Zavrieť

Porady

Zuctovanie dane z prijmu - uplatnenie na manzelku

Ahojte,
ak si zamestnanec poziada o zuctovanie DzP a chce si uplatnit znizenie zakladu dane na manzelku (ktora bola na rodicovskej dovolenke) je potrebne aby dolozil aj nejaky doklad ze poberala prijmy (resp. davky) zo socialnej poistovne alebo je to na samotnom zamestnancovi ci spravne prizna ciastky a nemusi dokladat v tom pripade nic?
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mkatka Pozri príspevok
Naozaj nie je potrebné žiadne potvrdenie? Už som sa na porade pýtala, odpoveď bola, že je potrebné čestné vyhlásenie + sobášny list.
Novela zákona konkrétne § 37 ods. 1 písm.a) platná od 1.1.07 sa vzťahuje k RZD na rok 2006 alebo až na rok 2007. Privítala by som viac názorov.
Ďakujem.
Vzhľadom k tomu že tento rok sa používali staré tlačivá žiadosti o vykonanie RZD tak ministerstvo financií odporučilo už pre tento rok priložiť čestné prehlásenie o príjme manželky.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

na DU TN - netreba. Ja som si dala podpísať Čestné prehlásenie klienta , kt. si upatňoval nezd. položku na manželku... pre vlastnú potrebu.
Aby niekedy náhodou neodtajil, že manželka nemala vlastný príjem.....a veď ja som vtedy hovoril......
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

Katkaj, ďakujem Ti za odpoveď. Kde nájdem o odporúčanie MF?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mkatka Pozri príspevok
Katkaj, ďakujem Ti za odpoveď. Kde nájdem o odporúčanie MF?
Skús buď na stránke MF alebo www.drsr.sk ale aj tu na Porade som to niekde videla.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Znenie príslušného paragrafu do 31.12.2006

§ 37
Spôsob preukazovania nároku na zníženie základu dane a
....
a/ predložením dokladu o oprávnenosti nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 1 písm. b) a § 11 ods. 5 vystaveným oprávneným subjektom poskytujúcim služby podľa § 2 písm. u) a v) a vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),

Znenie príslušného paragrfau od 1.1.2007:

a/ predložením dokladu preukazujúceho oprávnenosť nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 a 4 vystaveného oprávneným subjektom a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Ak bola manželka nezamestnaná časť roka a má potvrdenie o vyplatenej dávke v nezamestnanosti, manžel ho dáva do príjmu manželky? A ak manželka pracovala 1 mesiac a má potvrdenie o príjme a požiada zamestnávateľa o RZD, môže??? Lebo netuším do čoho priradiť tú dávku v nezamestnanosti.Predpokladám, že si bude robiť DP sama,je tak??
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Áno, vypl.dávka v nezamestnanosti sa zaratáva do príjmu manželky pre manžela, manželka môže požiadať zamestnávateľa o RZ, ale už je neskoro-mala to urobiť do 15.2. Teraz si už môže len podať Daňové priznanie, doloží si potvrdenie o zd.príjme, uplatní si nedz.položku 90.816,- Sk a zrazená daň sa jej vráti. Dávku v nezamestnanosti si pri uplatnení manželky zaráta jej manžel, keďže je to nezdaniteľný príjem do jej DP sa nedáva, ale môže si doložiť potvrd. o dobe evidencie na ÚP za r. 2006 do DP na vykrytie doby.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Prosím o jedno usmernenie. Manželka poberá za vykonanú osobnú asistenciu od občana ZŤP. Za január 06 bol vyplatený príjem vo februári atď. atď. Je príjmom manželky roka 2006 aj príjem vyplatený v januári 06 za december 05? Mám to brať podobne ako rodičovský príspevok? Ďakujem všetkým pomocníkom.

Už som si zistil, ďakujem. Pre náhodných čítajúcich - príjmom r. 2006 je aj príjem vyplatený v januári za december 2005.
Naposledy upravil peton : 14.03.07 at 15:21
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať