Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Môžem Vás poprosiť, pošlete aj mne niekto tie podklady na vypracovanie DP pre neziskovku? Bola by som povďačná...

ibiza.x@azet.sk
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Oslobodenie príjmov 300 000 Sk sa už nedá uplatniť, § 13 odst. e) zákona č.595/2003 Z.z. bol zrušený 1.1.2007
0 0
ejamar ejamar

ejamar je offline (nepripojený) ejamar

Dobrý deň, takže ak som správne pochopila usmernenie DR k dani z príjmu 2009, športový klub ktorý má len príjem asignovanej 2% dane, musí podať daňové priznanie? Holka na daňovom mi tvrdila že nemusí...tak v tom mám chaos..Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ďaaakujem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
ejamar Pozri príspevok
Dobrý deň, takže ak som správne pochopila usmernenie DR k dani z príjmu 2009, športový klub ktorý má len príjem asignovanej 2% dane, musí podať daňové priznanie? Holka na daňovom mi tvrdila že nemusí...tak v tom mám chaos..Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Príjem z 2% nie je predmetom dane, viď § 12 ods. 7 písm a) ZoDP.
Takže "holka" tvrdila správne, že nemusí, viď § 41 ods. 1 ZoDP.
0 0
ejamar ejamar

ejamar je offline (nepripojený) ejamar

ego.mc Pozri príspevok
Príjem z 2% nie je predmetom dane, viď § 12 ods. 7 písm a) ZoDP.
Takže "holka" tvrdila správne, že nemusí, viď § 41 ods. 1 ZoDP.

Ďakujem za pomoc, neviem prečo, ale mala som zafixované že 2 % sú oslob. a pritom nie sú predmetom dane. Ešte raz vďaka.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Ale pozor, ak účtujete v podvojnom účtovníctve musíte dať na DU
výkazy z účtovnej závierky.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Poradáci potrebovala by som radu odb. organizácia mala kúpenú chatu z roku 1972 z účtovníctva nedá sa nič vyčítať jedine z výkazu za akú cenu bola kúpená tohto roku ju predali som toho názoru, že je to zdan. príjem odvedieme z predaja chaty 19 % daň ale mala by som otázku dá sa ponížiť táto suma o sumu nákupnú alebo počítam z predajnej ceny - odpisovať neodpisovali . Vedel by mi dakto poradiť. Ďakujem
0 0
Eri Eri

Eri je offline (nepripojený) Eri

Victoria,
budes taka dobra a posles aj mne podklady pre zostavenie DP pre neziskovky? Moja mailova adresa je: evatehova@post.sk
Dakujem.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Monika C. Pozri príspevok
Poradáci potrebovala by som radu odb. organizácia mala kúpenú chatu z roku 1972 z účtovníctva nedá sa nič vyčítať jedine z výkazu za akú cenu bola kúpená tohto roku ju predali som toho názoru, že je to zdan. príjem odvedieme z predaja chaty 19 % daň ale mala by som otázku dá sa ponížiť táto suma o sumu nákupnú alebo počítam z predajnej ceny - odpisovať neodpisovali . Vedel by mi dakto poradiť. Ďakujem
§ 17 ZoDP:
(16) Do základu dane daňovníka nezaloženého alebo nezriadeného na podnikanie (§ 12 ods. 2) sa pri predaji majetku, ktorý bol používaný na činnosť, z ktorej príjmy sú predmetom dane, zahrnie rozdiel, o ktorý príjem z jeho predaja prevyšuje cenu podľa § 25, zníženú o odpisy uplatnené v daňových výdavkoch vypočítané podľa § 27 alebo § 28. Pri predaji hmotného majetku, ktorý tento daňovník nepoužíval na činnosť, z ktorej príjmy sú predmetom dane, je súčasťou základu dane aj rozdiel, o ktorý príjem z jeho predaja prevyšuje cenu, v ktorej bol majetok ocenený v účtovníctve pri jeho nadobudnutí, zvýšenú o náklady preukázateľne vynaložené na jeho technické zhodnotenie.
1 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Lenže ja mám prípad občianske združenie"predaj majetku, ktorý sa nepoužíval na podnikanie",teda druhá veta §.
Predali sme 2 ks majetku nebol daňovo odpisovaný:
- 1. nadob.hod. 5.000,- predaj 6.000,- teda do základu dane 1.000,-
2. nad.hod. 6.000,- predaj 2.000 rozdiel 4.000,-
Teda celkovo sme mali z majetku mínus 3.000,-, teraz neviem, čo ide
do základu dane .
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Nemá prosím niekto skúsenosť s takýmto prípadom ako uvádzam
v predošlom príspevku?
0 0
irene irene

irene je offline (nepripojený) irene

Podobný prípad sa riešil v príspevku - daňové priznanie občianskeho združenia - str. 2. - skús pozrieť. Keď majetok predáš za nižšiu sumu ako OC tak ti vyjde strata.. a tu si v DP uplatniť nemožeš. Pri tom prvom prípade -majetok si účtovne odpisovala, treba vyrátať daňové odpisy(z titulu,že majetok ideš predať). A potom Predajná cena - Zostatková daňová cena = ZD. Do základu dane vstupuje to, o čo prevyšuje predajná cena cenu v účtovníctve. Dúfam, že som to dobre napísala. Je to zahrnuté aj v príspevku od "ego.mc"-tam máš citáciu priamo zo zákona. Tie sumy sú v EUR?
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Tie sumy sú len ako príklad, len mi nejde do hlavy, že
v prvom prípade mám zdaniť a v druhom nič, podľa mňa
sa berie všetok majetok predaný v príslušnom účtovnom období,
a nie jednotlivo (samozrejme ten rozdiel mínus 3.000,- si
nechcem uplatniť do daňových nákladov, ostane povedala by
som napr. zo zisku). Keby som mala len prvý prípad, samozrejme
do základu dane ide 1.000,-. Ale účtovným obdobím je kalendárny
rok, preto to posudzujem celkovo. Neviem, či to zákon nejako
špecifikuje.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Odkaz pre Victoriu v súkromnej správe mi píše, že Victoria má
preplnenú kapacitu súkromných správ. Takže dávam ho sem daniela06@centrum.sk.
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

Podľa akého § sú dotácie občianského združenia oslobodené od dane v § 13 ods. 1 a ods. 2 som to nenašla. Či zle pozerám? Prosím o informáciu.
0 0
irene irene

irene je offline (nepripojený) irene

Myslím, že je to zahrnuté hneď v prvom odseku § 13 ods. 1:
"príjmy daňovníkov uvedených v § 12 ods. 3 plynúce z činnosti, na ktorej účel títo daňovníci vznikli alebo ktorá je ich základnou činnosťou vymedzenou osobitným predpisom" - pretože dotácia, ktorú dostáva organizácia je viazaná na jej hlavnú činnosť - na účel ktorý je organizácia založená
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
halimino Pozri príspevok
Podľa akého § sú dotácie občianského združenia oslobodené od dane v § 13 ods. 1 a ods. 2 som to nenašla. Či zle pozerám? Prosím o informáciu.
§ 13 ods. 2 písm. g
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
skvrnka Pozri príspevok
Lenže ja mám prípad občianske združenie"predaj majetku, ktorý sa nepoužíval na podnikanie",teda druhá veta §.
Predali sme 2 ks majetku nebol daňovo odpisovaný:
- 1. nadob.hod. 5.000,- predaj 6.000,- teda do základu dane 1.000,-
2. nad.hod. 6.000,- predaj 2.000 rozdiel 4.000,-
Teda celkovo sme mali z majetku mínus 3.000,-, teraz neviem, čo ide
do základu dane .
Myslím si, že to naozaj treba sčítať:
Predaj: 8.000,-
Nad. hodn.: 11.000,-
Rozdiel: -3000,-
Naposledy upravil ego.mc : 13.03.10 at 06:25
0 0
orav orav

orav je offline (nepripojený) orav

Ahojte
Victoria,
budes taka dobra a posles aj mne podklady pre zostavenie DP pre neziskovky? Moja mailova adresa je: damiana@gmail.com
Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať