Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti

Kupila som byt, list vlastníctva je vystavený teraz v januári,ale návrh na vklad je z decembra-podavam teraz daňové priznanie, alebo až budúci rok?
Usporiadat
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Prosim neviete mi poradit kde sa v Bratislave podáva danove priznanie k nehnutelnosti, ktora sa nachadza v mestskej casti lamac ? Firma je z BB ale nehnutelnost kupila minuly rok v Bratislave.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, pracovisko Bazova 6.
Pozri si: sú tam aj stránkové hodiny.
www.bratislava.sk

Ale poponáhľaj sa, treba to podať do 31.1.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

miladenka
skusenost z dnesneho dna:
- podavala som DP na MU za nadobudnuty byt v minulom roku
- panicka na MU mi povedala, ze DP nezoberie, ze musim do DP okrem bytu nadobudnuteho v 2006 zrekapitulovat aj dalsie nehnutelnosti z predoslych rokov - aj ked za tie boli v minulosti DP riadne podane, chodia vymery, nenastali zmeny
- nechapem, ..... viete niekto co to ma znamenat? maju na takuto poziadavku narok? - nemala som cas si to s nou vydiskutovat, ale nemienim opakovane vypisovat to co uz raz bolo vypisane -- iba ak je to fakt povinnost zo zakona
- dufam, ze tu najdem podporu na to, ze NEMUSIM
dik vopred
Mám potvrdené z Magistrátu v Bratislave, že stačí podať daňové priznanie len na novonadobudnutú nehnuteľnosť.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Prosím ako sa zdaňuje " garážové státie".. Jedná sa o obytný dom, kde má klient byt a pod domom je 1 veľká miestnosť v ktorom majú nájomníci "garážové státie" ...boxy... je to vlastne jedna veľká garáž a v nej parkuje niekoľko áut ...všetko sú to autá užívateľov bytov a užívatelia si ich odkúpili spolu s bytom.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
posúvam otázku
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Predpokladám, že jednotlivý vlastníci majú na tej veľkej ploche spoluvlastnícky podiel. Zdaňuje sa to ako nebytový priestor v bytovom dome, vypočítaš daň za celý priestor a vydelíš vlastníckym podielom.
Podáva sa to na prílohe tlačiva: daň z bytov.
Príklad:
celý priestor má výmeru napr. 100 m2
ty vlastníš podiel 1/5
výsledok: zdaňuješ 20 m2 nebytového priestoru

Dole na tlačive do poznámky napíšeš:
Nebytový priestor č. ..... = 100 m2, vlastnícky podiel 1/5
0 0
fazulka fazulka

fazulka je offline (nepripojený) fazulka

Až za rok. Dôležitý je list vlastníctva. Pa, pekný deň.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja by som Vás ešte chcela poprosiť: List vlastníctva je na syna 1/2 a na nevestu 1/2 (byt, ktorý som im darovala). Podávajú si každý DP z nehnuteľnosti sám, alebo spolu na jednom tlačive? Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak je pozemok, stavba alebo byt v spoluvlastníctve viacerých osôb, daňové priznanie podáva každá fyzická osoba alebo právnická osoba podľa výšky svojho spoluvlastníckeho podielu. Zákon o miestnych daniach však pripúšťa aj dohodu spoluvlastníkov, podľa ktorej daňové priznanie môže podať 1 zo spoluvlastníkov za všetkých. Túto dohodu musia spoluvlastníci písomne oznámiť správcovi dane najneskôr do 31.1.2007. V prípade nehnuteľností v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov daňové priznanie podáva 1 z manželov, ktorému správca dane aj daň z nehnuteľností vyrubí.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

vie mi niekto prosim dat adresu,kam sa zasielaju danove priznania k dani z nehnutelnosti. nehnutelnost vlastnim v Bratislave-Ruzinov. dakujem...aj presny nazov institucie....
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Odpoveď máš v príspevku č. 23
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

rodicia prenajimaju chalupu, ktoru aj normalne uzivaju ako chalupu, podnajomnikov tam maju tak maximalne 2x do roka, na silvestra a podobne, primator im povedal, ze musia zaplatit dan z nehnutelnosti ako za podnikatelsky objekt, je to tak?

vopred vsetkym dakujem
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

naozaj nikto nevie? :

rodicia prenajimaju chalupu, ktoru aj normalne uzivaju ako chalupu, podnajomnikov tam maju tak maximalne 2x do roka, na silvestra a podobne, primator im povedal, ze musia zaplatit dan z nehnutelnosti ako za podnikatelsky objekt, je to tak?

vopred vsetkym dakujem
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Podľa môjho názoru nemá pravdu, aj keď rodičia chatu občas prenajímajú za odplatu. Jedná sa o stavbu podľa §10 odst.c) zákona č. 582/2004 Z.z.
A ešte otázka, odkiaľ primátor vie, že rodičia chatu občas prenajímajú za odplatu, predpokladám, že platia dane z príjmu, čo sa týka prenájnu a tie sa platia daňovému úradu a nie obci.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

vieroslava Pozri príspevok
Podľa môjho názoru nemá pravdu, aj keď rodičia chatu občas prenajímajú za odplatu. Jedná sa o stavbu podľa §10 odst.c) zákona č. 582/2004 Z.z.
A ešte otázka, odkiaľ primátor vie, že rodičia chatu občas prenajímajú za odplatu, predpokladám, že platia dane z príjmu, čo sa týka prenájnu a tie sa platia daňovému úradu a nie obci.
obec ma cca 100 obyvatelov, takze vsetci vedia vsetko a starosta si nenecha ujst ziadnu prilezitost komplikovat zivot ludom , DP samozrejme rodicia podavaju
Naposledy upravil mamina h. : 18.03.07 at 10:37
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Firma X prenajíma pozemok určený na parkovanie vozidiel pre firmu Y. Firma X je vlastník pozemku zapísaný na LV. V zmluve o prenajme nijak neriešili túto otázku. Dobre vravím ak tvrdím, že daň z nehnutelností platí firma X??
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Daňovníkom dane z pozemkov je v zmysle § 5 ods.1 Zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku vlastník pozemku zapísaný v katastri nehnuteľností. Zaplatiť daň môže byť aj iná osoba. Daň zaplatená za iného daňovníka však nie je daňovým výdavkom.

Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku v § 5 ods.2 tiež ustnovuje, že daňovníkom dane z pozemkov je nájomca, ak nájomný vzťah trvá alebo má trvať viac ako 5 rokov a nájomca je zapísaný v katastri ...
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Prave sme dostali od spravcu dane- magistratu rozhodnutie o udeleni pokuty vo vyske 2000 sk za oneskorene splnenie si oznamovacej povinnosti k dani z nehnutelnosti. Oznamenie sme podavali zaroven s danovym priznanim nakolko az vtedy sa mi dostali do ruky kopie LV a konkretne udaje o nehnutelnosti. Bola to novostavba, ktorej vystavba sa zacala zaciatkom roku 2005 a kolaudacia v roku 2006 sa viackrat prekladala .... Je povinnostou uctovnicky ktora dostane stvrtrocne doklady na spracovanie vybavovat aj registraciu nehnutelnosti u spravcu dane ? Kazdopadne chcem predlozit konatelovi navrh na odvolanie sa, len som si nie celkom ista ake argumenty a paragrafy by bolo vhodne pouzit. Nemate niekto skusenosti s podanim odvolania voci nesplneniu si oznamovacej povinnosti ?
Dakujem
0 0
domini-ka domini-ka

domini-ka je offline (nepripojený) domini-ka

Dobrý deň!

Potrebujem radu!

Predávame byt júl 2007, ale nemáme tam prihlásený trvalý pobyt a 2 roky ubehnu už v aguste 2007. Viem budeme platiť daň z prímu, ale čo ma zaujíma
najviac je čo všetko sa dá odpočítať od príjmov z predaja nehnuteľnosti
aké položky.
Bola robená rekonštrukcia:Zaujíma ma či sa dá odpísať nové WC, nové umývadlo a vaňa, nová kuch. linka.či aj materiál použitý na prerábku.

Dakujem Nika
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

§ 8 ZDP ods.5 písm.a-výdavkom je kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať