Zavrieť

Porady

Neoprávnené obsadenie pivnice

Po nasťahovaní sa do novokúpeného bytu som zistil, že pivnica, ktorú predávajúci označili ako prislúchajúcu k tomuto bytu je zamknutá, obsadená iným obyvateľom domu. Po niekoľkých písomných výzvach o jej vypratanie a odovzdanie sa prihlásil sused. Bol rozčúlený akým právom ho vyhadzujem z „jeho“ pivnice. Vraj bola prázdna a nezamknutá tak si ju vzal a v tomto dome to takto chodí, každý si obsadí kobku, ktorú chce a mám si pohľadať tiež niečo voľné.
Správca domu mi poslal kópiu projektovej dokumentácie, z ktorej je možné predmetnú pivnicu jednoznačne identifikovať ako prislúchajúcu k môjmu bytu.
Prosím Vás o radu akým spôsobom a kde sa domáhať svojich práv a získať späť pivnicu.
Ďakujem
Usporiadat
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

My sme mali asi šťastie, lebo pri prevzatí dokladov od bývalého správcu sme dostali aj projektovú dokumentáciu. Síce veľmi len málo výkresov obsahovola, ale pivnice boli označené podľa m2. Už sme len dopísali mená vlastníkov a samozrejme sme pripočítali do FO ako príslušenstvo k bytu.
Keby sme nemali výkres určite by sme dali vypracovať. Patrí to k bytu.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Chobot Pozri príspevok
My platíme do fondu aj za plochu pivnice. Veď aj to je príslušenstvo bytu.

Aj my v tom máme započítané pivnice.
0 0
alde78 alde78

alde78 je offline (nepripojený) alde78

Správca vyzval obyvateľa domu, ktorý obsadil moju pivnicu k jej vyprataniu a odovzdaniu v opačnom prípade otvoria a vypracú pivnicu vlastnými pracovníkmi a budú od neho požadovať úhradu vzniknutých nákladov. Termín je do konca tohto týždňa.
0 0
riso4 riso4

riso4 je offline (nepripojený) riso4

Ja mam trocha inú otázku : susedia si "nejakým" spôsobom prerozdelili spoločné priestory a bývalú majitelku bytu "obišli". Samozrejme v LV nie je uvedená žiadna zmena. Po kúpe bytu som zistil, ze spokojní susedia si užívajú velké pivnične priestory a mne prischol kút v jednej spoločnej pivnice.
Najväčší mudrlant mi s ladovym kludom odpovedal, ze on tie priestory užival v dobrom umýsle a že po rokoch sa ten priestor stal jeho.

Podla mna sa tento zákon dá použiť len na pôdu, či nehnuteľnosť, ktorá nemá vlastníka, resp. nejaví o tento majetok záujem a dotyčný požiada o prevedenie majetku na neho.
Naše SVB dalo dotknutým termín na splnenie - vypratanie pivníc, ale pochopitelne sa nič nedeje.
Teraz neviem, či to mám dať k súdnemu riešeniu, alebo občianskemu konaniu. Poradí mi niekto?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

riso4 Pozri príspevok
Ja mam trocha inú otázku : susedia si "nejakým" spôsobom prerozdelili spoločné priestory a bývalú majitelku bytu "obišli". Samozrejme v LV nie je uvedená žiadna zmena. Po kúpe bytu som zistil, ze spokojní susedia si užívajú velké pivnične priestory a mne prischol kút v jednej spoločnej pivnice.
Najväčší mudrlant mi s ladovym kludom odpovedal, ze on tie priestory užival v dobrom umýsle a že po rokoch sa ten priestor stal jeho.
Tak toto je dobrá somarina. To odkiaľ vydedukoval? Veď ten priestor, čo užíva má určite iného majiteľa (majiteľa bytu a pivničnej kobky), tak ei to nemôže len takto jednoducho privlastniť. Trochu je mimo reality.

riso4 Pozri príspevok
Podla mna sa tento zákon dá použiť len na pôdu, či nehnuteľnosť, ktorá nemá vlastníka, resp. nejaví o tento majetok záujem a dotyčný požiada o prevedenie majetku na neho.
Naše SVB dalo dotknutým termín na splnenie - vypratanie pivníc, ale pochopitelne sa nič nedeje.
Teraz neviem, či to mám dať k súdnemu riešeniu, alebo občianskemu konaniu. Poradí mi niekto?
Skús nájsť pôvodné pôdorysy bytovky (možno u správcu), prípadne kúpnu zmluvu pôvodného majiteľa (možno cez kataster). V nich by malo byť uvedené, kde aká pivničná kobka je a ktorá ku ktorému bytu patrí. My to tak máme, je presne dané, komu ktorá pivnica patrí. Treba po tom ísť a nenechať sa odbiť takými amatérskymi a sebavedomými vyhláseniami.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať