Zavrieť

Porady

odmena členskej samosprávy

Dobrý deň,
prosím o radu. Ako je to so zdanovanim odmeny od clenskej samospravy za vykonavanie funkcie domoveho dovernika ? Jedna sa o dochodkynu, ktora dostava odmenu od clenskej samospravy a preto neviem ci je potrebne aby si podavala danove priznanie alebo je postacujuce ak je tato odmena zdanovana ako dohoda DVP dochodcom a nemusi uz podavat ziadne danove priznanie. Tak isto mam klientku, ktora ako SZCO popri tejto cinnosti vykonava cinnost pre clensku samospravu a pobera za to odmenu v ramci dohody DVP. Je to potrebne aby tento prijem uviedla v danovom priznani ?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macko je offline (nepripojený) macko

    macko
    Ak má daňovník ročný príjem viac ako 40.500,- Sk je povinný podať daň. priznanie.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Tým ročným príjmom sa rozumie príjem 40.500,- sk mimo starobného dôchodku v prípade dôchodcu a predpokladám že v hrubom ?

    ludvik je offline (nepripojený) ludvik

    ludvik
    Mám podobný problém a tak som sa tu pýtal - a pomerne veľa sa o tom píše tu v časti Podvojné a Jednoduché učtovníctvo a tam je tread Spoločenstvá vlastníkov bytov. Ale aj tak : spôsob zamestnávania správcu ak je členom SVB a prípadne aj iných členov spoločenstva a hlavne spôsob ich odmeňovania a zdaňovanie je ??????????

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    V roku 2004 som tiež vyplácala dôchodcom, aj zamestnaným aj SZČO na základe DoVP za prácu v SVB. Dôchodcovia ak majú príjem do 40.416 ( popri dôchodku) nemusia podávať DP. Ja so všetkým dala Potvrdenie o vyplat......Zamestanci by si podľa mňa mali podať DP, pokiaľ ich mzda prekročila 40.416( čo predpokladám že tak je). Tento rok nebudem robiť DoVP tým čo sú v RADE SVB, predsedovi SVB, tí budu mať odmenu vyplácanú na základe Zmluvy o spoločenstve,a rozhodnutia zhroamždenia SVB. Ušetrím odvody za ÚP 0,8% .Príjem zdaním, lebo patrí do § 5ods,c ZDP, a na konci roka znova vydám každému potvdenie a .....uvidíme. Ak má niekto iný lepší nápad, určite všetci uvítame.

    Pekný večer.

    odmena členskej samosprávy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.