Zavrieť

Porady

Masky na karneval pre deti

Ahojte,
dcéra bude mať zo školy 9.2. karneval.
Nemáte niekto dobrú radu na peknú masku, ktorá sa dá vyrobiť aj doma?
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

smily Pozri príspevok
Ahojte, našla som vašu tému len dnes ráno, lebo hľadám inšpiráciu na prvý maškarný ples nášho synčeka - má teraz 22 mesiacov a ples je už v nedeľu, noa neviem, či masku niekde požičať alebo vyrobiť. Tá vlastná výroba je mi blízka, výtvarné činnosti ma bavia a myslím si, že pre také malé dieťa terba niečo jednoduché a pohodlné jemu je to aj tak ešte jedno. Mám nápad urobiť z neho záhradníčka, má take zelené tepláky s trakmi a s červeným lemom, tak keby som mu kúpila nejakú zelenú čiapku, našila pár kvietkov, vezme ekýblik a lopatku, možno urobím pár slimáčikov a bude to. Ak to stihnem vyrobiť, pošlem sem fotos. :-)
ak si zručná, potom by si nemala mať problém pri zhotovení masky.
A ten záhradníček, to by bolo na také maličké pekné.
A podľa skúseností viem, že vždy resp. poväčšine vyhrávajú doma zhotovené masky.
0 0
Elfina Elfina

Elfina je offline (nepripojený) Elfina

ahojte vela som sa tu inspirovala a uz sa chystam aj do prace
0 0
lucmar lucmar

lucmar je offline (nepripojený) lucmar

kuzel- vid levocska biela pani. Ale to by som mala zvladnut.
0 0
megieV megieV

megieV je offline (nepripojený) megieV

Ahojte, ja som malej urobila z trička indiánske oblečenie. našila som gorálky, mušličky, kúsky kože, podľa vlastnej fantázie. urobila som náramky a čelenku.
DSC03374.JPG  
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Tak sa pripájam aj ja. Veľmi vďačnou maskou, keď som ešte ja chodila na základnú školu bolo bábätko. Biele tričko, pančušky, navlikli sme perinku, nie tú štvorcovú, ale tú podlhovastú. Vrchnú časť perinky sme so zicherkami pripli na plecia o tričko a tú spodnú medzi nohy, ak ako plienku a buď sme to pripli zicherkami (keď je väčšie dieťa), alebo zaviazali okolo pása pri menších deťoch. Časť tváre okolo úst až po líca sme natreli čokoládou, na krk priviazali podbradník, na šnúrku okolo krku cumlík a do ruky hrkálku. No a na hlavu detskú čiapku (v minulosti boli také štrikované, ktoré sa dali natiahnuť). Vždy sme obsadili niektoré z miest.
Veľmi populárna je aj maska - chlapca obliecť do šiat za dievčatko, parochňa na hlavu a je to. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že niektorým chlapcom to nevonia. Môjho syna som neprehovorila ani na to bábätko. Rozplakal sa ...
0 0
28deniska05 28deniska05

28deniska05 je offline (nepripojený) 28deniska05

ahojte.. dakujem za inspiraciu.. dnes som bola v draciku kupovat detom masky, tento rok sa mi totizto nechce vymyslat nic zlozite... syn(5) si kupil banditu (zora) a dcera (9) tradicne princeznu... inak kazdy rok im masky sijem .. uz som usila napr tigra slona mesiac slnko noc certa sasa mysky cervenu ciapocku baletku anjelika lienku pipidlhu pancuchu tele tabis... skratka bolo toho strasne vela pretoze mam uz vacsie dcery (15,16) ... takze dufam ze som vas inspirovala.. (ale nie tou kupou masky )
0 0
monika75 monika75

monika75 je offline (nepripojený) monika75

Pekný deň,
musím Vás pochváliť. Ste všetky veľmi šikovné a ďakujem za "karnevalové" inšpirácie. Ja mám len jednu 3-ročnú dcérku, ktorá chodí len 3.mesiac do škôlky, ale už ma napadla myšlienka, čo budeme robiť, keď doma zahlási, že majú karneval. Ale myslím, že po týchto Vašich skvelých nápadoch by sme to nejak zvládli.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Mňa včera napadla ďalšia maska - odpadkový kôš.
Veľký sáčok na odpadky, vystrihnú otvory na ruky a krk, zvnútra dať drôt, aby to bolo "nadýchané" ( neviem nájsť ten správny výraz) a zvonku poprilepovať rôzne papieriky, obaly, sáčky ...
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Ahojte.
Robili ste už niekto aj masku koníka? Moja 4 -ročná dcéra je zbláznená do koní a prišla s tým, že chce byť koník. no neviem ako na to. Už som robila staršej, keď bola malá masku kuriatka, jažibabu, salonku, vodníka , ale toto...
Viete poradiť?
0 0
montina montina

montina je offline (nepripojený) montina

veselá kopa
ahojte, robil niekto masku lienky? pre 22 mesačného chlapčeka chcem niečo zhotoviť.toť neviem ako....
0 0
Lucka V Lucka V

Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

Páčila sa mi maska v škôlke 4 ročného chlapčeka, ktorý bol lev. Nakoniec som zistila, že hlava z látky bola z letáka Oriflame č. 2 /tuším/ a telo ruky, nohy mal ušité zo žltej látky. No proste super typ. A lienka sa dá urobiť jednoducho. Čieny rolák a pančušky. Cervená látka na krídla a spevniť to tvrdým výkresom a urobiť pokrievku na hlavu z látky a dač na to tikadlá a spevniť ich drotom. Škoda že je už po karnevale. My sme mali požičanú masku sloníka.
0 0
mia74 mia74

mia74 je offline (nepripojený) mia74

Montina, ja som pred 2-mi rokmi šila lienkovský kostým, ktorý som pred mesiacom využila už aj pre druhú dcérku a veľmi sa im obom páčil. Nemám, žiaľ, asi foto v digit. formáte,tak aspon popíšem. Oblečené mali na nôžkach červené pančušky, na vrch červený roláčik (mala som aj červený s čiernymi bodkami). Podľa nejakého obrázku (alebo strihu... už si to presne nepamätám) som ušila jednoduché- dosť široké nohavičky na gumku z pevnej červenej bodkovanej látky, do ktorých sa na spodok vtiahla tesnejšia gumka.Gaťky sa vyhrnuli vyššie na stehienka, aby boli riadne "napufkané". Na vrch išiel niečo ako kabátik alebo skôr vestička. Predný diel vestičky je krátky do pása - čierny s červenými gombíkmi.Zadný diel červený s našitými veľkými čiernymi bodkami,predĺžený do tvaru krídeliek,zámerne trochu širší(krídelká sa môžu aj vypchať vatelínom). Celá vestička vyzerá skoro ako frak. Na hlávke mala také tikadlá, čo kedysi predávali na jarmoku(voľakedy aj svietili ), na tie som ešte pripevnila malú plyšovú lienočku,.... a kostým na svete!
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
znama mi poslala zaujimave napady, tak sa s vami o ne podelim.
123_4[1].jpg  
Copy of DSCF0036_2[1].jpg  
DSCF0627[2].jpg  
P1010015[1].jpg  
P1010020_2[1].jpg  

P3050029[1].jpg  
1/1
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

krásne, to kinderko, zmrzlina a pukance súúplne úžasné. Super inšpirácia na budúci rok. To už aby som začala s prípravou teraz ... pri mojej zručnosti .
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Kamaratka ma tieto tri zlate deti a na karnevale chceli byt kartami, tak ma poziadala aby som jej urobila tieto obrazky na potlac... Tak som jej ich nakreslila <grafikou>
IMG_3456.jpg  
IMG_3459.jpg  
1/1
0 0
mimiqa12 mimiqa12

mimiqa12 je offline (nepripojený) mimiqa12

ahojte vsetci chcem sa opitat nevie niekto ako mam vyrobit mojej 10 rocnej dcerke kostym baleriny??
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Vodník je masla, ktorá sa dá ľahko urobiť. Sú rôzne masky, ktoré sa dajú urobiť aj doma. Treba trochu fantázie a je to. Niekedy netreba ani šiť, len nastrihať po oteckovi košieľku, upraviť podľa vlastnej fantázie.
IMG_0564.jpg  
0 0
zuzanavas zuzanavas

zuzanavas je offline (nepripojený) zuzanavas

Ahojte,
ja by som tiez rada poprosila o pomoc. Syn chce byt na karnevale Spiderman. Viete mi poradit, ako vyrobit masku Spidermana doma?

Vdaka
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mne raz mama urobila kostým víly... krepový papier nastrihala a prilepila na gumu okolo pásu ako suknňu, a tričko, na ktorom boli poprišívané rôzne gombíky,a dajú sa k tomu dať nejaké veselé date... (na foto nemám lebo vtedy bolo teplo ) len sa prosím nesmejte na fotke
IMG.jpg  
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zuzanavas Pozri príspevok
Ahojte,
ja by som tiez rada poprosila o pomoc. Syn chce byt na karnevale Spiderman. Viete mi poradit, ako vyrobit masku Spidermana doma?

Vdaka
poradím ti skús mu kúpiť alebo ak má tričko zo spidom k tomu čierne gate/tepláky a je to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať