Zavrieť

Porady

zaplatiť, alebo skončiť!

mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Vážení, milí priatelia. Ani neviem, či to sem patrí, ale som taká znechutená a zdrvená, že by mi pomohlo prečítať si Váš názor a radu. Len čo som otvorila, už môžem zatvoriť! Vlastním internetovú čitáreň a dnes mi povedali na mestskom úrade, že musím zaplatiť daň za každý počítač, to zn. 30 000 sk a doteraz som zarobila
3 000 Sk. Firma sa rozbieha, otvorila som 22.11.04, zariadenie som zakúpila z financií, ktoré som získala z Európskeho sociálneho fondu (príspevok, úver ).
A v našom meste mi na mestskom úrade poradili, že keď na to nemám, aby som vyrubenú daň zaplatila, nech vrátim živnosť. Že určite nejaká internetová kaviareň v meste zostane. A vôbec nemám hry, moja firma sa neorientuje na hry! Cítim sa ako sfúknutá sviečka - koľko práce mám za sebou a takto sa všetko končí!
Mada
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Fiškálna decentralizácia miest a obcí zaradila medzi miestne dane aj daň za nevýherné hracie prístroje (teda počítače). Vyrubená daň tak „odstaví“ internetové kaviarne. Ak by sa podarilo odboru informatizácie oslobodiť internetové kaviarne od týchto daní po celom Slovensku, malo by to väčší efekt ako osemtisícové dotácie.
z: http://www.zive.sk/h/Publicistika/AR...11646&CAI=2215
http://www.zive.sk/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=111366
http://www.pcspace.sk/internet/index.cphp?page=3605
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=1857405
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

lenkak
Našla som článok:
RADY AUDÍTORA 2005/01
Január 2005: „DAŇOVÉ ROZCVIČKY“
Zmenili sa pravidlá pre výber daní. V rámci daňovej reformy došlo k zjednoteniu niektorých daní a poplatkov. Schválením zákona č. 582/2004 Z.z. – o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, môže obec od 1. 1. 2005 podľa všeobecne záväzného nariadenia zaviesť daň: - z nehnuteľností: (z pozemkov, zo stavieb, z bytov a nebytových priestorov v bytovom dome); - za psa; - za užívanie verejného priestranstva; - za ubytovanie; - za predajné automaty; - za nevýherné hracie prístroje (napr. internetové kaviarne); - za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta; - za jadrové zariadenie.
Lenka, teraz som si pozorne prečítala príspevky týkajúce sa internetových kaviarní a internetových čitární a úprimne povedané - žasnem. Hľadala som výklad, ktorý by sa týkal práve tejto problematiky, no márne. Nakoniec som našla, že niektoré obce nakoniec pristúpili k oslobodeniu spomínaného poplatku v internetových kaviarňach , pri PC, ktoré sú pripojené na internet (viď napr. http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm...ocumentID=3756). Už toto svedčí o tom, že zákon bol mestami a obcami pri schvaľovaní ich VZN zvláštne pochopený. Veď nakoniec čo by to bolo za internetovú kaviareň, v ktorej by neboli PC pripojené na internet.

Prevádzkovatelia IČ a IK bojujte! Veď je to celé postavené na hlavu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Zasa jeden skvelý príklad podpory rozvoja internetu na Slovensku.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Takže mi z toho vychádza, že platiť a podľa toho, čo som našla v jednom z linkov :

Podľa zverejnených návrhov VZN aj Žilina a Nitra rátajú s príjmom 20 tisíc korún z každého nevýherného hracieho prístroja.
No, ďakujem pekne, to je podpora podnikania! Veď tí čo chcú začať s týmto podnikať, majú nakúpené PC, no to je na "mašľu"!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Vlastička a kde nájdem ako je definovaný nevýherný hrací prístroj?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evanka
Vlastička a kde nájdem ako je definovaný nevýherný hrací prístroj?
Evička tu:
Zákon
č. 582/2004 Z. z.
o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
DAŇ ZA NEVÝHERNÉ HRACIE PRÍSTROJE



§ 52

Predmet dane
(1) Predmetom dane za nevýherné hracie prístroje sú hracie prístroje, ktoré sa spúšťajú alebo prevádzkujú za odplatu, pričom tieto hracie prístroje nevydávajú peňažnú výhru a sú prevádzkované v priestoroch prístupných verejnosti (ďalej len „nevýherné hracie prístroje“).
(2) Nevýherné hracie prístroje sú:
a) elektronické prístroje na počítačové hry,
b) mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry.
vymedzujú sa typy týchto hracích zábavných prístrojov, ktorými sú elektronické prístroje na počítačové hry, mechanické prístroje (napr. detské hojdacie zariadenia), elektronické prístroje (tzv. puschery, elektronický biliard a pod.), automaty a iné zariadenia na zábavné hry.
V podstate sú to prístroje, ktoré nie sú výhernými hracími prístrojmi ustanovenými podľa § 20 ods. 1 zákona SNR č. 194/1990 Zb. o lotériách a iných podobných hrách v znení neskorších predpisov.
Základnou podmienkou je, že takýto prístroj nesmie vydávať peňažnú výhru a tiež, že sa tieto prístroje spúšťajú po zaplatení požadovanej sumy (napr. priamym vhadzovaním slovenských korún alebo cudzej meny do prístroja alebo sa prevádzkujú po zaplatení tejto sumy priamo prevádzkovateľovi, ktorý zabezpečuje spustenie hry napr. aj prostredníctvom žetónov).
Za daňovníka zákon určuje osobu, ktorá zábavné hracie prístroje prevádzkuje v priestoroch prístupných verejnosti na území obce.
Základom tejto dane je celkový počet nevýherných hracích prístrojov prevádzkovaných na území obce.
Zdaňovacím obdobím podľa § 3 tohto zákona je kalendárny rok.
Sadzba dane je ročná a určí sa v slovenských korunách za každý nevýherný hrací prístroj, pričom nie je určené rozpätie sadzby. Konkrétnu výšku sadzby je povinná ustanoviť obec vo všeobecne záväznom nariadení.
Daňová povinnosť je určená dňom začatia prevádzkovania a dňom ukončenia prevádzky nevýherného hracieho prístroja.
V súvislosti s daňovou povinnosťou je potrebné spomenúť zavedenie evidencie a identifikácie nevýherných hracích prístrojov (štítkom), ktorú môže obec vo všeobecne záväznom nariadení nariadiť daňovníkovi aj keď túto povinnosť zákon neurčuje.
Daňovníkovi zo zákona plynie povinnosť do 30 dní odo dňa začatia prevádzkovania nevýherných hracích prístrojov písomne oznámiť túto skutočnosť obci a v tejto lehote aj zaplatiť daň na príslušné zdaňovacie obdobie. Keďže daň je ročná, v prípade, ak vznikla daňová povinnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia, daňovník v tej istej lehote zaplatí len pomernú časť dane za zostávajúce mesiace zdaňovacieho obdobia.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Takže ak neslúži elektronický prístroj na hry, nie je zaradený v tejto kategórii. Rozhodne treba s tým niečo robiť. Irituje ma to, aj keď sa ma to priamo netýka.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evanka
Takže ak neslúži elektronický prístroj na hry, nie je zaradený v tejto kategórii. Rozhodne treba s tým niečo robiť. Irituje ma to, aj keď sa ma to priamo netýka.
Ja som z toho maximálne znechutená, moji priatelia si zakladajú s.r.o. práve s takýmto predmetom podnikania okrem iného, majú nakúpených 30 PC!!! a zariaďujú kaviareň. No a teraz BABO RAĎ!!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ondrejvla
Ja som z toho maximálne znechutená, moji priatelia si zakladajú s.r.o. práve s takýmto predmetom podnikania okrem iného, majú nakúpených 30 PC!!! a zariaďujú kaviareň. No a teraz BABO RAĎ!!
Čítala som, že veľa miest to už zrušilo. Aké sú v tomto zmysle VZN mesta Žilina? Určite s tým treba niečo robiť. Mne sa to aj tak nezdá, že by to mali platiť prevádzkovatelia internetových čitární, či kaviarní. Veď tí práve rozširujú nové technológie, ktoré sú všade propagované ako jedna z gramotností človeka. Už som unavená, neviem, či to čo píšem má zmysel. Ale jednoducho treba bojovať. Ja sa určite pridám.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evanka
Čítala som, že veľa miest to už zrušilo. Aké sú v tomto zmysle VZN mesta Žilina? Určite s tým treba niečo robiť. Mne sa to aj tak nezdá, že by to mali platiť prevádzkovatelia internetových čitární, či kaviarní. Veď tí práve rozširujú nové technológie, ktoré sú všade propagované ako jedna z gramotností človeka. Už som unavená, neviem, či to čo píšem má zmysel. Ale jednoducho treba bojovať. Ja sa určite pridám.
Evička, ako je to v Žiline, to musím zistiť, zatiaľ ešte neviem. Ale mám obavy, že asi v Žiline to platí.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Hladali ste toto???

NARIADENIE




o dani za nevýherné hracie prístroje




č. 7/2004




I.


Predmet dane



  1. Predmetom dane za nevýherné hracie prístroje sú hracie prístroje, ktoré sa spúšťajú alebo prevádzkujú za odplatu, pričom tieto hracie prístroje nevydávajú peňažnú výhru a sú prevádzkované v priestoroch prístupných verejnosti (ďalej len nevýherné hracie prístroje).
  2. Nevýherné hracie prístroje sú:

    1. elektronické prístroje na počítačové hry,
    2. mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry



II.


Daňovník

Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá nevýherné hracie prístroje prevádzkuje.




III.


Základ dane

Základom dane je počet nevýherných hracích prístrojov.




IV.

Sadzba dane


Sadzba dane za jeden nevýherný hrací prístroj a kalendárny rok je 20.000,- Sk.




V.

Vznik a zánik daňovej povinnosti


Daňová povinnosť vzniká dňom začatia prevádzkovania nevýherných hracích prístrojov a zaniká dňom skončenia ich prevádzkovania.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
prikladam aj cele Zilinske VZN
Naposledy upravil Daska : 26.08.08 at 19:00
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Daska
prikladam aj cele Zilinske VZN
Áno Daska, vďaka, pekná suma.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať