Zavrieť

Porady

Nespokojnost s internetom

Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...

dakujem za rady
Usporiadat
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
LubosP Pozri príspevok
no urcite nezrusil agregaciu mozno ju len zmensil, 1mbit/s linka garantovana cize neagregovana stoji 3000 - 6000 korun v zavislosti na lokalite, takze za par stovak urcite agregacia bude
môžeš nejako potvrdiť tieto tvoje domnienky z iného zdroja alebo píšeš iba to čo si myslíš? Nehovorím nie, ale v tomto prípade by Slovanet bol pekne stratový. Okrem toho Slovanet zaviedol FUP pre to, lebo poniektorí užívatelia vyrábali nehorázne transfery, za ktoré Slovanet musel TComu platiť nemalé peniaze.

slavica Pozri príspevok
Axel, neviem koľko si platiš net , ale žijeme v dobe dát a nie v Bangladéži!!! mám 1GB kartu v mobile a na nete nesmiem presiahnúť 10 GB ??? To sme preboha kde? Ja som podpisovala neobmedzený net a povedala som čo od toho očakávam...! nepodpisovala som žiadne FUP! v tej dobe nebolo zavedené...Sme na Slovensku kde je 5 mil. obyv. - to keby nás bolo 20 mil. tak budeme o nete snívať ešte 30rokov?
10 GB môžeš presiahnúť, nikto ti to nezakazuje, ale ak ich presiahneš tak rýchlosť sa ti zníži.
A čo sa ti nepáči na FUP? Bol by pre teba výhodnejší dátový program?
Pri dátovom programe nemáš predplatených 10 GB, je to o polovicu menej a po prekročení limitu musíš zaplatiť to čo si presurfovala naviac. Pri prekročení FUP ti nehrozí že by si platila viac. Okrem toho, ten kto to vie, ten dokáže na transferi ušetriť značné množstvo dát.
FUP zavidla svojho času aj Nextra, mala na to rovnaký dôvod ako Slovanet.
Čo sa týka toho Bangladéša - aj tomu verím že sme na ich úrovni. Ale problém nie je v Slovanete, ani v Nextre, ale v T-Come.

To si píš že zrušil agregaciu!!! Môj NEOBMEDZENY !!! net za 1322,-sk/mes. ide do 2kb /sek. merali to aj v pobočke Slovanetu!
Si si istá že to bolo dané agregáciou? Mám pocit že tu ide skôr o iný technický problém.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

slavica Pozri príspevok
Axel, neviem koľko si platiš net , ale žijeme v dobe dát a nie v Bangladéži!!! mám 1GB kartu v mobile a na nete nesmiem presiahnúť 10 GB ??? To sme preboha kde? Ja som podpisovala neobmedzený net a povedala som čo od toho očakávam...! nepodpisovala som žiadne FUP! v tej dobe nebolo zavedené...Sme na Slovensku kde je 5 mil. obyv. - to keby nás bolo 20 mil. tak budeme o nete snívať ešte 30rokov?


0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

Axel Wers Pozri príspevok
môžeš nejako potvrdiť tieto tvoje domnienky z iného zdroja alebo píšeš iba to čo si myslíš? Nehovorím nie, ale v tomto prípade by Slovanet bol pekne stratový. Okrem toho Slovanet zaviedol FUP pre to, lebo poniektorí užívatelia vyrábali nehorázne transfery, za ktoré Slovanet musel TComu platiť nemalé peniaze.
to nie su domienky ale fakty, pretoze ja sam som lokalnym poskytovatelom internetu a nakupujem garantovany, skutocne neagregovany internet za tazke tisice
a ked som do toho isiel oslovil som aj Slovanet a mozem ti povedat ze ucite cena za neagregovany 1mbit/s nie je okolo 1000 korun
a mimochodom uz samotne pouzivanie FUP znamena ze je agregovany, pretoze ak by cela linka bola len tvoja a ty by si svojim stahovanim nikoho neobmedzoval, naco by ti zavadzali FUP
0 0
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
slavica Pozri príspevok
Ale ja som nemala podpísany žiadny datovy program a počas viazanosti , podotýkam už ďalšej na dva roky to zo dna na deň sekli. Ja som tri roky nemala nič viazané /NEOBMEDZENÝ...bez FUP/a teraz mám platiť za NIČ ? však mi ponukli ďalší program na dva týždne, aby som mohla vobec pracovať...samozrejme ho musím cvakať... ja nechcem žiadny datový program!!! ja chcem to, čo som mala tri roky a za čo som im dala skoro 60 tisíc!!!
A čo si vlastne mala 3 roky? Aký program?

Ale ja po prekročení mám rýchlosť 1,2kb/sek. to znamená že mám nepoužiteľný net ...totálne a nenávratne OBMEDZENÝ za 1322,-sk/mes.
Ako som už hovoril, skôr sa mi zdá že tu pôjde o nejakú hardvérovú chybu. Takáto rýchlosť je už šialene malá.

Napíš mi aký máš produkt a akú máš aktuálnu rýchlosť pripojenia + lokalita.


LubosP Pozri príspevok
to nie su domienky ale fakty, pretoze ja sam som lokalnym poskytovatelom internetu a nakupujem garantovany, skutocne neagregovany internet za tazke tisice
Keby som aj ja bol poskytovateľom lokálneho internetu a nakupoval som garantovaný internet tak aj ja by som platil ťažké tisíce. Ale ja som len obyčajný koncový zákazník, tak preto platím to čo platím.

a mimochodom uz samotne pouzivanie FUP znamena ze je agregovany, pretoze ak by cela linka bola len tvoja a ty by si svojim stahovanim nikoho neobmedzoval, naco by ti zavadzali FUP
Z jednoduchého dôvodu - Slovanet za prenesný transfer musí platiť T-Comu ťažké peniaze. Ako mi nedávno jeden chlapík, čo pracuje v Slovanete, hovoril že v prípade klientov, ktorí za mesiac robia transfery niekoľko desiatok GiB, ide o veľké finančné straty.
Slovanet preto dosť výrazne uplatňoval agregáciu, v mojom prípade rýchlosti cez víkend dosahovali okolo 50-60 kbit/s a to patrím medzi klentov ktorí mesačne vyrobia 5-6 GiB na tranferi.
V Slovanete dobre vedia že takéto rýchlosti vyvolávali veľkú nespokojnosť medzi klientami (len ja som im poslal asi 5 nepríjemných mailov), tak preto zmenili stratégiu a zaviedli FUP. Takto majú istotu že nikto im neurobí nehorázny tranfer a nebudú T-Comu doplácať.
Pokým sa nezmení politika poskytovania internetu najmä zo strany T-Comu tak neočakávam v tomto smere zmenu.

Ešte doplním: Čo sa týka tej linky či je skutočne agregovaná alebo nie: pokým mi ide pripojenie aspoň na 90% rýchlosti akú očakávam, tak ma skutočne nemusí zaujímať či je linka agregovaná alebo nie. 1450 kbit/s je skutočne iná rýchlosť ako tá ktorú som mával pred zavedením FUP (50-60 kbit/s cez víkendy, do 400 kbit/s cez týždeň).
Naposledy upravil Axel Wers : 22.04.07 at 10:23
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

Axel Wers - suhlasim s tebou, pre koncoveho zakaznika je jedno ci to ide o par kilobitov pomalsie, dolezite je aby bol subjektivne spokojny
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Fúúúúúúúúúúúúha slavica, nejako si sa zdravo nahnevala, vidím, že vieš zatočiť aj s chlapmi teraz, tak to teraz tvoj manžel musí byť opatrný a chodiť doma po špičkach, chichi
Hádam vieš, že toto ti píšem na odľahčenie situácie, aby si sa neurazila.
Ale inak, máš pravdu- ja som začínala s netom od t-mobile, mala som ten základ 2GB a zo začiatku to bola pohoda, na informácie z netu mi to stačilo, ale keď som sa naučila s netom robiť a sťahovať a pod. tak už mám problém a už doplácam aj GB navyše! To je tak-" s jedlom rastie chuť"
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ale však máš pravdu,brániť sa treba vedieť,ja som minule robila cirkus v Tescu, ale nechcem s tým začínať- to je už iná kapitola a UPC detto.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

slavica Pozri príspevok
Tak je to aj s tým internetom ... pre 10GB sa tu robí cirkus namiesto toho, aby skvalitnili pripojenie a prenosy dát- dali investície do obmedzovačov, však čo slovač blbá nech len platí, stačí len pozerať ešte 20 rokov čo sa deje vo svete... Však je to choré, ceny rastú a kvalita sa s väčším počtom zákazníkov spravidla na Slovensku znižuje... Ešte že máme 21.storočie
Ja používam len na maily Data Start od t-mobilu čo mi bohate stačí a mám tam za 99Sk 10MB, raz som to prekročil a za 2,5MB navyše /2,5 MB nie GB/ som zaplatil 98,9 Sk čiže skoro toľko ako za 10 MB takže len tebe sa zdá že pre 10GB sa robí cirkus. A v roku 2000 som za dial-upový internet platil 1100Sk mesačne a mal som rýchlosť 10-15 KB/s a platil som telefónne impulzy navyše, teraz mám dátovo neobmedzený pri rýchlosti 230 KB/s a platím tesne pod 1000Sk takže ja som spokojný s 21 storočím. Treba si vybrať ten program a toho poskytovateľa ktorý má najlepšie podmienky pre konkrétnu situáciu.
0 0
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
slavica Pozri príspevok
Pre Axel: "A čo si vlastne mala 3 roky? Aký program?"

Mám stále to iste už tretí rok - je to GoDSL Total /2 roky/a potom to premenovali na officeDSL Standard, ktorý bol neobmedzený a žiadna hviezdička s FUP tam nieje!!

Ty si fakt myslíš, že stiahnuť cez net 10 GB je dnes neférové, strašné??
Nepredstaviteľné? Preboha, čo sa tak podceňuješ, aby si prisluhoval Slovanetu? Však vydrž aj tebe to "prisolia".... Mám napojených predsa viac PC a ty to máš na jednom, tak predsa 10 GB je smiešne v dnešnej dobe dát.... ja mam OFFICE produkt, nie HOME ! a platím 2x viac!
pozri si prílohy:
Podľa toho druhého obrázku je tvoja prenosová rýchlosť do 2 kB a nie 2 kb ako si mylne uvádzala na predchadzajúcej strane. kB a kb je markantný rozdiel.

Ďalšia vec: Slovanetu nemám potrebu prisluhovať, ešte pred pol rokom boli obdobia keď som robil transfer 6 GB denne, neskôr zažil som agregáciu jak remeň tak viem o tom svoje.

Pre viac PC by som odporúčal iný program, ten čo máš teraz je vhodný pre 1 PC.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Už so sa v tejto téme dostatočne vyjadrila, čo si myslím o "rýchlom internete". Pravidelne každý mesiac som sa sťažovala, atď. Došlo to až k tomu, že internet bol taký "rýchly", že po zapojení nedokázal načítať ani domovskú stránku. Pri opätovnom sťažovaní mi do dvoch dní za 1,-Sk doručili anténu. No môžem povedať, že ma prekvapili, internet ide o 100% lepšie. Preto by som chcela upozorniť aj ostatných, ktorý majú túto službu a im dostatočne nefunguje, aby skúsili zavolať a využiť túto možnosť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať