Zavrieť

Porady

Prosím kto mi poradí

Prosím kto mi poradí. Našiel som si nové zamestnanie, dohodli sme sa dátume kedy som mal do nového zamestnania nastúpiť (dohoda bola len ústna, prísľub bol na 100%) na tomto základe som dal v starom zamestnaní výpoveď (dohodou). Asi hodinu po prijatí mojej výpovede (v starom zamestnaní) mi novy zamestnávateľ oznámil že ma do zamestnania nemôže prijať. Čo mam robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tatik
    Prosím kto mi poradí. Našiel som si nové zamestnanie, dohodli sme sa dátume kedy som mal do nového zamestnania nastúpiť (dohoda bola len ústna, prísľub bol na 100%) na tomto základe som dal v starom zamestnaní výpoveď (dohodou). Asi hodinu po prijatí mojej výpovede (v starom zamestnaní) mi novy zamestnávateľ oznámil že ma do zamestnania nemôže prijať. Čo mam robiť?
    Skúste sa so zamestnávateľom dohodnúť na zrušení dohody.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Je to naozaj od novej firmy, ktorá ťa mala prijať nekorektné.
    Skús mu zavolať a povedať, že aj ústna dohoda je dohoda a ty si už dal výpoveď na základe ich prísľubu.
    Uvidíš, čo ti povie. Ale asi moc nepochodíš, ak nie je seriózny.

    Na druhej strane sa skús v pôvodnom zamestnaní dohodnúť so šéfom na stiahnutí výpovede. Skús mu vysvetliť dôvod.

    Tatik je offline (nepripojený) Tatik

    Tatik
    Tweety
    Skúste sa so zamestnávateľom dohodnúť na zrušení dohody.
    Áno, skúšal som to, starý zamestnávateľ ma prijme ale už ako nového zamestnanca z menšou hodinovou mzdou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tatik
    Áno, skúšal som to, starý zamestnávateľ ma prijme ale už ako nového zamestnanca z menšou hodinovou mzdou.
    No máš smolu, ale je to lepšie, ako by si mal ostať nezamestnaný. Čiže akceptuje dohodu a uzavrieš nový PP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tatik
    Ano, akceptuje.
    Ostáva to už len na tvojom rozhodnutí, buď to príjmeš, alebo si budeš hľadať niečo lepšie. Držím prstíky.

    belanicka je offline (nepripojený) belanicka

    belanicka
    no tak to je ozaj smola,ale mne sa stalo presne to iste........
    tak len asi zostat u stareho zamestnavatela.

    Tatik je offline (nepripojený) Tatik

    Tatik
    Tweety
    Ostáva to už len na tvojom rozhodnutí, buď to príjmeš, alebo si budeš hľadať niečo lepšie. Držím prstíky.
    Asi si budem hľadať niečo iné, lebo sami viete ako je to stou dohodu. Mám smolu. Za podržanie Vám veľmi ďakujem.

    Prosím kto mi poradí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.