Zavrieť

Porady

Vas nazor - second hand

Zaujimali by ma Vase nazory ci sa mi vobec oplati, v mojom pripade otvarat second hand obchod. Mojou konkurenciou je 7 obchodou tochto tipu.
1. obchod: Nieje v centre mesta, je umiestneny na poschodi, predava sa detske oblecenie, zenske a mala cast panskeho /pekny tovar, vyssie cieny/. Rozloha obchodu je asi 35 m2.
2 a 3. obchod: Je v centre, ma toho isteho majitela, umiestneni na poschodi, predava sa damske, panske a mala cast detskeho oblecenia. Tovar je horsej kvality, najdu sa tam neatraktivne kusy, nezehleny, ale za nizke ceny. Rozloha spolu 55m2.
4.,5.,6. obchod: Majitel velkoskladu second hand, teda aj dodavatel. Dva obchody v centre mesta na poschodi a jeden na prizemi. Predava sa hlavne damske, mensia cast panskeho a detskeho oblecenia /pekny tovar priemernych cien, zehleny/. Rozlohou spolu 240 m2.
7 obchod: Obchod na prizemi, v centre mesta. Predava sa tovar
rovnomerne damsky, pansky, detsky. Priemernej kvality a ceny, zehleny. Rozloha 32 m2.


Ja by som chcela predavat tovar sportovych znaciek znamych na Slovensku /pre skolopovinnych/, detsky tovar, damske vecerne oblecenie a cast panskeho. Moj obchod by mal rozlohu okolo 30 m2 a nachadzal by sa v centre mesta na prizemi.
Usporiadat
cokoladka cokoladka

cokoladka je offline (nepripojený) cokoladka

j.s, doplnam informacie, viac som nenasla.

1. obchod: je vzdialeny od mojich priestorov 400m /na poschodi/
2. obchod: 230m /na poschodi/
3. obchod: 270m /na poschodi/
4. obchod:240m /na poschodi/
5. obchod: 260m /na poschodi/
6. obchod: 40m /prizemie/
7. obchod: 90m /prizemie/
8. obchod: 140m /prizemie, zasity/

- mesto ma 33 108 obyv., okres ma 73 549 obyv.
- z poctu 73 549 je 51,5% zien
- nezamestnanost 7,41%
- predproduktivny vek 17,6%
produktivny vek 62,8%
poproduktivny vek 19,2%
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Fuha!
Tak to bude chciet poriadne ostre lokte!
Na SVK je priem. nezamestnanost za jan.2007 9,5%. V tvojom regione/lokalite je nezamestnanost 7,41%, co ti moc nenahrava do karat, pretoze by to mohla byt tvoja cielova skupina. Podiel zien a muzov je takmer rovnaky, navstevnikmi secondhandov su prevazne zeny. Co sa konkurencie tyka, no, ste tam ako sardinky. Mas 8 priamych konkurentov v okruhu 250m. Ak su tam vietnamske/azijske obchody, nepotesim, ale mozes ich zaradit tiez do konkurencie.
Ak mozem poradit, chod cestou, ktoru si naznacila v uvode. Cital som som, ze secondhand by mal byt zamerany aj na znackovy sportovy tovar. Ak to nerobi ani jeden obchod z tyh 8mich, je to pre teba sanca ako uspiet. Vyprofiluj sa ako: ,,Tak ako mercedes ma v ponuke jazdene vozidla, nas obchod ma v ponuke nosene znackove veci."
0 0
cokoladka cokoladka

cokoladka je offline (nepripojený) cokoladka

j.s, dakujem Ti za analyzu, mala som pocit, ze to naozaj nema vyznam pri tolkej konkurencii a Vy ste ma v tom iba utvrdili. Este raz dakujem.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

cokoladka Pozri príspevok
j.s, dakujem Ti za analyzu, mala som pocit, ze to naozaj nema vyznam pri tolkej konkurencii a Vy ste ma v tom iba utvrdili. Este raz dakujem.
Ja ta nechcem odradit od podnikania. Ak nikto v okolii nema v ponuke znackove nosene sportove veci, sanca tu je. Ale ak by ste mali vsetci 9ti podobny sortiment, tak je podla mojho osobneho nazoru az privelke riziko.
Moze sa stat taka vec, ze sa do toho pustis a svojimimi cenami, kvalitou, flexibilitou, nápadmi a ukazkovym pristupom k zakaznikovi budes najlepsia a biznis ti pojde super. Na druhej strane sa to stat nemusi...
0 0
ivuska333 ivuska333

ivuska333 je offline (nepripojený) ivuska333

čokoládka tak ako založila si si ten second hand? lebo ja tiež som teraz v uvažovaní ako ty pred rokom niečo podobné len značkové a nie moc znosené veci chcem založiť, chcem sa odlišovať od konkurencie mám ich v malom meste 25tis obyvatelov tušim 5, ale v podstate sa mi hnusia, lubim kupovať z druhej ruky napr cez net ale nie mc obnosene a hlavne modne čo letí, a to v sekačoch tu je malokedy, ja to asi najprv skusim cez eobchod to ma vyjde na par stovak, s tym, že dam aj po meste a do miestnych novin reklamu na ten internet obchod s možnsoťou dosjť po veci či pokukukať ku mne, aby som hned nevyhodila prachy za prenajom ktorý nemám, ja neviem, dlho nad tým uvažujem, ak to neskúsim a dakto ma predbehne budem si to vyčítať a ak to skúsim tak aspon budem vedieť či to ide ca cenu straty tak ja sama neviem, kolko tak može byť tržba v akom sekači 40m2, v takomto meste 25tis obyv
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať