akoda ze len na pevnu. ked to bude orangeu moc dlho trvat tak zrusim dslko a dam flarion do notebooku, na pracu mi staci aj ked padne 2048 rychlost pisana na papieri na 200 hlevne nech je normalny ping a to staci, era stahovania filmov, programov a hudby na 10ky Gigabajtov mesacne u mna skoncila.
0 0
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
Ja mám flat pripojenie od Slovanetu, 1 mbit, agregácia 1:45 a najmä cez víkendy je tá rýchlosť katastrofálna, padá to aj po 20 kbit (polovičná rýchlosť dial-up) čo už je porušenie zmluvných podmienok. Rýchlosť sa zhoršila najmä v posledných mesiacoch, začiatkom jesene 2006 to bolo ešte OK.
V máji mi končí 2-ročná viazanosť, dovtedy to vydržím a obzriem sa po inom providerovi.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jedna drobnosť .Ako sa volá tá Firma ? adresa, Miesto pokytovania služby.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prosím Vás môžete písať aj názvy spoločností ktoré Vám poskytujú internet.Ja mám Wircom cca 1,5 roka bol som spokojný do decembra, potom zrejme Ježiško doniesol veľa pripojení do veľa domácností a problém je na svete.Ak som chcel odoslať 8 kb mail musel som si privstať aspoň o 5 00 ráno.V v priebehu dňa s a to ani nepripojilo na server. Ale po mojej telef. urgencii zareagovali okamžite a problém odstránili okamžite. A to je známka slušnej spoločnosti, ktorá si zákazníka váži a nie že nedvíha telefón.Je to mikrovlnka.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja by som chcela k tej agregácii...
ak máte napr. agregáciu 1 : 20, znamená to, že zdieľate netovu linku s ďalšími 19-timi užívateľmi... lenže, neviete, či každý z tých 19-tich vašich spoluzdieľačov má len 1 PC... niektorí majú i po dva... možno tri... (skúsenosť od nás z činžiaku hovorí, že aj štyri ), to znamená, že potom v 20-tkovej agregácii nie je 20 "ťahačov" z netu, ale oveľa-oveľa viac...
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

Heni
ja by som chcela k tej agregácii...
ak máte napr. agregáciu 1 : 20, znamená to, že zdieľate netovu linku s ďalšími 19-timi užívateľmi... lenže, neviete, či každý z tých 19-tich vašich spoluzdieľačov má len 1 PC... niektorí majú i po dva... možno tri... (skúsenosť od nás z činžiaku hovorí, že aj štyri ), to znamená, že potom v 20-tkovej agregácii nie je 20 "ťahačov" z netu, ale oveľa-oveľa viac...
toto nie je tak celkom pravda, agregacia sa totiz nastavuje na IP cisla a nie na domacnosti, cize ak kazdy z tychto PC v jednej domacnosti ma svoje IP cislo, tak kazdy z nich sa pocita do tej dvadsiatky, je jedno ci su v jednej izbe ale 100 km od seba
ak domacnost dostala len 1 IP cislo a doma si uz net rozvetvila napr. cez router, tiez to nezvysuje pocet "zdielacov" - do toho poctu sa rata len ta jedna IP a vsetky PC za nou zdielaju uz len tu jej rychlost a nie aj tych zvysnych 19
0 0
mickeynator mickeynator

mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

BMGinvest
Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...

dakujem za rady
ak neuspejes priamo u poskytovatela a ani po staznostiach a reklamaciach nic, obrat sa na telekomunikacny urad, to je najvyssia instancia, co sa tyka poskytovania internetu, ich nariadenia musia brat do uvahy a dodrziavat
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nám sa to tiež v poslednej dobe spomalilo.
0 0
sunborn sunborn

sunborn je offline (nepripojený) sunborn

Ak uvadzas ze mas 1 Mbit pripojenie na internet tvoja najvyssia teoreticka rychlost je 125 kB/s (1000/8). Takuto rychlost by si dosahoval keby si mal pripojenie voci providerovi len ty cize agregaciu 1:1. Uplne bezne vsak byva agregacia od 1:4 a vyssie v zavislosti od providera a sluzby ktoru poskytuje. Len tym sposobom, ze provider rozdeli linku pre viacerych uzivatelov je schopny dosiahnut "rozumnu" cenu pre beznych uzivatelov. Na druhej strane vysoka agregacia sposobuje pokles rychlosti jednotlivych uzivatelov. Cize ak mas agregaciu 1:4 vypocet teoretickej rychlosti by mal byt 1000/8/4 = 31,25 kB/s - to by mala byt kvazi najnizsia garantovana rychlost, ktoru by si dostal z linky ak tam budete sucasne pripojeni 4 uzivatelia (cize ty a ti ktori s tebou zdielaju linku voci providerovi). V skutocnosti to tak vsak nie je lebo je len malo casti dna kedy by vsetci zdielani uzivatelia tahali z netu na plne pecky (i ked aj taki majstri sa daju najst). Cize si zisti aku mas agragegaciu pripojenia a potom zistis v akom rozsahu ti moze rychlost pripojenia kolisat. Ak sa ti nepaci momentalna rychlost a chcel by si ju mat garantovanu tak mozes poziadat aby ti provider garantoval rychlost pripojenia on ti urobi agregaciu 1:1 a zaplatis za to niekolkonasobne viac ako platis doteraz.
Aj hodnota ktoru si uviedol 200 kb/s je nepravdepodobna napriklad pri dlhodobom downloade. Stava sa, ze ked zacnes tahat subor tak rychlost je vyssia a moze dosiahnut aj hodnotu, ktoru si uviedol. Ta vsak rychlo klesa a po stiahnuti cca 1 MB dat sa stabilizuje.
Na to aby si mohol reklamovat rychlost pripojenia u providera by ti rychlost musela lietat pod teoreticky najnizsiu hodnotu (vid vypocet hore) alebo by si musel mat garantovanu (drahu) rychlost. Ak sa ti hodnoty pohybuju v ramci medzi teorie tak ti tvoju reklamaciu provider pravdepodobne zmetie zo stola. Riesenim je prejst do agregovanej skupiny 1: X, kde X je co najmensie cislo. Napr. Ja mam agregaciu 1:4 a 1megova linka mi ide v pohode od 100-120 kB/s pretoze ostatni uzivatelia ktori so mnou zdielaju agregacnu skupinu sa spravaju normalne a tak su z toho vysledky skoro ako pri agregacii 1:1
Naposledy upravil sunborn : 10.02.07 at 07:38
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Predpokladam, ze sa bavim o "rychlom internete" od spolocnosti T-mobile. Ako tak citam nick zadavatela temy,tak ma napada, ze ide o nieco podobne ako BMG Invest. Sam mam pomaly internet od T-mobile,niekedy vobec nejde pol dna a podobne. Vsetci sme sa dali nachytat na klamlivu reklamu a kazdy mame v zmluve podpisanu agregaciu,takze vsetko je v poriadku,nikto vam ziadnu reklamaciu neuzna a vse je naprosto OK. Odporucam dsl a T-mobile pouzivat iba vtedy ak uz ziadna ina moznost neexistuje. Este by som chcel odporucit kazdemu, aby varoval kazdeho pred praktikami v reklamach od T-mobile. Neverte nicomu co si od nich precitate a neverte nicomu co vam povedia.Vzdy za vsetkym hladajte cigansku robotu,skumajte o co im ide a ako vas chcu oklamat,vacsinou to najdete v drobnom v odtienoch bielej napisane niekde dole,nikto vas o tom nebude informovat,co je mimoriadne humanne a ferove voci spotrebitelovi. Suma sumarum na slovensku nie sme v amerike,nemaju konkurenciu a mozu si robit, co chcu a nikto ich neobmedzi.
0 0
sobul74 sobul74

sobul74 je offline (nepripojený) sobul74

pre laicke objasnenie problemu :
Predstavte si nakupne stredisko otvorene nonstop. Pridete tam o 3 rano a nakupujete, ste tam pomaly sam, beha sa vam medzi regalmi bez problemov. No ale skuste prist poobede + ak je vyhlasena nejaka super akcia a vy sa prebijate k tovaru .Toto iste sa deje v internete a hlavne ak mate agregovane pripojenia, pretoze cena, aku platite plne zodpoveda rychlosti a kvalite. Potom je tu este povedzme vec, s ktorou nikto nerata a to je nadimenzovanie siete. Ak mate taketo problemy, bombardujte poskytovatela a davajte o jeho nedokonalosti vediet inym. Vela zdaru a vysoku rychlost Vam zelam!!!
0 0
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
Axel Wers Pozri príspevok
Ja mám flat pripojenie od Slovanetu, 1 mbit, agregácia 1:45 a najmä cez víkendy je tá rýchlosť katastrofálna, padá to aj po 20 kbit (polovičná rýchlosť dial-up) čo už je porušenie zmluvných podmienok. Rýchlosť sa zhoršila najmä v posledných mesiacoch, začiatkom jesene 2006 to bolo ešte OK.
V máji mi končí 2-ročná viazanosť, dovtedy to vydržím a obzriem sa po inom providerovi.
Slovanet urobil zmeny, zrušil agregáciu a zaviedol FUP

Rýchlosť mi ide stabilne okolo 1450 kbit. Zatiaľ som veľmi spokojný.
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Axel Wers Pozri príspevok
Slovanet urobil zmeny, zrušil agregáciu a zaviedol FUP

Rýchlosť mi ide stabilne okolo 1450 kbit. Zatiaľ som veľmi spokojný.
Vyborna informacia. Mimochodom bol som na prilusnej stranke a nenormalne ma zarazila diskusia. To my na porade sme nad nimi o niekolko urovni. Vybijaju sa v slovnych spojeniach a unika im podstata.
0 0
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
scorp to asi preto lebo v tej diskusii je vekový priemer výrazne nižší ako tu.

Zbežne som si pozrel diskusiu na DSL.sk ani sa im nedivím ako reagujú. Väčšinou ide o sťahovačov, ktorý za mesiac preniesli desiatky gigabytov dát.
Kvôli nim internet cez víkendy chodil pomaly.
Teraz je to v pohode:

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 1492.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 186.5 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

Ešte pred 2 týždňami by som mal okolo 60 Kbps.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Kto si chcete merať rýchlosť pripojenia môže to urobiť cez Net Activity Diagram. Len sa to nainštaluje a bude vám to merať rýchlosť pripojenia a množstvo dát.

Je to tu
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

Axel Wers Pozri príspevok
Slovanet urobil zmeny, zrušil agregáciu a zaviedol FUP

Rýchlosť mi ide stabilne okolo 1450 kbit. Zatiaľ som veľmi spokojný.
no urcite nezrusil agregaciu mozno ju len zmensil, 1mbit/s linka garantovana cize neagregovana stoji 3000 - 6000 korun v zavislosti na lokalite, takze za par stovak urcite agregacia bude
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať