Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

K výkazom k DP - jednoduché účtovníctvo:
SVB v roku 2010 zaplatilo daň z prenájmu jedného
priestoru - peniaze z nájmu dostalo v roku 2009 a
v tom istom roku aj ukončili zmluvu o nájme.
V roku 2010 teda iba do 15.01.2010 zaplatili daň.

Ako sa to má zadať vo výkaze o príjmoch a výdavkoch,
do výdavkov - zdaňovaná činnosť - kolónka daň z príjmu?
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Pozdravujem Vás a chcem poprosiť kompetentnú dobrú dušu o zaslanie vzoru DP pre OZ aby som si to skontrolovala, nech mám pokoj v duši.
Ďakujem veľmi pekne

katkasabka@yahoo.com
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Môže aj mne niekto poslať? ankaa73@gmail.com
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Vypadla nám účtovníčka v šibeničnom termíne, takže nakoniec budem musieť urobiť DP ja. Ak by mi mohol niekto pomôcť, budem len a len rada. Pravdepodobne ho podávať ani nemusíme, ale pre "pokoj v duši"...

Vedieme JÚ pre OZ. Ktoré riadky v DP vyplňujeme?

Máme len príjmy oslobodené od dane. (dary a 2%)
+ úroky z banky, ktoré sú aj bankou zdaňované. To sa píše potom na ktorý riadok? Úroky a daň z príjmu na ktorý?

A výdavky - prevádzková réžia - všetky v súlade so stanovami.

Nie je niekde na internete konkrétny postup, ktoré riadky vypĺňa OZ?
0 0
KAIS spol. s.r.o. KAIS spol. s.r.o.
Zdravím, chcem sa popýtať, známa má neziskovku, kde príjmy za cely rok boli príspevok od VUC 1000 eur a prijem za prenajom xboxov zhruba 500 eur.
teraz nevie, ci príjem z prenájmu z tých Xboxov je príjem oslobodeny od dane alebo nie, kedze je to prenajom majetku neziskovej organizacie.
"Prijmy oslobodene od dane
b) rozpočtových organizácií z prenájmu a z predaja majetku zahrnuté v rozpočte zriaďovateľa okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a okrem príjmov z prenájmu a z predaja majetku zahrnutého v rozpočte zriaďovateľa, ak zriaďovateľom tejto rozpočtovej organizácie je obec alebo vyšší územný celok,... "
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Športové kluby:
http://download.sporting.sk/sportinform/02_2011.pdf
od strany 12 je postup DP pre no. Dúfam, že pomôže.
2 0
KačenkaT KačenkaT

KačenkaT je offline (nepripojený) KačenkaT

Dobrý deň, poprosím Vás o radu, robím prvý krát účtovnictvo pre lesné pozemkové spoločenstvo. Spoločnosť ťažilo palivové drevo a predávala ho účtujem v PU na 601 (dúfam, že správne) a vystavila jednu faktúru za náhradu škody ktorú som účtovala na 649 táto však nebola uhradená mám ju zdaňovať v roku 2010 alebo aj v roku 2011 kedy bola uhradena. Predpokladam že úroky v banke ako aj bankove poplatky sú daňovými nákladmi kedže oslobodené príjmy spoločnosť nemá. Ak som správne pochopila tak v DP vyplňujem časť C1 a ešte neviem či môžem dať daň z úrokov ako preddavok na daň na r. 830. Do nákladov roku 2010 môžem nejako zaúčtovať aj faktúru za spracovanie účtovníctva ak bude vystavená v roku 2010. Prosím o radu robí PU podnikateľom a n.o. neovládam ďakujem za pomoc. Celkové príjmy z ťažby boli 9879,64 EUR - neviem či stále platí oslobode nie tých cca 10tis. EUR alebo kedy to zrušili.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Pre neziskovky platí, že úroky na účte sú po zrazení dane daňovo vysporiadané. To znamená, že zrazená daň nie sú preddavky.
1 0
anuliatko anuliatko

anuliatko je offline (nepripojený) anuliatko

ahojte, prosím Vás nemohol by mi niekto poradiť ako by som mal vyplniť DP neziskovky - konkrétne poľovníckemu združeniu? Co zaradit do zdaniteľných/nezdaniteľných príjmov/výdavkov. V tejto oblasti vôbec nie som doma :-( Dakujem pekne za pomoc
0 0
tinasz tinasz

tinasz je offline (nepripojený) tinasz

Pozdravujem, môžem Vás tiež poprosiť o pomoc pri vyplňovaní DP pre NO - športový klub? Dakujem
0 0
..MARIA ..MARIA

..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

Dobrý deň, veľmi pekne by som poprosila, ak má niekto z Vás pre nadácie "Nové poznámky pre rok 2011", tak by som bola veľmi vďačná, keby mi poslal aspoň link ...) už som to tu hľadala, ale nič som nenašla. za ochotu Vám vopred ďakujem...))
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Pozri : https://www.google.sk/#hl=sk&sclient...w=1280&bih=770

Príloha k opatreniu č. MF/24033/2011-74
0 0
..MARIA ..MARIA

..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

robin1 Pozri príspevok
Pozri : Príloha k opatreniu č. MF/24033/2011-74
Ďakujem pekne, našla som, je tam zverejnená príloha
0 0
elizabeth7 elizabeth7

elizabeth7 je offline (nepripojený) elizabeth7

Dobrý deň, nejde mi stiahnuť tlačivo výkazy pre neziskové organizácie v JU . Nemáte niekto tie výkazy? Ďakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobrý deň , prosím o radu, prischlo mi urobiť opravné DP pre neziskovku, ktorá mala nezdaňovanú aj zdaňovanú činnosť. Výsledok hospodárenia nezdaňovanej činnosti bol zisk 8350 €, výsledok hospodárenia zdaňovanej strata 1248 €. Príjmy v nezdaňovanej činnosti boli len členské príspevky členov neziskovky. Teraz sa ale neviem pohnúť s DP, ak je tu niekto poraďte mi. Do r.100 vypisujem hospod. výsledok za nezdaň, aj zdaň,. činnosť, čiže sumu + 7 102. Neziskovka funguje od minulého roku, nič také výnimočné tam nemali, tak teraz neviem ako pokračovať ďalej. Lebo ak tento výsledok prenesiem do r. 310, tak mi prakticky vyjde , že má neziskovka zaplatiť daň. Ale z podniaknia má stratu a zisk z nezdaňovanej činnosti vznikol z vyšších členských príspevkov, nemala by som tieto niekde v DP od zákaldu dane odrátať? Ďakujem!!!
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

megyzah Pozri príspevok
Dobrý deň , prosím o radu, prischlo mi urobiť opravné DP pre neziskovku, ktorá mala nezdaňovanú aj zdaňovanú činnosť. Výsledok hospodárenia nezdaňovanej činnosti bol zisk 8350 €, výsledok hospodárenia zdaňovanej strata 1248 €. Príjmy v nezdaňovanej činnosti boli len členské príspevky členov neziskovky. Teraz sa ale neviem pohnúť s DP, ak je tu niekto poraďte mi. Do r.100 vypisujem hospod. výsledok za nezdaň, aj zdaň,. činnosť, čiže sumu + 7 102. Neziskovka funguje od minulého roku, nič také výnimočné tam nemali, tak teraz neviem ako pokračovať ďalej. Lebo ak tento výsledok prenesiem do r. 310, tak mi prakticky vyjde , že má neziskovka zaplatiť daň. Ale z podniaknia má stratu a zisk z nezdaňovanej činnosti vznikol z vyšších členských príspevkov, nemala by som tieto niekde v DP od zákaldu dane odrátať? Ďakujem!!!
Prosím, nie je tu nikto kto účtuje neziskovky?
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

megyzah Pozri príspevok
Dobrý deň , prosím o radu, prischlo mi urobiť opravné DP pre neziskovku, ktorá mala nezdaňovanú aj zdaňovanú činnosť. Výsledok hospodárenia nezdaňovanej činnosti bol zisk 8350 €, výsledok hospodárenia zdaňovanej strata 1248 €. Príjmy v nezdaňovanej činnosti boli len členské príspevky členov neziskovky. Teraz sa ale neviem pohnúť s DP, ak je tu niekto poraďte mi. Do r.100 vypisujem hospod. výsledok za nezdaň, aj zdaň,. činnosť, čiže sumu + 7 102. Neziskovka funguje od minulého roku, nič také výnimočné tam nemali, tak teraz neviem ako pokračovať ďalej. Lebo ak tento výsledok prenesiem do r. 310, tak mi prakticky vyjde , že má neziskovka zaplatiť daň. Ale z podniaknia má stratu a zisk z nezdaňovanej činnosti vznikol z vyšších členských príspevkov, nemala by som tieto niekde v DP od zákaldu dane odrátať? Ďakujem!!!
Sumu členských príspevkov, ak sú v zmysle stanov, uvedieš do riadku 230, aj 300 priznania. Lebo ide o oslobodené príjmy podľa § 13, ods. 2, písm. b, ZoDP. Ale neviem, či tá neziskovka je niektorou z vymenovaných v § 13, prečítaj si ho.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať