Zavrieť

Porady

Stravny listok len uctenkou ???

Manzelka je SZCO - JU.
Jej externa uctovnicka bola na skoleni a tam im "odbornik" asi z DU tvrdil, ze SZCO si moze stravne listky uplatnit len s podmienkou ze ku kazdemu stravnemu listku prilozi uctenku z restauracie, t.j. dokaze ze skutocne obedovala .?!
Je takyto vyklad aj na inych DU? Ake mate vedomosti?
Jano-Kosice
Usporiadat
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Chcela by som sa opýtať nasledovné. Jedná sa o rok 2006.
S.r.o. zakúpila zamestnancovi stravné poukážky. Nakoľko ich zakúpila málo, menej, ako je počet dní, ktoré zamestanec odpracoval, stravoval sa zamestnanec aj tak, že si sám uhradil obed v reštaurácii. Môže sa takýto bloček z reštaurácie zaviesť do účtovníctva a vyplatiť zamestnancovi 48,95 (s halier.vyrovnaním 0,05 to bude 50 Sk) ako daňový náklad?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zamestnancovi nie .
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Liba2, veľká vďaka, idem to opraviť a môžem uzavrieť daňové priznanie. Takže posielam bodík.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
No mala by som jednu otázočku. Som SZČO. Mám nárok podľa legislatívy na stravné za každý odpracovaný deň. Toto stravné je podmienka vydokladovať dokladom z reštaurácie ? Alebo si to môžem len interným dokladom zahrnúť do výdavkov trebárs na konci každého mesiaca, alebo raz do roka ? Poraďte prosím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Economic Pozri príspevok
No mala by som jednu otázočku. Som SZČO. Mám nárok podľa legislatívy na stravné za každý odpracovaný deň. Toto stravné je podmienka vydokladovať dokladom z reštaurácie ? Alebo si to môžem len interným dokladom zahrnúť do výdavkov trebárs na konci každého mesiaca, alebo raz do roka ? Poraďte prosím.
ÁNo, musíš mať doklad o tom, že si sa stravovala. Buď formou zakúpenia straveniek, alebo dokladom z reštaurácie. Bez dokladov nemôžeš o poskytnutí stravovania vôbec účtovať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ďakujem veľmi krásne za promptnú odpoveď.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Stravne a diety sa tu stále omieľajú no aj napriek tomu by som potrebovala poradiť. Može si SZCO uplatnit diety,ak si robi cesťak a dochádza za prácou do iného mesta? A moja druhá otázka. Ako je to, keď nemá žiaden doklad z reštaurácie a ani gastrolístky,aby si uplatnil stravné vo výške 89,- Sk /2008/.Co majú v takom prípade robiť živnostníci, ktorí sa stravujú a žiadne doklady z reštaurácii si nenechávajú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

EMILY04 Pozri príspevok
Stravne a diety sa tu stále omieľajú no aj napriek tomu by som potrebovala poradiť. Može si SZCO uplatnit diety,ak si robi cesťak a dochádza za prácou do iného mesta? A moja druhá otázka. Ako je to, keď nemá žiaden doklad z reštaurácie a ani gastrolístky,aby si uplatnil stravné vo výške 89,- Sk /2008/.Co majú v takom prípade robiť živnostníci, ktorí sa stravujú a žiadne doklady z reštaurácii si nenechávajú?
Ak si uplatní celodenné diéty podľa Zákona o CN , nemá už nárok na zabezpečenie stravovania-stravenku. Ak celodenné diéty nemá, má potom nárok na stravenku-resp. na stravné, ale to musí mať doklad o stravovaní z reštaurácie, alebo o kúpení straveniek.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Tweety veľmi pekne ti ďakujem za radu.
Prajem pekný vikend.
Emily04
0 0