Zavrieť

Porady

zaplatiť, alebo skončiť!

mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Vážení, milí priatelia. Ani neviem, či to sem patrí, ale som taká znechutená a zdrvená, že by mi pomohlo prečítať si Váš názor a radu. Len čo som otvorila, už môžem zatvoriť! Vlastním internetovú čitáreň a dnes mi povedali na mestskom úrade, že musím zaplatiť daň za každý počítač, to zn. 30 000 sk a doteraz som zarobila
3 000 Sk. Firma sa rozbieha, otvorila som 22.11.04, zariadenie som zakúpila z financií, ktoré som získala z Európskeho sociálneho fondu (príspevok, úver ).
A v našom meste mi na mestskom úrade poradili, že keď na to nemám, aby som vyrubenú daň zaplatila, nech vrátim živnosť. Že určite nejaká internetová kaviareň v meste zostane. A vôbec nemám hry, moja firma sa neorientuje na hry! Cítim sa ako sfúknutá sviečka - koľko práce mám za sebou a takto sa všetko končí!
Mada
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

bodliak
Pocitacova ucebna v skole asi nie je verejne pristupne miesto,
a skola mozno nema pravnu subjektivitu.

Tak ked absurdnosti, tak absurdnosti.
Dajte tam regal s knihami z vypredaja v antikvariate,
premenujte to na "Citaren" a prenajimajte stolicku.
Ten pocitac tam bude len ako dekoracia.
nooo, aj do skoly mozes prist sa posurfovat... aj cenu maju. zvlást pre ziakov, zvlast pre cudzich... myslim, ze amju aj pravnu subjektivitu...

ale ak v tom antikvariate nebudu hry, tak nemusim platit, inac super absurd...
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Ozaj Heni, urobte to tak ako napísal bodliak, urobte comp len ako dekoration a drbnite naň ešte aj vázu s kvetami a na monitor záclonku, no čo...
Das ist hrúza, das ist eine katastrofe!
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Beata
Ozaj Heni, urobte to tak ako napísal bodliak, urobte comp len ako dekoration a drbnite naň ešte aj vázu s kvetami a na monitor záclonku, no čo...
Das ist hrúza, das ist eine katastrofe!
ok, idem vyšívať záclonky
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Už sa mi dajú posielať súkromné správy
Mada
Naposledy upravil mada : 04.01.05 at 15:25
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Milí priatelia, dnes som dostala radostnú správu - mesto mi odpustilo daň z počítačov. Stálo za to nevzdávať sa. Ešte raz Vám ďakujem za Vašu podporu a je to krásny pocit mať priateľov. Bol to veľmi dobrý nápad vymyslieť poradu. Prajem pekný deň.
Mada
Naposledy upravil mada : 12.10.06 at 16:03
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

blahoželám !
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Mada, to je super! Gratulujem a prajem veľa úspechov
0 0
St.Peter St.Peter

St.Peter je offline (nepripojený) St.Peter

Ahoj, zaplatil som, ale iba čiastočne(do konca februára), keďže sa poplatok jedná iba na jednotlivý PC, dá sa s nimi uhrať systemom 1PC s troma-štyrmi monitormi a myškami a klávesnicami. A funguje to pohromade. Predpokladdám, že môžu pýtať iba za 1 PC aj keď tam budú sedieť štyria ))
Či tak vyhrám čiastočne nad blbosťou, neviem. Niečo zaplatím no nie všetko.
Uvidím, chystám sa to prerobiť k 1.3.2005
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Pripájam zaujímavý článok, síce starší, ale blíži sa koniec roka a táto téma, pokiaľ viem, je stále aktuálna. Nepostrehla som zmenu zákona o dani za nevýherné elektronické prístroje.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Úplne náhodou som v archíve nazrela do tejto témy a ?

Dúfam, že je to blbosť a daň v internetových kaviarňach sa neplatí za každý PC, to predsa nie je prístroj, kde sa vyhráva? Tu môže vyhrať len ten, kto sa pridá na Poradu!
0 0
adio adio

adio je offline (nepripojený) adio

preco herne automaty nicia ludi?Ak sa mozem spitat nanicia sa nahodou ludia sami na nich.Ja mam teraz 19 rokov a studujem Podnikove hospodarstvo v Kosiciach a toto leto by som rad otvoril malu hernu v mojom meste.A nemyslim ze tym ludom ublizim
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V jednej dedine pri Martine obecny urad otvoril hernu, s cielom zlepsit obecne financie. Herna prosperovala, ludia v nej nechavali dost penazi. Jeden otec rodiny dokonca vsetko, co zarobil. Matka rodiny prisla za starostkou s dvomi malymi detmi a nechala jej ich na obecnom urade s tym, ze ak jej muz v obecnej herni nechal vyplatu, nech sa starostka postara o vyzivu deti. Do tyzdna bola herna zavreta.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

adio
preco herne automaty nicia ludi?Ak sa mozem spitat nanicia sa nahodou ludia sami na nich.A nemyslim ze tym ludom ublizim
To sa opýtaj psychiatrov ktorí liečia závislých a kriminalistov ktorí vyšetrujú tretné činy spáchané v súvislosti s nimi.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja viem, že výherné automaty ničia nielen rodiny, že trpia deti...

Ale moja otázka zostala niekde spadnutá, alebo nepochopená, alebo som ju nesprávne zadala?
Preto ešte raz prosím, viete niekto o tom, že by sa mala platiť daň v internetových kaviarňach za každý PC, to predsa nie je prístroj, kde sa vyhráva, je to internetová čitáreň. Mám pravdu, alebo sa skutočne platí takáto daň?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta,
Zákon
č. 582/2004 Z. z.
o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
DAŇ ZA NEVÝHERNÉ HRACIE PRÍSTROJE



§ 52

Predmet dane
(1) Predmetom dane za nevýherné hracie prístroje sú hracie prístroje, ktoré sa spúšťajú alebo prevádzkujú za odplatu, pričom tieto hracie prístroje nevydávajú peňažnú výhru a sú prevádzkované v priestoroch prístupných verejnosti (ďalej len „nevýherné hracie prístroje“).
(2) Nevýherné hracie prístroje sú:
a) elektronické prístroje na počítačové hry,
b) mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry.



ymedzujú sa typy týchto hracích zábavných prístrojov, ktorými sú elektronické prístroje na počítačové hry, mechanické prístroje (napr. detské hojdacie zariadenia), elektronické prístroje (tzv. puschery, elektronický biliard a pod.), automaty a iné zariadenia na zábavné hry.
V podstate sú to prístroje, ktoré nie sú výhernými hracími prístrojmi ustanovenými podľa § 20 ods. 1 zákona SNR č. 194/1990 Zb. o lotériách a iných podobných hrách v znení neskorších predpisov.
Základnou podmienkou je, že takýto prístroj nesmie vydávať peňažnú výhru a tiež, že sa tieto prístroje spúšťajú po zaplatení požadovanej sumy (napr. priamym vhadzovaním slovenských korún alebo cudzej meny do prístroja alebo sa prevádzkujú po zaplatení tejto sumy priamo prevádzkovateľovi, ktorý zabezpečuje spustenie hry napr. aj prostredníctvom žetónov).
Za daňovníka zákon určuje osobu, ktorá zábavné hracie prístroje prevádzkuje v priestoroch prístupných verejnosti na území obce.
Základom tejto dane je celkový počet nevýherných hracích prístrojov prevádzkovaných na území obce.
Zdaňovacím obdobím podľa § 3 tohto zákona je kalendárny rok.
Sadzba dane je ročná a určí sa v slovenských korunách za každý nevýherný hrací prístroj, pričom nie je určené rozpätie sadzby. Konkrétnu výšku sadzby je povinná ustanoviť obec vo všeobecne záväznom nariadení.
Daňová povinnosť je určená dňom začatia prevádzkovania a dňom ukončenia prevádzky nevýherného hracieho prístroja.
V súvislosti s daňovou povinnosťou je potrebné spomenúť zavedenie evidencie a identifikácie nevýherných hracích prístrojov (štítkom), ktorú môže obec vo všeobecne záväznom nariadení nariadiť daňovníkovi aj keď túto povinnosť zákon neurčuje.
Daňovníkovi zo zákona plynie povinnosť do 30 dní odo dňa začatia prevádzkovania nevýherných hracích prístrojov písomne oznámiť túto skutočnosť obci a v tejto lehote aj zaplatiť daň na príslušné zdaňovacie obdobie. Keďže daň je ročná, v prípade, ak vznikla daňová povinnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia, daňovník v tej istej lehote zaplatí len pomernú časť dane za zostávajúce mesiace zdaňovacieho obdobia.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
[QUOTE=lenkak]Vlasta,
Zákon
č. 582/2004 Z. z.
o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
DAŇ ZA NEVÝHERNÉ HRACIE PRÍSTROJE

Lenka, ja som tento zákon čítala už pomaly aj odzadu, ale aj tak som tam nenašla, či sa za nevýherné hracie prístroje považujú aj PC v internetovej kaviarni, prípadne čitárni. Môj názor, tieto tu nepatria, ale pomýlilo ma zadanie tejto otázky a teraz som v totálnych rozpakoch.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Poobzerám sa po nejakých komentároch, viem, že okolo toho boli široké diskusie.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

lenkak
Poobzerám sa po nejakých komentároch, viem, že okolo toho boli široké diskusie.
stačí pozrieť o pár príspevkov vyššie... som citovala ten komentár k zákonu, že čo je považované za nevýherný hrací prístroj... dokonca aj mechanický koník či autíčko niekde pred obchodom...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Heni asi myslíš príspevok č.11 :

a ešte som našla v PP 4/2005 komentár k tomu zákonu 582/2004, kde sa píše, že :
"... Vymedzujú sa typy týchto hracích zábavných prístrojov, ktorými sú elektronické prístroje na počítačové hry, mechanické prístroje, elektronické prístroje (tzv. puschery, elektronický biliard a pod.), automaty a iné zariadenia na zábavné hry. V podstate sú to prístroje, ktoré nie sú výhernými hracími prístrojmi ustanovenými podľa § 20 ods.1 zákona č. 194/1990. Základnou podmienkou je, že takýto prístroj nesmie vydávať peňažnú výhru a tiež, že sa tieto prístroje spúšťajú po zaplatení požadovanej sumy (napr. priamym vhadzovaním Sk alebo cudzej meny do prístroja alebo sa prevádzkujú po zablatení tejto sumy priamo prevádzkovateľovi, ktorý zabezpečuje spustenie hry napr. prostredníctvom žetónov)."

toľko citát z komentáru. hm, neviem, toto mi celkom na internetovú kaviareň alebo čitáreň nepasuje, tam sa nespúšťa priamo za odplatu, ale platí sa za presurfovaný čas, nie?

Môj názor je tiež, že nie, ale chcem sa uistiť, aby som si nevytýkala, že som niečo zameškala.
Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Našla som článok:
RADY AUDÍTORA 2005/01
Január 2005: „DAŇOVÉ ROZCVIČKY“
Zmenili sa pravidlá pre výber daní. V rámci daňovej reformy došlo k zjednoteniu niektorých daní a poplatkov. Schválením zákona č. 582/2004 Z.z. – o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, môže obec od 1. 1. 2005 podľa všeobecne záväzného nariadenia zaviesť daň: - z nehnuteľností: (z pozemkov, zo stavieb, z bytov a nebytových priestorov v bytovom dome); - za psa; - za užívanie verejného priestranstva; - za ubytovanie; - za predajné automaty; - za nevýherné hracie prístroje (napr. internetové kaviarne); - za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta; - za jadrové zariadenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať