Zavrieť

Porady

kuponova privatizacia

može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
Usporiadat
gabriel64 gabriel64

gabriel64 je offline (nepripojený) gabriel64

ahoj Katalinka
Pustil som sa do surfovanaia po nete ohladne kuponovej privatizacie nakolko mi doslo vymahanie pohladavky v hodnote 4598,-. Do dnesneho dna som od nikoho nic neobdrzal, ziadne sudne rozhodnutia ani nic ine.
Preto ak je mozne poporosim o kazdu dobru radu ako sa pisomne na spol. INKASO obratit.
Dakujem.
Naposledy upravil gabriel64 : 04.03.07 at 20:56
0 0
cabam cabam

cabam je offline (nepripojený) cabam

Katalinka, mam taky isty problem ako si mala alebo mas ty :-) a velmi by mi pomohlo, keby si mi pomohla naformulovat ziadost.
Dakujem
0 0
dodino1 dodino1

dodino1 je offline (nepripojený) dodino1

katalinka Pozri príspevok
radila som sa s kamaratkou, pravnickou. ta prizvala dalsie hlavicky a vysledok je zatial takyto...chybaju v tej vyzve iste konkretnosti ako napriklad aky sud a kedy rozhodol a teda o aku pohladavku sa presne jedna. okrem ineho mne nebolo dorucene ziadne sudne rozhodnutie, ani platobny rozkaz na ktore sa spol.s.r.o odvolava. navyse list (vymahanie pohladavky cez InkasoPohladavok) mi prisiel na moje uz 7 rokov nepouzivane priezvisko. (ani tolko namahy si nedali overit si aktualne priezvisko???...) neviem, ale zda sa mi, ako keby niekto skusal, kolko z tych oslovenych sa zlakne a zaplati. v kazdom pripade ja sa odvolam a budem ziadat zdokladovat relevantnost pohladavky.
ak sa niekto ocitne v podobnej situacii a bude potrebovat poradit ako naformulovat ziadost, rada pomozem.
nech bude zaver akykolvek, budem vas informovat.
vdaka vsetkym. prajem vam pekny den.
Mam uplne rovnaky problem. Prosim ta, poslala by si mi text toho odvolania? Velmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem.
0 0
Katka19 Katka19

Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

Katalinka podla toho čo tu všetci píšu asi by si to mala naformulovať tu (myslím tu žiadosť ),lebo iste bude este kopec ludí ,ktorym tym dosť pomožeš... :-))))))
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Katka19 Pozri príspevok
Katalinka podla toho čo tu všetci píšu asi by si to mala naformulovať tu (myslím tu žiadosť ),lebo iste bude este kopec ludí ,ktorym tym dosť pomožeš... :-))))))
... a pokiaľ máš podnikateľského ducha, tak tú žiadosť môžeš poskytnúť za 100,- SKK každému, kto to potrebuje. Ako vidím, záujemcov nebude málo.
0 0
katalinka katalinka

katalinka je offline (nepripojený) katalinka

ahojte, dlhsie som na stranke nebola. ospravedlnujem sa. ti, ktori ozaj potrebuju pomoct s formulaciou, piste mi na kblaskova@rcomputers.sk.
odkaz pre "CHOBOT"...nemam obchodneho ducha a v zivote sa riadim skor tym, ze pomoham a ak neviem pomoct, urcite neublizim. brat peniaze za 1 A4 by bolo pod moju uroven. pekny den
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Nemáte niekto nejaké nové info ako to dopadlo s tými , čo nezaplatili, prip. sa odvolali. Včera to dostala manželka, s tým, že v liste sa odvolávajú na nejaké súdne rozhodnutie, ktoré nikdy nedostala, poslali jej to na starú adresu, na meno za slobodna.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Včera taký pekný pozdrav dostala aj moja mama. Katalínka, ako dopadlo u vás ?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Janinkaaa Pozri príspevok
Včera taký pekný pozdrav dostala aj moja mama. Katalínka, ako dopadlo u vás ?
Minulý týždeň to dostala aj moja mama. "Vyhrážajú", keď do konca týždňa nezaplatí 1000.- Sk, po termíne musí 10 000.- Chuderka, tá sa vyplašila, dnes utekala na poštu zaplatiť. chce mať pokoj.
0 0
andrisko andrisko

andrisko je offline (nepripojený) andrisko

A čo robiť ak ma o to žiadajú aj ked som to uz vyplatil este v 1998. Urcite si tam dali len databazu z brucha. Ved zaroven mi znemoznili investovať inde tak čo ešte otravujú. Môžem ich zažalovať?
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Aj ja som včera dostala Výzvu na zaplatenie za II. vlnu Kup. privat. Tiež tam nebolo nič konkrétne uvedené, čo sa týka súdu vo Zvolene, možno mi aj prišli nejaké listy v minulosti, ale nikdy nič doporučene, a to si myslím, že súd musí poslať doporučene. Teraz v tej výzve mám len kópiu Zmluvy o postúpení pohľadávok a vo Výzve rozpis čiastky na zaplatenie. Sú to samé súdne trovy a poplatky, ale čo ma zaráža, istina je 0,-Sk. To môže byť? Ja tomu veľmi nerozumiem. V tejto téme som sa dočítala, že viacero z nás malo takýto problém už skôr. Môžte sa niekto ozvať, ako dopadli tie odvolania? Mňa to dosť súri, do 12.10. chcú zaplatiť. A ešte jedna vec ma zaujíma. Je na tej Výzve okrúhla pečiatka a Výzvu mám od INKASO Pohľadávok, spol. s r.o., Lučenec. Eseročka môže používať okrúhlu pečiatku?
Dík za rady.
0 0
andrisko andrisko

andrisko je offline (nepripojený) andrisko

Volal som do INKASO Pohľadávok, spol. s r.o., Lučenec a takže onisú teraz majiteľmi nevyplatených pohľadávok od Veľkého fondu. Ja som to zaplatil v 1998 v oktobri 1000sk, co uz bolo po stanovenom čase, čiže teraz si odo mňa žiadajú peniaze za omeškanie ktoré narástlo za tú dobu na 1832sk. Čo stým?
Dá sa voči tomu nejako odvolať veď mali to upomienkovať hneď a nie po tolkych rokoch aby to bola taka suma. Poradte čo dalej, vďaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vidím, že teraz začínajú aj fyzické osoby pociťovať na valstnej koži to, čo právnické subjekty už dávno poznajú a bežne to využívajú - úroky z omeškania.

Holt, kto raz neskoro platí, nemôže hovoriť o dodržovaní zmluvných vzťahov. Ak je raz splatnosť niečoho 30.10. a zaplatím to až 5.12. nie je to asi v priadku.
0 0
andrisko andrisko

andrisko je offline (nepripojený) andrisko

To je pravda chobot. Ale nemyslím si že je to správne keď sa ozvú po toľkých rokoch. Mali ma na to upozorniť nie?

Skúste si pozrieť článok: http://www.geocities.com/s_psips/Psips.html
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Ja som to dostala tiež, teda môj manžel, hoci sme to už dávno zaplatili. Pozoruhodné na tomto prípade u nás je to, že asi pred 6 rokmi mi prišla výzva na zaplatenie od dákej právničky z Blavy, potom o dva roky neskôr od právničky z Popradu a samozrejme vždy sa tá suma navyšovala. Ja som to zaplatila keď prišlo rozhodnutie zo súdu, samozrejme aj so súdnymi poplatkami. Obidvom tým právničkám som poslala aj kópiu zloženky o zaplatení dĺžnej sumy. Keďže od vtedy prešlo už niekoľko rokov, všetky veci ohľadne Veľkého fondu som zlikvidovala lebo som to brala za vybavené. Bohužiaľ asi pred 3 mesiacmi mi prišla ďalšia výzva na uhradenie z Bratislavy, volala som tam a s dákou paňou som sa dohodla na tom, že moja pohľadávka je už dávno zlikvidovaná, ona mi to potvrdila že ma v databáze už vyškrtli a list poslali omylom. No a minulý týždeň sa to zopakovalo a prišla Výzva na zaplatenie z Inkasa Pohľadávok z Lučenca. Je to strašne všetko veľmi divné, ako keby skúšali na nás či sa im podarí peniaze od nás dostať, alebo nie. Bohužiaľ už nemám ako dokázať že pred 7-8 rokmi som pohľadávku vyrovnala. Takže som na tom tak, ako Vy ostatní. Teraz odo mňa pýtajú 1996,- Sk. Mám to zaplatiť, alebo čo s tým robiť? Poraďte, prosím!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

andrisko Pozri príspevok
To je pravda chobot. Ale nemyslím si že je to správne keď sa ozvú po toľkých rokoch. Mali ma na to upozorniť nie?

Skúste si pozrieť článok: http://www.geocities.com/s_psips/Psips.html
Ten článok nesúvisí s druhou vlnou privatizácie, lebo popisuje krach jedného findu z prvej vlny, ktorá prebehla tak, ako bola pripravená.

Tieto dlžné sumy pochádzajú z druhej vlny privatizácie.

Áno, máš pravdu, že ťa mali najprv vyzvať. Ale si si istý, že ťaani raz nevyzvali (viď predchádzajúci príspevok).

Naša spoločnosť tiež vymáha pohľadávky od svojich klientov. Prvé oznámenie príde s oznemením o ukončení zmluvy z dôvodu neplatenia, kde sa vyčísli dlžná suma. Následne, asi o mesiac sa pošle upomienka. Niektoré sa vrátia s oznámením, že adresát sa odsťahoval, tam vieme, že treba pátrť inde. Ale tie, ktoré sa nevrátili, boli určite doručené do schránky.

Ak klient nereaguje, po 3 mesiacoch postupujeme pohľadávky externej firme. A zrazu s ozývajú klienti, že čo to po nich chceme, veď oni žiadne upozornenie nedostali... .
0 0
andrisko andrisko

andrisko je offline (nepripojený) andrisko

A čo povedať na tento zákon?
Zákonné oslobodenie od súdnych poplatkov
  • sa týka konaní vo veciach (§4 ods. 1 zákona o súdnych poplatkoch):
    • opatrovníckych,
    • starostlivosti o maloleté deti a osvojenia a povolenia uzavrieť manželstvo,
    • spôsobilosti na právne úkony,
    • náhrady škody spôsobenej rozhodnutím orgánu štátu alebo jeho nesprávnym úradným postupom,
    • zdravotného, nemocenského, dôchodkového poistenia,
    • sociálneho zabezpečenia a poskytovania zdravotnej starostlivosti,
    • výkonu rozhodnutí na vymáhanie pohľadávok zo súdnych a notárskych poplatkov, z peňažných trestov, pokút a trov konania vymáhaných štátom,
    • plnenia záväzkov z kolektívnych zmlúv,
    • opravy chýb v zoznamoch voličov
    • vyslovenia prípustnosti prevzatia alebo držania v ústave zdravotníckej starostlivosti
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Chobot Pozri príspevok
Ten článok nesúvisí s druhou vlnou privatizácie, lebo popisuje krach jedného findu z prvej vlny, ktorá prebehla tak, ako bola pripravená.

Tieto dlžné sumy pochádzajú z druhej vlny privatizácie.

Áno, máš pravdu, že ťa mali najprv vyzvať. Ale si si istý, že ťaani raz nevyzvali (viď predchádzajúci príspevok).

Naša spoločnosť tiež vymáha pohľadávky od svojich klientov. Prvé oznámenie príde s oznemením o ukončení zmluvy z dôvodu neplatenia, kde sa vyčísli dlžná suma. Následne, asi o mesiac sa pošle upomienka. Niektoré sa vrátia s oznámením, že adresát sa odsťahoval, tam vieme, že treba pátrť inde. Ale tie, ktoré sa nevrátili, boli určite doručené do schránky.

Ak klient nereaguje, po 3 mesiacoch postupujeme pohľadávky externej firme. A zrazu s ozývajú klienti, že čo to po nich chceme, veď oni žiadne upozornenie nedostali... .
No, ja si myslím, že také dôležité veci, ako je upomienka, rozhodnutie súdu, výzva na zaplatenie apod. sa posiela minimálne doporučene, ak nie rovnou do vlastných rúk. Neviem, možno niekto šetril na poštovnom a posielal dokumenty len tak do schránok. Ja osobne by som si isto nedovolila zahodiť doporučenú poštu, ale taká "obyčajná" sa mi nemusela vôbec dostať do rúk! Alebo nebolo posielané vôbec nič a teraz nejaké vymáhačské firmy ktovie koľké v poradí sa budú nabaľovať na nejakých úrokoch. Prečo nie je v tých výzvach uvedený aspoň nejaký dátum, alebo číslo rozhodnutia súdu, proste niečo konkrétne? Je mi to veľmi podozrivé.
0 0
andrisko andrisko

andrisko je offline (nepripojený) andrisko

Tu je vyjadrenie právničky z DAS poisťovne právnej ochrany Mgr. Stanislava Štefancová právnik škodového oddelenia: najdi v pdf na str.8
http://www.das.sk/doc/april2007.pdf
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

manželovi sa to už vyšplhalo na nejakych 28 000.- teraz to splacame po 1000 sk Vedia ako na to. Uistili nás že ked to nezaplatime siahnu na naš byt. Nie je to srašne za 2000 tisic by vzali byt čo ma hodnotu 2 miliony ? hm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať