Zavrieť

Porady

odpis a op pohladavok

prosim vas robim inventuru pohladavok a vela subjektov je uz roky v konkurze, zatial sme vsak nedostali vyrozumenie od sudu, tak sa potrebujem dostat do obchodneho vestnika kde by sa zevraj mali publikovat rozhodnutia v oblasti konkurzov, viete niekdo ako sa k obchodnym vestnikom dostanem ci uz fyzicky resp. na nete??

dakujem
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
slnecnicalenka Pozri príspevok
a mam aj platobne rozkazy od sudu, samozrejme sa stihli samozlikvidovat pred tym akoby to museli uhradit, je to vrchovate nefer ked si to teraz ani nemozem dat do danovych vydavkov
A máš doklad o preukázaní uznesenia zo súdu?, že na danú firmu bol konkurz zrušený,z dôvodu že majetok daňovníka nestačí na úhradu výdavkov a odmenu správcu konkurznej podstaty, alebo uznesenie súdu o zamietnutí návrhu na vyhlásenie konkurzu alebo o zrušení konkurzu...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ingi Pozri príspevok
a ani podľa § 24 ods. 2 písm. s) bod 7 starého ZoDP (pojednáva o pohľadávkach ktorých splatnosť nastala do 31.12.2002).
Je tu proste nespravodlivá diera.
Ale veď pohľadávky sú z roka 1997,98,99 a tie si myslím, že sú splatné do 31.12.2002.
0 0
slnecnicalenka slnecnicalenka

slnecnicalenka je offline (nepripojený) slnecnicalenka

ingi Pozri príspevok
A ešte pridám ďalšiu alternatívu:
Odpis pohľadávok, ktorých splatnosť nastala v r. 2003 , nemôže byť podľa mňa daňovým výdavkom ani podľa § 19 ods. 2 písm.h) bod 5 súčasne platného ZoDP (ten pojednáva o pohľadávkach, ktoré vznikli od 01.01.2004) a ani podľa § 24 ods. 2 písm. s) bod 7 starého ZoDP (pojednáva o pohľadávkach ktorých splatnosť nastala do 31.12.2002).
Je tu proste nespravodlivá diera.
vsak to! je to nehorazne, mam x,y milionov v pohladavkach z rokov 1997-2000, ktorych subjekty sa potichu zlikvidovali - nebol konkurz takze som sa nemohla ani prihlasit ani ich odpisat do danovych vydavkov. Nemohla som dorucit ani odstupenie od vymahania- vsak komu ked uz neexistuju? tak mam pohladavky z ktorych som zaplatila dan z prijmu a nikdy som peniaze nevidela a teraz si ich ani nemozem dat do danovych vydavkov !!! a to este radsej pomlcim o jednom subjekte ktory vystupoval s falosnym icom, je mi z toho do placu
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bolo by dobré ešte raz presne rozpísať aké pohľadávky, ich splatnosť, ktoré sú v konkurze, ktoré nie sú atd.... Mám dojem že sa zamotávame.
0 0
slnecnicalenka slnecnicalenka

slnecnicalenka je offline (nepripojený) slnecnicalenka

renča1 Pozri príspevok
Bolo by dobré ešte raz presne rozpísať aké pohľadávky, ich splatnosť, ktoré sú v konkurze, ktoré nie sú atd.... Mám dojem že sa zamotávame.
ja som uplne zamotana a ked sa mi k tomu pridaju emocie
neviem si pomoct s dole vysvietenim bodom --- kedze podniky neexistuju, uz nie su danovnikmi, nemozem im dorucit oznamenie o upusteni od vymahania.
§ 24 ods. 2 písm. s) siedmeho bodu zákona č. 366/1999 Z:
7. pri trvalom upustení od vymáhania nepremlčanej pohľadávky alebo jej časti, pri ktorej je zo všetkých okolností zrejmé, že nebude zaplatená alebo nebude zaplatená väčšia časť jej menovitej hodnoty, ak sú súčasne splnené tieto podmienky:
a) veriteľ a dlžník sú daňovníci so sídlom alebo s bydliskom na území Slovenskej republiky a majú uzatvorenú písomnú dohodu o trvalom upustení od vymáhania pohľadávky alebo dlžníkovi bolo doručené oznámenie o trvalom upustení od vymáhania takejto pohľadávky alebo jej časti,
b) od splatnosti pohľadávky uplynulo najmenej 24 mesiacov; ak ide o pohľadávky, ktorých splatnosť nastala do 31. decembra 2002, odpis takejto pohľadávky sa zahrnie do výdavkov (nákladov) postupne počas štyroch bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom od splatnosti pohľadávky uplynulo najmenej 24 mesiacov, a to vo výške 25 % menovitej hodnoty pohľadávky bez jej príslušenstva za zdaňovacie obdobie, počnúc zdaňovacím obdobím, keď bolo o trvalom upustení účtované68a) v nákladoch, ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako kalendárny rok, zahrnie sa tento odpis v pomernej výške, ak je zdaňovacie obdobie dlhšie ako kalendárny rok, zahrnie sa tento odpis vo výške pripadajúcej na zdaňovacie obdobie, ktorým je kalendárny rok,
c) o trvalom upustení od vymáhania nepremlčanej pohľadávky bolo účtované68a) v nákladoch, počnúc 1. januárom 2003.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

slnecnicalenka Pozri príspevok
mozno by som este mohla skusit poslat tie oznamenia o upusteni od vymahania pohladavok tym subjektom ktori este existuju, co vy na to? ma to vobec logiku posielat to ked sa vlastne podla obchodneho zakonnika bavime o premlcanych pohladavkach?
Podľa môjho názoru sa § 24 ods. 2 písm. s) bod 7 starého ZoDP dá aplikovať iba na nepremlčané pohľadávky.
0 0
slnecnicalenka slnecnicalenka

slnecnicalenka je offline (nepripojený) slnecnicalenka

rozhodne mienim napisat na danove riaditelstvo, som velmi zvedava co oni na to! lebo ked si stale citam dokola § 24 ods. 2 písm. s) siedmeho bodu zákona č. 366/1999 Z tak tam pisu aj o umrti dlznika.. co je pre mna to iste ako zrusenie zivnosti ci existencie firmy. tak uvidime ako to dopadne,

velmi velmi dakujem za rady
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
slnecnicalenka Pozri príspevok
rozhodne mienim napisat na danove riaditelstvo, som velmi zvedava co oni na to! lebo ked si stale citam dokola § 24 ods. 2 písm. s) siedmeho bodu zákona č. 366/1999 Z tak tam pisu aj o umrti dlznika.. co je pre mna to iste ako zrusenie zivnosti ci existencie firmy. tak uvidime ako to dopadne,

velmi velmi dakujem za rady
Keď budeš písať na drsr, tak im rozpíš o aké pohľadávky ide, kedy sú splatné, ktoré boli - neboli prihlásené, na ktorých už dlžník neexistuje z dôvodu úmrtia, zrušenia atď... Pokiaľ im to neuvedieš, tak nedostaneš priamy a správnu odpoveď ,aledostaneš ju takú, ako si ju dostala od nás v tejto téme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať