Zavrieť

Porady

Predaj auta v majetku firmy, po ukonceni leasingu.

Ako to bude s danou z prijmu, ak po 4 rokoch (teda rok po ukonceni leasingu a rok po zahrnuti auta do majetku) sa rozhodnem auto predat? Mam z toho platit dan z prijmu? Ak ano, tak o aky prijem sa vlastne jedna? Auto bolo kupene uz za zdanene peniaze(nie je to dvojite zdanenie?), okrem toho, ak na nom stratim 40% oproti kupnej cene, tak o akom zisku tu moze byt rec?Ide o stratu.Alebo som zle pochopil zakon o dani z prijmu?Pomoze niekto z tohoto kocurkova?
Naposledy upravil cocker.ba : 25.03.07 at 19:15
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

betka Pozri príspevok
Orzs, ja len tak nezaujato.
Baby, klient moc veľmi dobre vie, čo chce, vie že sa dá uplatniť strata, má to naštudované všetko..
Nezdá sa Vám to nejak podozrivé?
Príjem podľa 6/1-100 000, Sk + mercedes za 1270 000, Sk
6/3 - prenájom 100 000, Sk
Spolu príjmy 1, 47 mil. Sk, nestane sa plátcom DPH.... Mne sa zdá, že je tam nejaká kuleha s príjmami, regulácia príjmov. Ak predám super káru a taký príjem ....
Výdavky 2006 - 170 tis (tak nejak, však??) A teraz paušálne aj s odseku 3, aj 1- paušálne výdavky spolu: 588 tis. (skutočné sú biedne oproti tomuto..)

auto si nevšímajme. Príjmy zo živnosti+ príjmy z prenájmu=200 tis, a k nim výdavky 170 tis. trošku vysoké, nezdá sa Vam. Ja by som nepodnikala, aby som za rok zarobila len 30 tis. Sk, a vyžiť

Orsz, nezávidím, nie je to čisté..
No trošku ťa opravím - tie výdavky 178000,-Sk boli tearz v tomto roku - a bol v tom aj doplatok leasingu. V roku 2005 boli výdavky mimo auta, z prenájmu vo výške asi 40000,-Sk. No má aj iné príjmy - v s.r.o.. Túto fyzickú osobu-teda SZČO v podstate ťahal už len na dokončenie leasingu - posledný rok 2005-2006, teraz ju chce pozastaviť, preto už nedosahoval príjmy - nevenoval sa tomu. Venoval sa novej firme.
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

Dobry den, pytam sa vramci tejto starsej temy nakolko presne to ma teraz trapi. Dnes sme vo firme predali nakladne auto, ktoremu sa v juni skoncil lizing. Este to nemam ale uctovne vysporiadane. Nemam s uctovanim majetku velke skusenosti a prevzala som uct po inej uctovnicke. Takze sa opytam, auto je zaradene v majetku a odpisovalo sa rovnomerne, t.z. ze zaroven s lizingom je aj odpisane. Aky mam teraz volit uctovny postup? Doodpisujem ho k junu a v ZC vyradim z majetku? A teraz ked sme ho predali za 9000 Eur inej PO, vystavim FA s DPH a tuto zauctujem 311/641,343 co znamena ze 641 su zdanitelne prijmy a odvediem este aj dan z prijmov. Uvazujem spravne? A este konatel uvazuje ze odkupi osobne auto od svojej manzelky aby vykonpenzoval dan z prijmov minimalne. Aky je postup pri takejto kupe? Dakujem
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

prosim poradte mi niekto, dakujem
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

naozaj mi nikto neporadi?
0 0
slovex slovex

slovex je offline (nepripojený) slovex

Dobrý deň, FO mala auto zaradené v podnikaní, auto už bolo doodpisované, v roku 2012 auto predala. A teraz som ostala v pomykove či tento príjem účtovať ako príjem z podnikanie podľa §6 alebo ako príjem z predaja majetku§8, vzhľadom na to že podľa §6 ide o aktívny príjem a podľa § 8 o príjem neaktívny .....čiže rôzne uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a rôzna výška výslednej dane zo všetkých príjmov.
ďakujem za Váš názor.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slovex Pozri príspevok
Dobrý deň, FO mala auto zaradené v podnikaní, auto už bolo doodpisované, v roku 2012 auto predala. A teraz som ostala v pomykove či tento príjem účtovať ako príjem z podnikanie podľa §6 alebo ako príjem z predaja majetku§8, vzhľadom na to že podľa §6 ide o aktívny príjem a podľa § 8 o príjem neaktívny .....čiže rôzne uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a rôzna výška výslednej dane zo všetkých príjmov.
ďakujem za Váš názor.
Je to príjem z podnikania.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

slovex Pozri príspevok
Dobrý deň, FO mala auto zaradené v podnikaní, auto už bolo doodpisované, v roku 2012 auto predala. A teraz som ostala v pomykove či tento príjem účtovať ako príjem z podnikanie podľa §6 alebo ako príjem z predaja majetku§8, vzhľadom na to že podľa §6 ide o aktívny príjem a podľa § 8 o príjem neaktívny .....čiže rôzne uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a rôzna výška výslednej dane zo všetkých príjmov.
ďakujem za Váš názor.
auto ku dňu predaja bolo zaradené v majetku spoločnosti? ak áno je to príjem podľa § 6
ak nie tak je to príjem podľa § 8
0 0
slovex slovex

slovex je offline (nepripojený) slovex

Ďakujem v čase predaja bolo zaradené v majetku, takže 6 :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať