Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Maňaska Pozri príspevok
Mohol by mi niekto poradiť?
Prosím o radu:
Takisto sme záujmové združenie - klub - máme všetko príjmy oslobodené od dane /2 % asignácie dane, členské príspevky/, príjem za upratovacie práce /v stanovách máme zakotvenú podnikateľskú činnosť, takže predpokladám, že aj toto bude oslobodené od dane/. Vypĺňam DP PO a som úplne bezradná, ktorú kolonku mám vyplniť. Ako VOZD som dala v peň. denníku len vedenie účtu v banke, a POZD som dala kreditné úroky z banky. Týmto nám vznikla daňová strata. Je to dobre?
Prosím, poraďte, ktoré kolonky v DP vyplniť. Ďakujem moc.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Možno triviálna otázka, ale výkazy za NO posielate v tisícoch, alebo v korunách? Totiž na stránke ministerstva majú zverejnené jedny výkazy v tis. a druhé - so zapracovanými súčtovými a rozdielovými kontrolnými funkciami sú bez označenia tis. Sk Tak som v pomykove, ako to vlastne má byť. Vlani sme dávali v SK a neboli žiadne námietky. Poradíte?
Ďakujem.
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

Victoria, môžem Ťa poprosiť o návod na vyplňovanie DP pre NO ?
Vopred vďaka
ekonomik.ah@centrum.sk
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Už som z toľkých info úplne oblbnutá....pred 31.03 som sa tu niekde dočítala, že nezisková organizácia, ktorá nemá zdaniteľné príjmy, nemusí podať DP. Teraz sa hrozím či som to pochopila správne. Je to neziskovka ktorá robí verejnoprospešné služby a má len príjmy z darov. Prosím aj o info či je potrebné niekam posielať výročnú správu. Ak ano tak dokedy. Ďakujem pekne za pomoc
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

každa neziskovka musí podať daňové priznanie, ak má príjmy iné, ako sú členské, dary, dotácie. Pokiaľ má nejaký príjem z vlastnej činnosti, tak musí podať DP.
Čo sa týka výročnej správy, musí poslať ministerstvu výročnú správu len neziskovka, ktorá je založená podľa zákona o neziskovkách. Pokiaľ je založená podľa zákona o združovaní osôb, takúto povinnosť nemá. Termín je tam myslím do konca júla?
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Posuňte ma niekto, kde nájdem poznámky pre neziskovky
Ďakujem
0 1
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Posúvam Ťa.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

http://www.porada.sk/t78362-poznamky...ganizacie.html

NAPRIKLAD AJ TU SKUS :-)
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Skús príspevok od victorie :

http://www.porada.sk/t78362-poznamky...ganizacie.html
0 0
Maxima25 Maxima25

Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

hladam uctovnicku, ktora vie uctovat neziskove organizacie (n.o., cirkev....) na hlavny pracovny pomer.
prepacte, ak je to ,
0 0
Fodorka Fodorka

Fodorka je offline (nepripojený) Fodorka

Victoria, prosim velmi pekne o zaslanie návodu na DP pre NO.
fodorovazavinacgmailbodkacom
Dakujem velmi pekne.
Zalozili sme oZ na zbieranie sponzorskych prispevkov a 2% pre nase chore deti.
Nevieme, ako treba viest uctovnictvo a doklady, dokumentaciu. Prosim, mohol by nam niekto poradit? Velmi pekne dakujem.
0 0
csabakolozsi csabakolozsi

csabakolozsi je offline (nepripojený) csabakolozsi

Tie návody na DP a výkazy by mi pomohli tiež veľmi veľa, ďakujem
0 0
VeronikaB VeronikaB

VeronikaB je offline (nepripojený) VeronikaB

Tiez by mi pomohli vzory - ako vyplnit DP, a Výkazy
Dakujem - Som uz zufala
0 0
pspuchov pspuchov

pspuchov je offline (nepripojený) pspuchov

to victoria:
zalozili jsme zdruzeni PO a muze mi nekdo dat info ohledne vedeni ucetnictvi, predkontace a danoveho priznani na mail nebo tel. 0907777601? . moc dekuji
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

http://www.elkamon.sk

na tejto stránke sú editovateľné tlačivá výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch
0 0
RomčaKK RomčaKK

RomčaKK je offline (nepripojený) RomčaKK

Chcela by som poprosiť o radu. Idem po 1.raz účtovať obč.združenie. Účtuje sa v JU a podávame DP za PO. Chcem sa spýtať, či mzdy, odvody sa učtujú ako prev.réžia (Výdavok ovplyvniteľný DZ). Dávam sem aj platené štartovné, regeneráciu detí, popl.za sústredenie trénera, výdavky na rozhodcov. ??? Do nezdaniteľných príjmov dávam všetky čl. príspevky, dotácie. Do zdan. príjmov dávam príjem od sponzorov (prenájom priest. pre reklamu)., prijaté štartovné. ??? Bude to tak dobré? Prosím o odpoveď.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Otvorte si web stránku Športinform,vydávajú časopis ktorý sa dá čítať aj online. V čísle 1/2008 je veľmi dobrá pomôcka čo kam účtovať a aj vypracovanie daňového priznania.
0 0
delfy11 delfy11

delfy11 je offline (nepripojený) delfy11

Maruška54 Pozri príspevok
Otvorte si web stránku Športinform,vydávajú časopis ktorý sa dá čítať aj online. V čísle 1/2008 je veľmi dobrá pomôcka čo kam účtovať a aj vypracovanie daňového priznania.
Chcem sa opýtať či všetky veci uvedené v tom článku su stále aktuálne či nebola robená nejaká zmena...??

dakujem
0 0
Jarmila25 Jarmila25

Jarmila25 je offline (nepripojený) Jarmila25

Prosím, vedel by mi niekto poradiť.V neziskovej organizácii sme dostali 2% z daní, túto sumu som využila na dochádzku a terapie ku klientovi. Chodila som autom, ale nemám zaplatenú cestnú daň ani auto nie je majetkom NO.Musím tieto výdavky neovplyvňujúce daň presne zdokladovať. Účtovníčka mi nevie poradiť.Ďakujem
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Nemám skúsenosť s OZ účtujúcim v jednoduchom účtovníctve: je potrebné prikladať aj poznámky? Asi nie, však? Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať