Zavrieť

Porady

kuponova privatizacia

može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
Usporiadat
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Dík, andrisko, pomohol si.
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Ja mam zasa iný problém, netýka sa to poplatkov, ale stalo sa to už niekomu, že Vám niekto iný predal dlhopis z II. vlny? Mne prišiel iba výpis zo sterediska cenných papierov, že mám nulový stav a na základe falošného splnomocnenia mi to niekto predal. Nastal kolotoč hlásenia na stredisko cenných papierov, 3 x výsluch u polície. Už je to najmenej 4 roky a nič sa nedeje. Má s tým niekto skúsenosti??????
0 0
andrisko andrisko

andrisko je offline (nepripojený) andrisko

Objavil som aj odpoveď ministra:
http://www.nrsr.sk/exeIT.NRSR.Web.SS...x?DocID=264810
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Ja som sa nakoniec rozhodla tak, že som pohľadávku zaplatila. Bohužiaľ, všetky doklady spred tých minulých rokov som zlikvidovala, keďže som považovala veci za vybavené, tak si myslím - zaplať moja milá, blok si už riadne zaarchivuj a odlož, lebo nevieš čo Ťa môže čakať keď už budeš o ďalších 10 rokov na dôchodku a znovu bude niekto chcieť riešiť kuponovu privatizáciu.
Neviem či som urobila dobre, ale čo už?
0 0
angelikaolexova angelikaolexova

angelikaolexova je offline (nepripojený) angelikaolexova

ak vratim len tisic korun do banky tim padom vratim statu aj banke sumu ktoru mi zapozicala zakuponovu knizku z tej knizky nic nemala pretoze som bola uplne mlada akurat som visla zo skoly cize som nemala pojem o tom co sa deje bolo mio to povedane od rodicov aby som si vzala tu knnizku potom sa predala nejakej firme ktora knizky odkupoala pred tescom s tym ucelom ze 1000 sk vratia banke........ Cize ja im zaplatim tisic korun a sme = mozem to podat vyssie ak mi poslu dalsi papier pretoze sa im vratia peniaze ktore zapozicaly..................A posli mi tu spravu co najskor..........
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

angelikaolexova Pozri príspevok
ak vratim len tisic korun do banky tim padom vratim statu aj banke sumu ktoru mi zapozicala zakuponovu knizku z tej knizky nic nemala pretoze som bola uplne mlada akurat som visla zo skoly cize som nemala pojem o tom co sa deje bolo mio to povedane od rodicov aby som si vzala tu knnizku potom sa predala nejakej firme ktora knizky odkupoala pred tescom s tym ucelom ze 1000 sk vratia banke........ Cize ja im zaplatim tisic korun a sme = mozem to podat vyssie ak mi poslu dalsi papier pretoze sa im vratia peniaze ktore zapozicaly..................A posli mi tu spravu co najskor..........
Chcel by som ťa poprosiť, či by si mohla písať príspevky trochu prehľadnejšie, aspoň vo vetách, keď už nepoužívaš odstavce. Z uvedeného neviem či si sa niečo pýtala, alebo len si napísala svoj názor.

A tiež napíš, na koho príspevok reaguješ, lebo nevieme, kto ti má akú správu poslať čo najskôr.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
angelikaolexova Pozri príspevok
....tu knnizku potom sa predala nejakej firme ktora knizky odkupoala pred tescom ....
Kuponova knizka nemala v podstate takmer ziadnu hodnotu (mozno 50 korun). Majitel knizky mal moznost investovat 1000 bodov do podnikov - to bola prva vlna este v ramci CSFR a druha vlna bola modifikovana, nakolko "lenon" pozmenil pravidla a majitelia kniziek v druhej vlne dostali dlhopisy s nominalom 10 tisic Sk.
Co na tom nie je jasne?
0 0
adonis71 adonis71

adonis71 je offline (nepripojený) adonis71

Mám ten istý problém s kupónkou ako mnohí ostatní. Rozdiel je vtom, že som po výzve zaplatil požadovanú sumu 1250.- a napriek tomu mi exekútor dal zmraziť účet. Stalo sa to potom, čo mi poslal oznámenie o začatí exekučneho konania. Ja som mu spätne odoslal kopiu ústrižku o zaplatení a po 2 mesiacoch som mal zmrazený účet. Nájde sa niekto, kto mi pomôže, ako mám postupovať v tomto prípade???? Diky
Naposledy upravil adonis71 : 28.07.09 at 14:30 Dôvod: chyba
0 0
pamprduch pamprduch

pamprduch je offline (nepripojený) pamprduch

Dobrý deň,

tiež sem prispieť svojím príspevkom. Mal som podobný problém, ako mnohí tu. Mal som súd, po ňom som sumu 2940,- Sk uhradil, priamo na Slovenskú poisťovňu a vec považoval za vybavenú. až do oného dňa kedy mi prišla výzva z inkasa na sumu cca. 4600 Sk a že to musím ihneď zaplatiť, lebo...
Písal som na Allianz, že ako je to možné, že toto je dávno uhradené. Nevedeli mi nič povedať, akurát, že všetko je u Inkasa. Tam mi samozrejme tiež nič nevedeli o tom povedať,len že moja istina je ponížená o 100,,- Sk. kto akým spôsobom túto ponížil mi nie je dodnes jasné. Teda ak platím, buď platím všetko alebo nič. Nedáva to žiadnu logiku. Samozrejme sa mi stalo to čo mnohým, po 7 rokoch už mali problém tieto ústrižky nájsť. tak som pochodil aj ja a našiel som ich čistou náhodou len minulý týždeň. čierne na bielom, všetko zaplatené máji, júni 2000. Teda sa niekto len tak "zobudil" po 7 rokoch, a tiež mám ten pocit, ako mnohí iní, že si asi len tak vyskúšali, kto to má a kto už nie.Predsa každému súdnemu človeku je jasné, že ak už má v ruke súdne rozhodnutie nechať to tak nebude tým dobrým riešením. ale raz mať zaplatené a potom to ešte raz pýtať, to si myslím, že je nehanebné. Akým spôsoobom to potom spravovala sama poisťovňa? Je žalovateľné takéto konanie poisťovne? osobné údaje etc? Nie je tu vlastne problém so zákonom? Poraď kto vieš?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dobry vecer, ja som zatial ziadne oznamenia nedostala. Ale tiez sme s byvalym manzelom kupovali knizku z 2.kup.privatizacie. Bola som vtedy tehotna, penazi sme nemali a kedze nam ponukli za nu 2.000, Sk tak sme to vyuzili. (tusim to bol nejaky fond Slovnaftu). Keby nebolo tej ponuky, ze dostaneme za nu peniaze, tak by sme do toho nesli, nemali sme peniaze a tak by sme sa o to nezaujimali. Uz si nepamatam ako boli zmluvy formulovane, boli sme mladi a hlupi. Ale je trosku nefer, ze ked to vsetko padlo, chcu peniaze spat. Keby to vyslo a super by na tom zarobili, tak by sa urcite nesnazili delit o zisky, ved sme im predsa tie knizky za odstupne dali...ale ked to padlo, tak stratoví mame byt my....
0 0
angelina 44 angelina 44

angelina 44 je offline (nepripojený) angelina 44

Kuponova privatizacia

Ahojte vy ste tu pisali v roku 2007 o kuponovej privatizacii ale co ja mne to prislo az teraz a rovno od exekutora vraj aby som zaplatila dakych 360eur a nie je to nahodou premlcana doba?A nezrusil to nahodou pan Meciar?Nevie dakto poradit?Mam to uhradit do 14dni
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Ja som kupónku "na pôžičku" z druhej vlny, tuším to bolo Kvanto uhradila, keď to žiadali a mám pokoj. Radosť mi robí kupónka z prvej vlny, vždy v auguste mi od nich prídu nejaké drobné :-)
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Zdravím. Nechcem zakladať novú tému, tak položím otázku sem. Na aký úrad alebo depozitár sa má človek dostaviť ohľadom kupónovej privatizácie? Som z okolia Žiliny. Vďaka za odpoveď.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pozor na účet v Centrálnom depozitári cenných papierov. Bude spoplatnený. Overte si, či máte účet TU.
2 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

KoxXxo, overila som to, mám ich tam, ale sa mi zdá, že ten účet si platím, alebo platila som ho dakedy. To bude teraz akože nejaká iná platba?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

kuk aj do tejto témy: http://www.porada.sk/t121239-bezcenn...ch-zbavit.html
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Ďakujem za info, už som zhruba nakukla na tie stránky, keďže nie som ekonóm, tak veľmi tomu nerozumiem. Nakukla som aj do papierov a zistila som, že ani Pán Boh nevie, kde mám akcie. Bezcenné nie sú, v auguste mi chodia dividendy, posledne niečo okolo 12 e :-). Bude sranda, keď poplatok bude 10e :-D
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Súhlasím s Martuli, a hoci som ekonóm, tej stránke (http://www.bsse.sk/ čiže Burza cenných papierov) nerozumiem.
Manžel má z I. vlny akcie v Matičnom fonde (MF), či tieto CP majú hodnotu, ani myšky netušia. Ponúkol Matici slovenskej (MS) tieto akcie na predaj a odpísali mu veľmi duchaplne: Zistite si, či ste podľa stanov oprávnený predať tieto akcie. A kto to má vedieť, ak nie práve MS ktorá je zakladateľom MF.

Kto sa vyznáte v tejto oblasti, poraďte, kde hľadať hodnotu CP.
Srdečná vďaka.


Dopĺňam:
Takže som sa trochu pohrabala a zistila som, že tieto akcie majú hodnotu cca 3€, tak je jasné, čo robiť ...
Alebo máte iný názor?
V tomto sa totiž vôbec ale vôbec nevyznám: http://www.bsse.sk/Obchodovanie/_CPD...=1875&IcEm=667
Čo to znamená, ak je CP "vyradený"? ten konkrétny, s ktorým sa posledne obchodovalo alebo všetky?
Naposledy upravil Rozalka : 13.11.10 at 21:30
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tiež sa vôbec nevyznám v tejto oblasti. Z Porady mám tento link, kde som si overila, že moje "cenné papiere " sú absolútne bezcenné: http://www.bcpb.sk/Obchodovanie/_CennePapiere.aspx
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať