Zavrieť

Porady

STRAVNE LISTKY-ZAMESTNANEC A SZČO

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či má nárok na stravné lístky a následne si ich aj uplatniť do výdavkov ovplyvňujúcich ZD aj osoba, ktorá je zamestnancom a zároveň aj SZČO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lenka.ba
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či má nárok na stravné lístky a následne si ich aj uplatniť do výdavkov ovplyvňujúcich ZD aj osoba, ktorá je zamestnancom a zároveň aj SZČO
    Ako SZČO nemá nárok, lebo nárok má zo zamestnania.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lenka.ba
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či má nárok na stravné lístky a následne si ich aj uplatniť do výdavkov ovplyvňujúcich ZD aj osoba, ktorá je zamestnancom a zároveň aj SZČO
    Nie, zákon súbeh poskytovania vylučuje. Buď ako SZČO, alebo ako zamestnanec.

    lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

    lenka.ba
    Ešte tak trošku odbočím... A ked má uzavretú SZČO životnú poistku a neuplatní si 12 000,- ako zamestnanec, v podnikaní si to môže uplatniť?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lenka.ba
    Ešte tak trošku odbočím... A ked má uzavretú SZČO životnú poistku a neuplatní si 12 000,- ako zamestnanec, v podnikaní si to môže uplatniť?
    SZČO si nemôže uplatniť životnú poistku v zamestnaní, lebo sa jej nerobí ročné zúčtovanie dane, ale sama si robí DP, kde si uplatní aj životnú poistku do výšky 12.000,-- Sk.

    tomasz je offline (nepripojený) tomasz

    tomasz
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, zákon súbeh poskytovania vylučuje. Buď ako SZČO, alebo ako zamestnanec.
    Ako sa správať v prípade ak od 6.00 do 14.30 zamestnanec a od 15.00 niekedy aj do 24.00 SZČO (poradca a cestuje za klientmi) ? Na "pobednajšiu činosť" SZČO si môžme uplatniť stravné ?

    Ďakujem za odpovede.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tomasz Pozri príspevok
    Ako sa správať v prípade ak od 6.00 do 14.30 zamestnanec a od 15.00 niekedy aj do 24.00 SZČO (poradca a cestuje za klientmi) ? Na "pobednajšiu činosť" SZČO si môžme uplatniť stravné ?

    Ďakujem za odpovede.
    Ak mu vznikne nárok na stravenku ako zamestnancovi, ako SZČO si už nemôže uplatňovať.

    janasl je offline (nepripojený) janasl

    janasl
    A ak má nepravidelný pracovný čas a pracuje 12-tky 12 dní do mesiaca?
    Tie ostatné dni, kedy nedostáva stravné lístky v zamestnaní si nemôže dať do nákladov stravné lístky, príp.bločky z reštaurácie ako SZČO?
    Ja osobne sa prikláňam k názoru, že nie, ale klientovi to stále vŕta v hlave?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    janasl Pozri príspevok
    A ak má nepravidelný pracovný čas a pracuje 12-tky 12 dní do mesiaca?
    Tie ostatné dni, kedy nedostáva stravné lístky v zamestnaní si nemôže dať do nákladov stravné lístky, príp.bločky z reštaurácie ako SZČO?
    Ja osobne sa prikláňam k názoru, že nie, ale klientovi to stále vŕta v hlave?
    Ja sa prikláňam zasa ku klientovmu názoru... Podľa mňa, na ostatné dni si môže uplatniť stravné ako SZČO. Verím, že to dokáže obhájiť...

    STRAVNE LISTKY-ZAMESTNANEC A SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.