Zavrieť

Porady

Úhrada do 3 piliera

Ak som uhradil do poisťovne Kooperativa úhradu cez podnikateľsky účet músim doložiť aj fakturu . V peňažnom denniku to vediem do osobnej spotreby.Platim to raz za rok.Pri daňovom priznaní si to neuplatňujem.Papier od nich ,že to mám zaplaťiť nemôžem nájsť.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    demeter
    Ak som uhradil do poisťovne Kooperativa úhradu cez podnikateľsky účet músim doložiť aj fakturu . V peňažnom denniku to vediem do osobnej spotreby.Platim to raz za rok.Pri daňovom priznaní si to neuplatňujem.Papier od nich ,že to mám zaplaťiť nemôžem nájsť.Ďakujem!
    Hovorím o DDS/3.pilier/. Ak to dávaš do osobnej spotreby, tak tam by som to pri účtovaní len vysvetlila. V daňovom priznaní si môžeš za r. 2006 uplatniť maximálne 12000,- Sk, ale k tomu potrebuješ mať doklad z Kooperatívy.
    Naposledy upravil tinaM : 07.01.07 at 15:14

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pokiaľ si platbu dávaš do osobnej spotreby, t.j, výdavok neovpl. základ dane nemusíš mať faktúru, stačí poznámka akú platbu si realizoval. Ako náhle -v tvojom prípade by si si chcel dať DDP 3p do odpočitateľnej položky DP potrebuješ k tomu potvrdenie od príslušnej poisťovni /Kooperativa.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ahoj.poisťovňa ti do konca januara zašle take potvrdenie a to možeš priložiť k DP.Inak len tak na okraj-Kooperativa je dosť nešťastná voľba.Nebudem vysvetlovať prečo ale je to tak-viac sa k tejto poznámke nebudem vyjadrovať.Ahoj

    demeter je offline (nepripojený) demeter

    demeter
    Môžeš mi povedať prečo je to nešťastná volba.Máš s ňou zle skúsenosti.Ja mám len túto jednu poistku tam.Ostatne mám v Alianz.Ďakujem.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ja len tak,samé problémy s plneniami poistnými-su skoro najlacnejší ale aj najhoršie plnenia maju.Ten Allianz je uplne v poriadku-su najlepší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.