Zavrieť

Porady

úprava odpočítanej dane pri IM

ahojte..
chodím sem už nejaký ten čas, zatiaľ som len študovala, a musím povedať, táto stránka patrí medzi moje obľúbené a veľmi cenné, dík všetkým :-)
teraz ale mám otázku, na ktorú som nenašla odpoveď.. tak vás prosím o pomoc..
v roku 2006 sme vlastnou činnosťou postavili polyfunkčný objekt (dph sme v plnej výške odpočítali) a aj zaradili do užívania.. prenajímame ho platiteľom aj neplatiteľom dph.. koeficient počítam už celé roky aj z iných oslobodených prenájmov (z prenájmov, ktoré s touto konkrétnou budovou nemajú nič spoločné).. na rok 2006 mi vyšiel koeficient 0,97 (zo všetkých činností).. myslím si, že nemám vykonať úpravu odpočítanej dane, nakoľko rozdiel čísla A a B je menší ako 0,10.. len mi nie je celkom jasné, či to číslo B má byť ročný koeficient, ktorý sa týka všetkých oslobodených činností alebo ho mám vypočítať iba z príjmov, ktoré sa týkajú tejto konkrétnej budovy.. ak je to koeficient vypočítaný po skončení kalendárneho roka, ako sa to píše v prílohe 1 zákona, potom nevidím priamu súvislosť s investičným majetkom, ktorého účel použitia som zmenila, lebo nesúvisí iba s príjmami dosiahnutými z jeho použitia..
ďakujem vám vopred za všetky pripomienky a rady
Usporiadat
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

evita Pozri príspevok
Albo, ja som už celá s toho popletená. Teraz som bola znovu na daňovom úrade, odpoveď ako to konkrétne riešiť ti nikto nedá, len ťa usmernia na zákony. Ale povedali mi, že za A mám dosadiť č. 1, lebo som si uplatnila DPH v plnej výške a za písmeno B mám dosadiť koeficient, ktorý mi vyšiel na konci roka 2006 a to ten koeficient čo mi vyšiel za celú firmu, aj keď poskytujem ďalšie nezdaniteľné plnenia, povedali mi, že sa to nerozlišuje na tú konkrétnu budovu, ale za celú firmu. A aj tak mám teraz dilemu, ako by som mala postupovať v r. 2007, ak by som zase zmenila účel použitia (budem mať platcu DPH), znovu urobím prepočet na konci r. 2007, za písmeno A by som mala dosadiť podľa poradcu zo ZAA zase číslo 1, lebo som si uplatnila tú DPH z TZ a za B koeficient na konci r. 2007. Ale to mi zase výjde kladný výsledok a zase by som musela vracať do ŠR, čo sa mi zdá nie dobré. Myslím si a povedali mi to aj na daňovom úrade, že zase v tom r. 2007 by mi mali vrátiť DPH z TZ. Neviem, ako postupovať ďalej a neviem nájsť niekoho kto má s týmto praktické skúsenosti.
V metodickom usmernení pre §54 (DRSR)sú príklady a dávajú tam 1 alebo 0 ak ide o celé využitie na s DPH alebo bez DPH. Ale nie je tam jasne napísané, že ten plátca môže byť aj koeficientovaný z iných činností, dá sa to domyslieť.
Ale ak sa viete nejako dopracovať k MaF 20-21/2005 na stra. 140, tak tam je to veľmi pekne rozpísané aj váš prípad aj to, keď každú cvílu meníte úcel.
Skuste to pohľadať a keď nie tak skúste niekto niečo vymyslieť ako to sem dostanem.
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Albo, ďakujem za radu. Prečítala som MaF 20-21/2005 a pochopila som to už konečne a viem už, že sa A a B vzťahuje len na predmetný IM a nie napr. ak máš vo firme koeficient, tak že berieš ten do úvahy, pretože tak mi tvrdili na našom Daňovom úrade. Ale po prečítaní MaF som to už konečne pochopila. Vrelé ďakujem.
0 0
szonja szonja

szonja je offline (nepripojený) szonja

Evita aj Albo, aj ja Vám ďakujem za rady, snáď som to konečne pochopila aj ja. Už len vedieť, kde nájsť MaF 20-21/2005.. aby som bola úplne v obraze :-)
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Szonja, ja som si bola prečítať MaF 20-21/2005 na našom Daňovom úrade. Naša metodička bola taká láskavá a poskytla mi to k prečítaniu a naštudovaniu. Ak poznáš u Vás niekoho na daňovom, tak tam by to mali mať. Tiež odoberám plno odbornej literatúry, ale túto zrovna nie.
0 0
szonja szonja

szonja je offline (nepripojený) szonja

dik evita.. ak by boli taki aktivni aj v podávaní infos................
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať