Zavrieť

Porady

90 dnova dieta

Caute poradaci,marne zhanam 90 dnovu dietu, neviete kde by som ju zohnala?Dakujem,chcem byt stihla ako lan.
Usporiadat
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte, som ohľadom diét nováčik. Nie je tu niekto, kto by ju začal držať so mnou?
Niekto, kto by mi radil a trošku ma v tejto diéte smeroval a radil...
Mám stiahnuté knižky, takže najprv si ich celé preštudujem a potom hor sa...vianočné kilečká dolu!!!!!
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
dindi22 Pozri príspevok
Ahojte, som ohľadom diét nováčik. Nie je tu niekto, kto by ju začal držať so mnou?
Niekto, kto by mi radil a trošku ma v tejto diéte smeroval a radil...
Mám stiahnuté knižky, takže najprv si ich celé preštudujem a potom hor sa...vianočné kilečká dolu!!!!!
Ahoj, držím palce, aby sa Ti podarilo dosiahnuť vytúženú hmotnosť. Ak budeš potrebovať poradiť, je tu veľa ochotných poraďákov, ktorí ti radi poradia.
2 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

zdenka131 Pozri príspevok
Ahoj, držím palce, aby sa Ti podarilo dosiahnuť vytúženú hmotnosť. Ak budeš potrebovať poradiť, je tu veľa ochotných poraďákov, ktorí ti radi poradia.
dakujem, ale s pevnou vôľou mi asi nik neporadí, že?:-))))))
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

dindi22 Pozri príspevok
dakujem, ale s pevnou vôľou mi asi nik neporadí, že?:-))))))
To nie, najlepšie by bol niekto s Tvojho priameho okolia, aby ste na sebe videli výsledky a ťahali sa. Takto som držala s dcérou delenú stravu - v tom čase som mala 173 cm a 58 kg, chcela som jej dokázať, že to ide - a aj to šlo. Dcéra schudla 30 kg a ja som pod 52 Kg nezišla.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Pevná vôľa je pri každej diéte ozaj dôležitá. Treba si stanoviť reálny cieľ a vydržať. Deganova,krásne ste schudli pra 90 dňovej. Nevrátila sa vám po jej skončeí váha späť, koľko kg mala dcéra, keď tak veľa schudla?
2 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ja potrebujem schudnúť cca 8 kg, ktoré som nabrala, ked som bola pol roka v Nemecku-zmena stravy(slaná strava a výdatná), častá strava(oni tam jedia asi 8x denne), zmena prostredia...
Už som sa na diétu chystala xkrát, ale poznáta to-"od pondelka"..
A bojím sa jedine toho, že to nezvládnem, keď musím ešte zvlášť variť pre muža!!!
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
dindi22 Pozri príspevok
Ja potrebujem schudnúť cca 8 kg, ktoré som nabrala, ked som bola pol roka v Nemecku-zmena stravy(slaná strava a výdatná), častá strava(oni tam jedia asi 8x denne), zmena prostredia...
Už som sa na diétu chystala xkrát, ale poznáta to-"od pondelka"..
A bojím sa jedine toho, že to nezvládnem, keď musím ešte zvlášť variť pre muža!!!
Ahoj, neboj sa, určite to zvládneš. 8 kg nie je až tak strašne veľa, že by sa to nedalo. Keď niekto dokáže schudnúť 30 kg, Ty určite dokážeš 8. Nečakaj na žiadny pondelok, najlepšie je začať hneď a vydržať.
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
dindi22 Pozri príspevok
Ja potrebujem schudnúť cca 8 kg, ktoré som nabrala, ked som bola pol roka v Nemecku-zmena stravy(slaná strava a výdatná), častá strava(oni tam jedia asi 8x denne), zmena prostredia...
Už som sa na diétu chystala xkrát, ale poznáta to-"od pondelka"..
A bojím sa jedine toho, že to nezvládnem, keď musím ešte zvlášť variť pre muža!!!
V prvom rade sa musíš niečím naštartovať..mňa kedysi naštartovalo to, že diétu držala kamarátka, ktorá má jedáleň a musela v nej sama variť, lebo jej uprostred leta odišla kuchárka. Dovtedy som si ako ty hovorila..od pondelka. Ale keď mi kamarátka povedala, ako jej to ide postupne dolu a ako to zvláda popri tom varení, tak som si povedala..a čo som ja? Slaboch vari? A hneď ten deň som už s diétou začala. Po týždni sa pridal aj manžel, takže to bolo pre nás oboch ľahšie. Lenže on po dvoch mesiacoch už bol taký vychudnutý, že sa všetci pýtali, či nie je chorý. Posledný mesiac som už ťahala sama..navyše som išla do BA postarať sa o syna, ktorý bol po operácii . Takže som tiež varila dvojmo...synovi a sebe. Ale tým, že ten výsledok sa dostavil a mne kilá ubudli, tak som to všetko zvládala. Najťažšie je začať, potom ak chudneš, tak už ťa tá diéta drží a pevná vôľa sa postupne buduje.
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dcéra v tom čase mala 15 rokov a pri výške 183 cm mala vtedy úctyhodných 98 kg, keďže k tomu sa pridal vysoký tlak bolo to treba riešiť. Lekárka ju chcela pospať do ozdravovne, ale ona chcela ísť len so mnou. Tak sme sa dali bojovať doma. Odvtedy je to 13 rokov, ja som pribrala 6 kg a dcéra 8 kg, takže si myslím vzhľadom k veku a dobe od diéty, je to celkom slušné.
1 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný deň. Motiváciu mala dcéra k chudnutiu ozaj veľkú. Potrebovala schudnúť najmä zo zdravotného hľadiska. Mala šťastie, že ju mal kto v chudnutí podporovať. Váhu si krásne 13 rokov držíte v rámci normy , blahoželám vám obom.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

presla som si celu tuto stranku ale stale neviem princip tejto diety.najde sa niekto z vas,prosim,kto by ju sem prilepil nejako inak,lebo mne Word neotvara,takze prilohy nemam sancu precitat.dakujem.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
osky Pozri príspevok
presla som si celu tuto stranku ale stale neviem princip tejto diety.najde sa niekto z vas,prosim,kto by ju sem prilepil nejako inak,lebo mne Word neotvara,takze prilohy nemam sancu precitat.dakujem.

Breda Hrobat & Mojca Poljašek: 90 - dňová Rozlišovacia diéta

Začína sa vždy bielkovinovým dňom, druhý deň je škrobový, nasleduje sacharidový deň a potom vitamínový deň. Jesť treba tri krát denne .
Piť smiete čistú vodu, nesýtené minerálky, nesladené čaje, čiernu kávu a ovocné či zeleninové šťavy a džúsy, tieto sa však považujú za jedno hlavné jedlo.
Štyri základné dni
Raňajky sú každý deň ovocné.
Aj večere sú presne vymedzené. Platí, že na večeru treba konzumovať to, čo ste mali na obed, avšak len v polovičnú porciu. Na večeru vynechajte celozrnný chlieb i vývar, nejedzte nikdy po ôsmej hodine.
Bielkovinový deň
Je to deň, kedy môžete konzumovať chudé mäso, ryby, mliečne výrobky. Jedzte ich so zeleninovými šalátmi. Namiesto mäsa môžete zjesť dve vajcia, syr, alebo tvaroh a to v rovnakom množstve ako mäso, s mäsom ich však nekombinujte. K tomu ešte krajec celozrnného chleba a 3dl čistej polievky, môže byt aj z kocky, ale bez závarky. Vývar vypite hneď po jedle. Nekombinujte rôzne druhy bielkovín ( mäso s mliečnymi výrobkami, mäso s vajcami, vajcia s mliečnymi výrobkami)
Škrobový deň
V tento deň môžete jesť strukoviny, ryžu a zemiaky. Môžete ich uvariť, alebo udusiť a pridať šalát zo zeleniny, alebo varenú zeleninu. Keď je na rade škrobový deň, majte vždy poruke zeleninový vyvar .
Sacharidový deň
V tento deň smiete jesť cestoviny so zeleninou, bylinkami alebo pizzu s paradajkovou omáčkou. Tiež môžete konzumovať slané pečivo z nekysnutého cesta. Na večeru treba zjesť jeden kus torty, zákusok alebo tri kopčeky zmrzliny a jednu tabuľku čokolády (nie jednu celú čokoládu!)..

Vitamínový deň
V tento deň jete len ovocie, kombinovať ho môžete ľubovoľne, k nemu pridajte aj nesolené orechy a semená. Ovocie si môžete pripraviť aj vo forme polievky, kompótu alebo ho upiecť.
Vodný deň
Jedenkrát mesačne musíte mat vodný deň, a to každý 29ty deň. Vodný deň musí nasledovať za vitamínovým dňom, za nim nasleduje bielkovinový deň. Počas vodného dňa pijete iba vodu
Naposledy upravil zdenka131 : 27.07.10 at 05:03 Dôvod: Uvedenie zdroja
8 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Táto diéta je ale riadna blbosť - takéto stravovanie je úplne neprirodzené.!!!
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No však, ale základ je prirodzenosť svojho bežného stravovania pri redukovaní váhy zmeniť...
Mne sa nezdá až tak neprirodzená táto diéta, pretože telo dostáva všetky potrebné živiny, či?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dakujem veeeelmi pekne za pekne rozpisane zasady tejto diety-ja som si to medzi tym uz vygooglila,
ale nevadi.je mile ze sa nasiel niekto ochotny.
este som nezacala,musim sa na to trochu pripravit a hlavne s manzelom podojedat dobroty,ktore sa mi k tomu nehodia.


to ze je to blbost,je vec nazoru a ze je to neprirodzene-tak tuto vetu povazujem za blbost ja.

to my vsetci,ktori tliapame jedno cez druhe,kym nas nezacne palit zaha,boliet zaludok a nezacnu sa na nas lepit kila.....,to my sme neprirodzeni!!!!!!
hoci sme si uz na take kombinacie zvykli,nie je to v poriadku.

uz asi pred 15 rokmi som si kupila knihu psychotronicka poradna a tam sa pise,ze clovek by mal sice prijimat bohatu a pestru stravu,ale nie v jednom jedle.ked jeme zemiaky,nemame ich kombinovat s mäsom,ci vajickom.
najhorsia kombinacia je syr,sunka a vajcia!!!!k tomu chlieb a je to na kolaps....
mlieko sa nedoporucuje skoro vobec a ak,tak iba pohar cez den na lacno alebo po dlhej prestavke po jedle,pretoze uz samotne je tazko stravitelne,zahlienuje a nafukuje/vynimku tvoria deti do 3 rokov,ktore mlieko potrebuju,ich organizmus je nan este prisposobeny/ a v kombinacii s hocicim robi totalnu sarapatu v metabolizme.
prekvapilo ma ze sa tam pise aj o tom,ze sa nema jest mäso so syrom,ani vajcom-nema sa to kombinovat.jednotlive jedlo v konkretnej prcii ma byt jednoduche,lahko stravitelne.
napr.aj orechy len nalacno.....a vela inych veci,ktore pripominaju aj principy tejto 90-dnovej diety a ked si pozriete delenu stravu,je to skoro na rovnakom principe.
o ovocnych ranajkach a podobnom stravovani ako v 90-dovej diete sa pise aj v knihe fit pro zivot-vyborna knizka od americkych manzelov,mama si ju kupila,ked sa otvorili hranice a prisli k nam nove infosky o zdravej vyzive.

moje skusenosti:
podla tejto knizky/fit pro zivot/ som sa stravovala dost dlho a nemala som vobec problem s ovocnymi ranajkami,prave naopak.pise sa tam totiz,ze od 4.00 do 12.00 prechadza telo ocistnou fazou.ked si dame ranajky,zastavime ju a tym sa z tela nedostanu von splodiny a jedy-ulozia sa vo forme tukovych vankusov.mne take ranajky vyhovovali a aj ostatne principy.citila som sa svieza a lahka-hoci som nebola stihla ako prutik,ale nebola som ani tlsta.okrem toho treba jest ovocie len nalacno-doobeda alebo cely den len ovocie a zeleninu aöe nekombinovat.,lebo ked si ovocie dame po dakom jedle,vobec telo nevyuzije tie vitaminy ,to ovocie sa nevstrebe,len v creve zahniva.zelenina je neutralna a ta sa moze s hocicim a v hocakom mnozstve kombinovat,vyrovnava hladinu ph v tele .
potom som sa dala nahovorit na to,ze ranajky su zaklad a pribrala som hrozne,mozno aj 15 kg,ktore sa teraz budem snazit kamsi vysmarit!!!!

a stravovala som sa asi 2 roky podla vegetarianskej kucharky,ako studentka ,kedze moja mama mala problemy so zlcnikom a pomohlo jej to velmi.
mäso som vylucila s vynimkou ryb,zajaciny a obcas kuraciny.syry a vajcia som jedla s mierou.aj to bolo super.ziadne traviace problemy,unava a pekna postava.ani neviem,preco sme pri tom nezostali...

takze ja som za tuto dietu,vyzera dobre,nie je stresujuca a ako citam,tak aj zabera.
Naposledy upravil osky : 22.07.10 at 15:11
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne sa toto stravovanie tiež páči, vôbec nie je neprirodzené čo je prirodzené hádzať do seba "štero na patero"? zámerne to nazývam stravovanie pretože osobne neznášam slovo dieta a stále som nejakú držala aj teraz formou ktorou sa stravujem / podľa glykem. indexu/tak tiež to nenazývam diéta, ale stravovanie ja ked som pred dvomi rokmi vo februári začala tiež to bolo klasicky "od pondelka", ale zrovna to bol pondelok a celý týždeň, ktorý som strávila na chate a vedela som že tam budem "kvasiť" tak som si povedala, že žačnem, pretože keď by som nezačala ešte viac by som tam nabrala tak neviem či je dobrý nápad podojedať všetky dobroty držím palce a želám veľa zhodených a nikdy nevrátených kíl
3 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Neprirodzeným som myslela to, že blbosťou je jesť v jeden deň potraviny s podobným zložením (bielkovinový, sacharidový, atď. deň) Podľa mna je prirodzenejšie jesť v jeden deň pestrú stravu - napr. sladké raňajky, obed s mäsom, večera mliečne výrobky, ....Telo má takto každý deň dostatok každej živiny = vyvážená strava. A ešte citát - "chudnutie začína v hlave - sú v nej ústa"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja sa síce nestravujem v štýle 90 dňovej, ale v mojom stravovaním chýbajú zemiaky, ryža, biele pečivo, kukurica, strukoviny, banány, hrozno a iné ktoré majú vysoký cukor, možno je to neprirodzené, ja to neriešim a moje telo nehovorí, že je to neprirodzené, moje krvné a močové testy ukazujú, len priaznivé výsledky a to aj výsledky štítnej žľazy, aj % podkožného tuku je v norme takže
je na každej z nás akú formu stravovania si vyberieme, koľko tekutín cez deň vypijeme a koľko krát si pôjdeme "hopsnúť" do fitka a aj tak chudnutie začína v hlave aj keď ako píšeš, že ústa sú v hlave pretože aj keď zjem niečo čo sa vymyká mojim stravovacím mantinelom tak to v hlave neriešim tak ako kedysi, proste si to užijem, že som si super pochutila aj je to zrovna pizza
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

dindi22 Pozri príspevok
dakujem, ale s pevnou vôľou mi asi nik neporadí, že?:-))))))
Didi, máš pravdu, pevnú vôľu musíš mať iba Ty
Nepotrebuješ nikoho, kto Ťa bude ťahať, ani podporovať. Ak sa rozhoduje niekto " dietovať", teda presnejšie má záujem niečo na sebe , u seba zmeniť, mal by si stanoviť motív, prečo to chce zmeniť. Či už je to hmotnosť, alebo formovanie postavy, alebo zdravotné hľadisko.
Výraz dieta sa používa pre označenie špecifického stravovania, teda je dieta diabetická, šetriaca, žlčníková, výkrmná a pod...U nás sa zaužíval tento výraz pre odtučňovanie všeobecne.
Sama zdôvodňuješ pribratie na váhe a uvedomuješ si, čo to spôsobilo.
Tu máš poradcu, ktorý Ti radí istý spôsob stravovania, v ktorom sú zakomponované dni s vyhranenými potravinami. Ak si pozorne prečítaš radu nájdeš tam presne to, čo uvádzaš ako dôvod pribratia na váhe-polievka z kocky! samá soľ, glutaman, namiesto mäsa vajce-to nie je bielkovina? Skús sa triezvo pozrieť na radu typu, daj si tortu, zmrzlinu atď.
Je skutočne na Tebe, pre akú zmenu sa rozhodneš.
Dovolím si pripomenúť, že náš organizmus potrebuje každý deń primeraný prísun rôznych živín a x-dňová absencia niektorých spôsobí skôr deštrukciu, ako prospech.
Stravovanie jednotlivca by sa malo riadiť zásadami: pôvodu, genetiky, krvnej skupiny a typu jednotlivca, pri tom by sa nemalo zabúdať na pravidelný prísun predovšetkým minerálov, ktoré sú dôležité pre využitie prijímaných vitamínov. Súhlasím, že kombinácia niektorých potravín spôsobuje problémy pri trávení, metabolizme, ale medzi hlavnými jedlami je dostatok času, aby sme počas dňa, ak máme záujem o zdravé stravovanie, mohli prijať rôznorodú stravu, bez toho, aby sme mali tráviace ťažkosti.
Najväčším nepriateľom sú práve zložité cukry,umelé sladidlá- zákusky, zmrzlina, cukrovinky a syntetické tuky obsiahnuté v polotovaroch.
Ak Ti záleží aj na zdraví a nielen na rýchlom úbytku váhy buď trpezlivá a začni očistou tráviaceho traktu a potom zaraď zdravé stravovanie s menšími porciami jedla. V dopoludňajších hodinách je vhodné prijímať jednoduché cukry-ovocie, zelenina, teda raňajky môžu byť sladké.Sú určité zásady, ale tu nie je priestor na ich kompletné vypísanie.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ubka Pozri príspevok
Didi, máš pravdu, pevnú vôľu musíš mať iba Ty
Nepotrebuješ nikoho, kto Ťa bude ťahať, ani podporovať. Ak sa rozhoduje niekto " dietovať", teda presnejšie má záujem niečo na sebe , u seba zmeniť, mal by si stanoviť motív, prečo to chce zmeniť. Či už je to hmotnosť, alebo formovanie postavy, alebo zdravotné hľadisko.
Výraz dieta sa používa pre označenie špecifického stravovania, teda je dieta diabetická, šetriaca, žlčníková, výkrmná a pod...U nás sa zaužíval tento výraz pre odtučňovanie všeobecne.
Sama zdôvodňuješ pribratie na váhe a uvedomuješ si, čo to spôsobilo.
Tu máš poradcu, ktorý Ti radí istý spôsob stravovania, v ktorom sú zakomponované dni s vyhranenými potravinami. Ak si pozorne prečítaš radu nájdeš tam presne to, čo uvádzaš ako dôvod pribratia na váhe-polievka z kocky! samá soľ, glutaman, namiesto mäsa vajce-to nie je bielkovina? Skús sa triezvo pozrieť na radu typu, daj si tortu, zmrzlinu atď.
Je skutočne na Tebe, pre akú zmenu sa rozhodneš.
Dovolím si pripomenúť, že náš organizmus potrebuje každý deń primeraný prísun rôznych živín a x-dňová absencia niektorých spôsobí skôr deštrukciu, ako prospech.
Stravovanie jednotlivca by sa malo riadiť zásadami: pôvodu, genetiky, krvnej skupiny a typu jednotlivca, pri tom by sa nemalo zabúdať na pravidelný prísun predovšetkým minerálov, ktoré sú dôležité pre využitie prijímaných vitamínov. Súhlasím, že kombinácia niektorých potravín spôsobuje problémy pri trávení, metabolizme, ale medzi hlavnými jedlami je dostatok času, aby sme počas dňa, ak máme záujem o zdravé stravovanie, mohli prijať rôznorodú stravu, bez toho, aby sme mali tráviace ťažkosti.
Najväčším nepriateľom sú práve zložité cukry,umelé sladidlá- zákusky, zmrzlina, cukrovinky a syntetické tuky obsiahnuté v polotovaroch.
Ak Ti záleží aj na zdraví a nielen na rýchlom úbytku váhy buď trpezlivá a začni očistou tráviaceho traktu a potom zaraď zdravé stravovanie s menšími porciami jedla. V dopoludňajších hodinách je vhodné prijímať jednoduché cukry-ovocie, zelenina, teda raňajky môžu byť sladké.Sú určité zásady, ale tu nie je priestor na ich kompletné vypísanie.
mňa pred rokmi naštartovalo - vytočilo to, že cestou do práce v trolejbuse som z hrôzou zistila, že sa mi trase podbradok, no bŕŕŕŕ a v tedy som si povedala, že tak toto teda nieééééé
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať