Zavrieť

Porady

kuponova privatizacia

može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj ja som to zistila na tej stránke, tie naše majú hodnotu cca 3€.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Zdravím, vyzerá to tak, ak som sa správne dopátrala, že moje sú v Majtkovom Holdingu. Môže sa mi niekto nato pozrieť, neviem, či som to správne pochopila, ale je to 30e za akciu? Ďakujem.
http://www.bcpb.sk/Obchodovanie/_CPV...1937&IcEm=1095
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

nivarto Pozri príspevok
Zdravím. Nechcem zakladať novú tému, tak položím otázku sem. Na aký úrad alebo depozitár sa má človek dostaviť ohľadom kupónovej privatizácie? Som z okolia Žiliny. Vďaka za odpoveď.
Kupónová privatizácia sa už skončila, takže ohľadne KP sa nikam dostavovať nemusíš. Teraz môžeš byť len majiteľom akcií, ktoré máš na majetkovom účte. Musíš napísať, čo konkrétne chceš urobiť. Chceš predať akcie? Chceš zistiť, či máš akcie na účte? Chceš zrušiť účet?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Chobot Pozri príspevok
Kupónová privatizácia sa už skončila, takže ohľadne KP sa nikam dostavovať nemusíš. Teraz môžeš byť len majiteľom akcií, ktoré máš na majetkovom účte. Musíš napísať, čo konkrétne chceš urobiť. Chceš predať akcie? Chceš zistiť, či máš akcie na účte? Chceš zrušiť účet?
Práve cez víkend som o tom diskutoval s mojimi rodičmi. Otec má taktiež nejaké "poriadne výnosné" CP ešte z druhej vlny KP. Ževraj sa teraz hovorí o spoplatnení účtu. Pýtal sa ma, ako sa toho zbaviť. Nevieš náhodou Chobot ako? Cez fond národného majetku?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Martin, tiež som sa o tom včera s bavila s maminou a pozreli sme na www.cdcp.sk - centrálny depozitár cen.papierov, no nebralo mi tam rodné číslo... neviem, či tam netreba nejakú registráciu, tiež by som bola vďačná za akékoľvek info...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Martin, tiež som sa o tom včera s bavila s maminou a pozreli sme na www.cdcp.sk - centrálny depozitár cen.papierov, no nebralo mi tam rodné číslo... neviem, či tam netreba nejakú registráciu, tiež by som bola vďačná za akékoľvek info...
Taktiež sme skúšali overiť existenciu CP a nám to fungovalo.
https://www.cdcp.sk/prevodFNM/
Na tomto linku vypíšeš RČ bez lomítka a potom ten text z obrázku. Potom ti to vypíše, či FO má založený účet a vlastní CP alebo nie.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Martin Mocko Pozri príspevok
Taktiež sme skúšali overiť existenciu CP a nám to fungovalo.
https://www.cdcp.sk/prevodFNM/
Na tomto linku vypíšeš RČ bez lomítka a potom ten text z obrázku. Potom ti to vypíše, či FO má založený účet a vlastní CP alebo nie.
... potvrdil si "Odošli"?
a odpoveď si mal hneď napísanú pod tým? Lebo ja nie...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Martin Mocko Pozri príspevok
Práve cez víkend som o tom diskutoval s mojimi rodičmi. Otec má taktiež nejaké "poriadne výnosné" CP ešte z druhej vlny KP. Ževraj sa teraz hovorí o spoplatnení účtu. Pýtal sa ma, ako sa toho zbaviť. Nevieš náhodou Chobot ako? Cez fond národného majetku?
Čo sú to "poriadne výnosné"? Niektoré CP sú ešte obchodovateľné, mnohé sú však už bezcenné.

V tejto téme sú odkazy, kde sa dajú zistiť informácie o cennom papieri, či bol obchodovaný, či nebol vyradený. Taktiež môžeš pozrieť v obchodnom registri, či náhodou tá firma nie je v konkurze (ak je, tak jej cenné papiere sú bezcenné).

http://www.porada.sk/1554550-post5.html

Od budúceho roka sa mení poplatková politika CDCP - písal som o tom v tomto príspevku:

http://www.porada.sk/1556615-post17.html

takže ak máte bezcenné papiere, je lepšie nechať ich previesť na FNM, tu sú postupy, ako to urobiť:

http://www.cdcp.sk/prevodFNM/bezodplatnyprevodCP.php

http://www.natfund.gov.sk/doc/menu83.html
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Lenka1979 Pozri príspevok
... potvrdil si "Odošli"?
a odpoveď si mal hneď napísanú pod tým? Lebo ja nie...
A čo ti tam píše. Buď napíše, že nemáte vedený účet, alebo máte vedený účet. Čo ti tam stránka uvádza. Aké rodné číslo dávaš? 10 miestne alebo 9 miestne (starší ľudia majú za lomítkom len 3 číslice)?

Nejakú informáciu ti stránka musí zobraziť. Ak zadáš zlé rodné číslo, tak by ti malo dať hlášku "Ľutujeme, pri spracovaní požiadavky vznikla chyba. ".

A ako vieš, že ti nebralo rodné číslo? Skús mi ho poslať na súkr. správu a vyskúšam ho.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
... potvrdil si "Odošli"?
a odpoveď si mal hneď napísanú pod tým? Lebo ja nie...
Takto nejako to vyzerá...
CP.jpg  
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Chobot Pozri príspevok
A čo ti tam píše. Buď napíše, že nemáte vedený účet, alebo máte vedený účet. Čo ti tam stránka uvádza. Aké rodné číslo dávaš? 10 miestne alebo 9 miestne (starší ľudia majú za lomítkom len 3 číslice)?

Nejakú informáciu ti stránka musí zobraziť. Ak zadáš zlé rodné číslo, tak by ti malo dať hlášku "Ľutujeme, pri spracovaní požiadavky vznikla chyba. ".

A ako vieš, že ti nebralo rodné číslo? Skús mi ho poslať na súkr. správu a vyskúšam ho.
Tibor, zadávala som 9-miestne číslo , za lomítkom len tri číslice,samozrejme písala som ho bez toho lomítka... vyskúšam ho ešte raz, ak nepôjde, pošlem Ti ho do SS. vďaka.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Martin Mocko Pozri príspevok
Takto nejako to vyzerá...

No dobre Martin, vieš,že máš vedený účet , máš CP... a teraz napr. ako zistíš, či sú obchodovateľné alebo nie? A čo s nimi ďalej...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
No dobre Martin, vieš,že máš vedený účet , máš CP... a teraz napr. ako zistíš, či sú obchodovateľné alebo nie? A čo s nimi ďalej...
Tak toto je aj moja otázka. Pochybujem, že otec má ohľadom toho nejaké dokumenty. Zatiaľ sme zistili iba to, že účet a CP existujú. Pravdepodobne budeme musieť navštíviť obchodníka s CP - a ten povie, o čo ide a ako ďalej.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Martin Mocko Pozri príspevok
Tak toto je aj moja otázka. Pochybujem, že otec má ohľadom toho nejaké dokumenty. Zatiaľ sme zistili iba to, že účet a CP existujú. Pravdepodobne budeme musieť navštíviť obchodníka s CP - a ten povie, o čo ide a ako ďalej.
Musíš napísať do CDCP žiadosť o výpis z účtu CP:

http://www.cdcp.sk/dokumenty/ziadost/F11.xls

, stojí to 3,30 eurá. Z neho zistíš, aké akcie vlastníš a z názvu potom musíš pátrať, či majú nejakú hodnotu, či sa ešte s nimi obchoduje a pod. Ak zistíš, že sú bezcenné, treba ich previesť na FNM.
3 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Chobot Pozri príspevok
Musíš napísať do CDCP žiadosť o výpis z účtu CP:

http://www.cdcp.sk/dokumenty/ziadost/F11.xls

, stojí to 3,30 eurá. Z neho zistíš, aké akcie vlastníš a z názvu potom musíš pátrať, či majú nejakú hodnotu, či sa ešte s nimi obchoduje a pod. Ak zistíš, že sú bezcenné, treba ich previesť na FNM.

Tibor, veľmi si mi pomohol. vďaka.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Na bezplatnom informačnom čísle mi povedali, že výpis mi vydajú aj na poštách, ktoré prevádzajú CP bez poplatku. Ale nemám vyskúšané.
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Tak šup-šup na POŠTY, lebo sú tam rady jak keď dávali mikrovlnky za kupónové knižky. A myslím že to treba stihnúť do 18.12.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... aj po novom roku sa dá. Od 7.01.2011 myslím, sa môžu znova previezť neobchodovateľné CP, alebo CP s minimálnou hodnotou do FNM. Tak žiadny spěch...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Jedno mi však vŕta v hlave. Načo budú FNM naše bezcenné akcie?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Tamila Pozri príspevok
Na bezplatnom informačnom čísle mi povedali, že výpis mi vydajú aj na poštách, ktoré prevádzajú CP bez poplatku. Ale nemám vyskúšané.
Samozrejme, že ak im to máte zadarmo dať, tak Vám musia ukázať čo im dávate, len vtedy asi nebude čas zisťovať, či to, čo máte má ešte nejakú hodnotu. Ten výpis je súčasť hrby papierov, čo Vám zostanú na pamiatku.
Dása to darovať j po Novom roku, ale to ešte neznamená, že Vám nebudú účtovať za vedenie účtu, ktorý vtedy ešte budete mať.
KAZU, oni tie akcie sú bezcenné len pre tých, čo ich majú teraz a málo. Až ich budú mať veľa odrazu sa to zmení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať