Zavrieť

Porady

Vratné obaly

Milí poraďáci dobre vyplním tlačivo DPH ak do 5 a 6 riadku dám tržbu za predaj vratných fliaš a halierove vyrovnanie? Zákazníci totiž nedonesú vždy fľaše na výmenu a kúpia si aj fľašu a halierove vyrovnanie nám systém tiež dáva do príjmu.
Usporiadat
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Od 1.1.2008 sa zmenil aj pojem na zalohované obaly.[/quote]

Dobry den, znamená to. že od 1.1.2008 sa poskytnutej zálohe za /napr. perpravky / vratné obaly, nepripočítava DPH?

ďakujem veľmi pekne za odpoved...
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

andyt Pozri príspevok
Od 1.1.2008 sa zmenil aj pojem na zalohované obaly.


Dobry den, znamená to. že od 1.1.2008 sa poskytnutej zálohe za /napr. perpravky / vratné obaly, nepripočítava DPH?

ďakujem veľmi pekne za odpoved...[/quote]



Poradi mi niekto? Dostala sa mi do rúk vystavená FA , kde bol zaúčtovaný, ako záloha vratný obal ( prepravka) bez DPH, odberateľ uhradil danú sumu ...

A teraz mám dilemu , ak bolo treba pripočítať DPH aj k zálohe . Č potom nesedí výsledná suma na úhradu m, kedže treba navýšiť DPH.
Ak bude treba teraz vzniká daľšia otázka , ako potom s rozdielom úhrady? Odberateľ platiteľ DPH, treba mu zaslať novú opravenú FA s vyššou DPH a prípadným doplatením z jeho strany za FA?

ďakujem veľmi m,ilí poraďáci... veľmi tým pomôžete....
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

andyt Pozri príspevok

Dobry den, znamená to. že od 1.1.2008 sa poskytnutej zálohe za /napr. perpravky / vratné obaly, nepripočítava DPH?

ďakujem veľmi pekne za odpoved...


Poradi mi niekto? Dostala sa mi do rúk vystavená FA , kde bol zaúčtovaný, ako záloha vratný obal ( prepravka) bez DPH, odberateľ uhradil danú sumu ...

A teraz mám dilemu , ak bolo treba pripočítať DPH aj k zálohe . Č potom nesedí výsledná suma na úhradu m, kedže treba navýšiť DPH.


PROSIIIM.. treba pripočítať k zálohe za vratné obaly DPH??
DAKUJEEEM
Ak bude treba teraz vzniká daľšia otázka , ako potom s rozdielom úhrady? Odberateľ platiteľ DPH, treba mu zaslať novú opravenú FA s vyššou DPH a prípadným doplatením z jeho strany za FA?

ďakujem veľmi m,ilí poraďáci... veľmi tým pomôžete....[/quote]
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

andyt Pozri príspevok
Poradi mi niekto? Dostala sa mi do rúk vystavená FA , kde bol zaúčtovaný, ako záloha vratný obal ( prepravka) bez DPH, odberateľ uhradil danú sumu ...

A teraz mám dilemu , ak bolo treba pripočítať DPH aj k zálohe . Č potom nesedí výsledná suma na úhradu m, kedže treba navýšiť DPH.


PROSIIIM.. treba pripočítať k zálohe za vratné obaly DPH??
DAKUJEEEM
Ak bude treba teraz vzniká daľšia otázka , ako potom s rozdielom úhrady? Odberateľ platiteľ DPH, treba mu zaslať novú opravenú FA s vyššou DPH a prípadným doplatením z jeho strany za FA?

ďakujem veľmi m,ilí poraďáci... veľmi tým pomôžete....
[/quote]


Vie mi niekto poradit? dakujem
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Vie mi niekto poradit? dakujem[/quote]


POSUVAMMM
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

Aj mňa zaujíma táto téma. Som celkom domotaná z toho čo je zálohovaný obal a čo nie. Napr. prepravka na víno, umelohmotné nádoby 3l na víno, sklenené flaše 1,5l na víno - to všetko predávame odberateľom (nie za tie ceny, ktoré sú uvedené vo vyhláške MŽP SR o výške za zálohované obaly) a aj nakupujeme od nich späť, takisto dodávateľ z EÚ nakupuje od nás späť tieto obaly. Asi by sme mali k týmto obalom prirátať aj DPH.
Nevie mi niekto povedať kde by som vedela zistiť konkrétnu odpoveď či sú hore uvedené obaly pokladané za zálohované obaly podľa zákona o obaloch (a tiež podľa zákonaa o DPH)?
A prikladám metodický pokyn DRSR o obaloch. Možno niekomu pomôže.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, podla toho metodickeho pokynu usudzujem, ze ak mam maloobchod, nakupujem zalohove obaly bez DPH a tiez ich bez DPH predavam, tak mi to nejde to koeficientu? Mylim sa?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri vratných obaloch zo zahraničia. Mám faktúru (bez DPH) z Poľska na plastové bedničky, ktoré som aj v tom istom mesiaci vrátila... lenže samozrejme sa faktúra účtovala každá iným kurzom. Teraz mám dilemu... či mám urobiť "samozdanenie" alebo to ide mimo DPH. Ďakujem.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Erika-ežka Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri vratných obaloch zo zahraničia. Mám faktúru (bez DPH) z Poľska na plastové bedničky, ktoré som aj v tom istom mesiaci vrátila... lenže samozrejme sa faktúra účtovala každá iným kurzom. Teraz mám dilemu... či mám urobiť "samozdanenie" alebo to ide mimo DPH. Ďakujem.
posúvam
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

Erika-ežka Pozri príspevok
posúvam
vedel by sa k tomu niekto skúsený vyjadriť?

veľmi pekne ďakujem
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

Erika-ežka Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri vratných obaloch zo zahraničia. Mám faktúru (bez DPH) z Poľska na plastové bedničky, ktoré som aj v tom istom mesiaci vrátila... lenže samozrejme sa faktúra účtovala každá iným kurzom. Teraz mám dilemu... či mám urobiť "samozdanenie" alebo to ide mimo DPH. Ďakujem.
toto je ten správny príspevok..., vedel by niekto poradiť??
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

zuzkic Pozri príspevok
toto je ten správny príspevok..., vedel by niekto poradiť??
naozaj sa mi k tomu nikto nevyjadrí?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať