Zavrieť

Porady

Obsluha stavebnych strojov

Zdravym vsetkych.
Chcem popri autodoprave kupit aj mensi bager na vykopove prace.Potrebujem na to licenciu, ale na skusky ma pripustia len ak mam min. 400hod. praxe na bagri.Je to pravda? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobos je offline (nepripojený) Bobos

    Bobos
    Ahoj, možno celkom nerozumiem Tvojej otázke. Tiež riešim nákup zemného stroja do firmy a získal som informácie o tom, že jediné čo potrebujem, je mať v predmete podnikania terénne úpravy a obsluhu stroja s preukazom strojníka.
    Pokiaľ by si mal len problém s vybavením preukazu strojníka, viem pomocť.

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Musíš absolvovať školenie obsluhy vybraných stavebných strojov a zariadení u firmy resp. PFO, ktorá má oprávnenie na výchovu a vzdelávanie v tejto oblastí v zmysle Zákona č. 124/2006, skupiny 8. Oni Ti vysvetlia podrobnosti o vzdelávani ako aj odbornej praxe ako je to pri školení vozičkárov, lešenárov,poľnohospodárske stroje, motorové píly a pod. Nájdeš ich v rámci svojho regiónu
    1 rok zivnostnik Lubomir Keckes
    Ked chces kupit iba bager potrebujes strojnicky na rypadla ale ak kupis unyverzalny stroj(JCB,TEREXatd.) tak potrebujes stroj.na rypadlo,nakladac a ked ma stroj aj paletove vidli potrebujes strtoj. na vysokozdvizny vozyk.

    nico75 je offline (nepripojený) nico75

    nico75
    Vie mi niekto poradit co vsetko potrebujem ak si chcem urobyt strojnicky preukaz na kolesove-pasove nakladace a rypadla.dakujem za info a radu.

    Obsluha stavebnych strojov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.